Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Igaz lenne amit Nógrádi mondott?

Igaz lenne amit Nógrádi mondott?

Figyelt kérdés

Láttam Youtube-on egy videót ami igaz 2013-as de ott Nógrádi Usa katonai erejéről is beszél és ott azt mondja, hogy Usának nem lenne meg a képessége egy Irán elleni támadáshoz. Szerintetek ez igaz ? Mert eddig én úgy tudtam , hogy Usa a legerősebb Katonailag igaz a kínaiak is jönnek felfele ,mint a talaj víz de úgy tudom katonai high-tech terén usa még mindig nagyon sokkal a riválisai előtt jár ezen a téren. Illetve Amerikának van a legnagyobb katonai kiadása bár gondolom ez annak is betudható , hogy ott egy katona többet keres, mint Oroszoknál vagy Kínában. Nektek erről mi a véleményetek ?

Valamint arról , hogy szintén Nógrádi mondta , hogy Usa nélkül szövetségi rendszert ki alakítani nem lehet. Ezt vajon arra érti , hogy ahoz , hogy rendezzék a konfliktusokat a világon kell Usa ,



2018. szept. 20. 10:43
1 2
 11/13 Pro Patria ***** válasza:

"Én írtam, hogy Nógrádi egy előadásos, de annyiban Észak-Koreával kapcsolatban pont védeném, hogy amit légierőként egyszerűsített az a "légi- és légvédelmi erő" haderőnem , a földi légvédelmük pedig elég erős."

- Hogy pontosan idézzem, ezt mondta:

"Dél-Koreába[n] állomásoznak amerikai repülős kötelékek, létszámuk mintegy 24 ezer fő, mert az a vélemény, hogy Dél-Korea mindenben több és jobb, mint Észak-Korea, kivéve a légierőt, tehát amerikai támogatásra szorul."

https://www.youtube.com/watch?v=8smW5lj0mFQ


Ebből számomra pedig nem olvasható ki más, minthogy Dél-Korea légiereje nem olyan erős, mint amilyen Észak-Koreáé, ezért amerikai repülős kötelékekkel segítik meg. Ami pedig, mint az előbbiekben bemutattam, nagyon groteszk kép, hiszen Észak-Korea légiereje nemhogy nem erősebb Dél-Koreáénál, de messze elmarad attól, nulla harcértékű, muzeális korú gépparkja van, míg Dél-Koreáé mennyiségben és technológiailag is a világ egyik legjobbja.


"Van kb. 75 S-200-asuk (7 tonnás, 300 km hatótávolságú 200 kg-os töltettel"

- Ami már elavult. A típuscsaládból ma már az Sz-300-ast használják sok helyen (például a nem túl pénzes Szlovákiában is), de több üzemeltetőnél rendszerben van az ennél is fejlettebb Sz-400-as is.


"2000 Dvinájuk (ezek is 2 tonnás rakéták 200 kg-os töltettel, Vietnámban ez minden amerikai gépet leszedtek"

- A vietnámi háború ötven éve volt, az amerikai jelenlét ott 1973-ban ért véget, a ma használatos F-16-os (1974), F-15-ös (1972), F/A-18-as (1978) még nem is állt csapatszolgálatban akkor - ráadásul egy '70-es, '80-as évekbeli F-15-ös sem az, mint ami ma repül.


"ezekhez képest kisebb rakéta a 300 Neva (1 tonnás, 60 kg töltet), ilyennel. szedték le az F-117-et."

- Az F-117-es sincs már aktív szolgálatban tíz éve.

2018. okt. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az észak-koreaik először a GPS műholdakat lőnék ki, és akkor már az ellenségük nem látja, hogy hova lője a cirkáló rakétákat, ballisztikus rakétákat a légvédelemi nehéztechnikájuk semlegesítésére, mivel ezeket is mozgatják folyamatosan. Ami berepül más eszköz felderítésre, azt meg leszedik.


3,5-4 Mach sebességű ekkora légvédelmi rakéták 300-400 km-re ellátó radarrendszerrel (AA rakétáknál sokkal nagyobb töltetekkel) komoly szakemberek kezében bizony minden légi célpont ellen halálos fegyverek (F-14, F15 2,2-2,3 Mach, F-35 1,6 Mach).


A távolsági lokátorzavaráshoz nagyobb elektronikus harcászatra kihegyezett gépek kellenek, az ilyeneket derítik fel először a kibocsátott hullámaik és szedik le először az égről. A passzív védelem (dipól és infracsapda szórás, szög visszaverős kialakítás) meg semmit nem ér SAM ellen. Utóbbi időben amcsik nagyon hittek a vontatott légicsapdákban és a csapdarakétákban, de komoly légvédelem ellen ezek sem hatékonyak.



Összegezve: 50 éves légvédelmi nehéztechnika (300 km-es hatótávolság, 200 kg töltet) és a hazai Mistral-2 (6 km hatótávolság, 3 kg töltet) nagyon nem egy súlycsoport...

2018. okt. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 EgyGabor ***** válasza:

Az USA-t nem érdekli már az öböl. Irán meg főleg nem, mivel Irán nyugalmat akar a környéken míg a Szaudiak vért és tüzet.

Úgyhogy nem képesség kérdése. De Iránt szárazföldön elfoglalni valószínűleg senki nem lenne képes (vagy inkább azon az áron).

Az egy széttagolt hegyes vidék tele erre kiképzett nagy létszámú népfelkelő jellegű hadsereggel.

Na meg minek kéne az bárkinek?

2020. máj. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!