Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem ellentmondásosak egyszerre...

Nem ellentmondásosak egyszerre a palesztin sál és a keresztény erkölcsi értékek?

Figyelt kérdés
Mert minkét dolog egyszerre igen népszerű dolog volt a szélsőjobb háza táján a Fokozott Politikai Sárdobálás idejében. Pedig tulajdonképpen a palesztin sál az egy teljesen más vallás szimbóluma. Megértem én, hogy ezt az izrael elleni tiltakozásból használták, de attól még gondolkozhattak volna... Megjegyzem, hogy kérdésem inkább csodálkozásból, mintsem politikai meggyőződésből táplálkozik.
2010. jún. 12. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem a vallás szinbóluma, hanem a politikai törekvésé. Innentől nem értem miért ellentmondás.
2010. jún. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Nem minden palesztin muszlim, vannak palesztin keresztények is, akiknek szintén rossz a sorsuk az közel-keleti konfliktus miatt. A palesztin függetlenségi mozgalom támogatása nem jelent feltétlenül iszlám-kötődést, így a kereszténységgel sem ellentétes.


Az pedig, hogy "szélsőjobb" azt ne használd, az csúnya és sértő szó, továbbá igaztalan, mert náciz, amit nem szabad hisz, az nácikártya, használd helyette a rendes, tiszteletteljes, normális kifejezést: nemzeti radikális.

2010. jún. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik vallási szimbólum, a másik pedig szimpátia jelkép.

Nem kell összekeverni!

2010. jún. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értettem, köszönöm, hogy felvilágosítottatok!
2010. jún. 12. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!