Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a hátránya egy női katonának?

Mi a hátránya egy női katonának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves lány vagyok és minden vágyam hogy katona lehesek. Érettségi és nyelv vizsga után szeretnék jelentkezni.

A kérdésem pedig az lenne hogy van-e hátránya egy női katonának? És egy pár tippet is szivesen meghalgatnék.

Leginkább nők válasza érdekelne.

(A negativ kommentelők kiméljenek! )



2018. nov. 16. 10:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
14%

Az ellenség meghúzza a hajad, belecsimpaszkodik és a másik kezével leszúr míg te ellenálsz. Gyenge a fizikumod. Nem bírod a fizikai, mentális terhelést úgy mint egy férfi.


A sajátjaiddal az a gond, ha háború lenne pár nap után megerőszakolnának. Mert nő kell nekik

2018. nov. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
69%

Nem, nem erőszakolnának meg nagyobb eséllyel mint a civil életben. Márt csak azért sem, mert a katonaságnál mindenki tud mindent (gyakorlatilag nincs intim szféra), ezért rögtön kiderül és mehet az erőszaktevő azonnal a futkosóra.

A női (harcoló) katonának pedig az a hátránya, hogy az addigi homogén (férfiakból álló) tömeg hirtelen megváltozik, egyesek késztetést éreznek arra, hogy "feleslegesen" megvédjék, ez pedig éles helyzetekben katasztrofális helyzeteket teremthet.

2018. nov. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%

12#


Egy kezemen megtudom számolni azon eseményeket amikor egy magyar katona kézitusát kellett vívjon az elmult 50 év során.

Amikor az alapvető rendszer az, hogy egyedül sehova nem mozdul senki, és mindenkinél karabély van missziós területen. Ott aztán mehet neki bárki késsel...


A másik pedig, hogy a női katonák az esetek 80%-ban ha nem is teljesen irodai melót látnak el, de nem harcolót.

Pontosan azért mert egyrészt a férfiak és nők között szorosabb kötődés alakul ki sokszor ami egy adott tűzharcban veszélyhelyzetet generál. A másik pedig, hogy ha valaki akar gyereket az élete során akkor nem a leg egészségesebb szakma a lövész pl. (nőként)


Izraelben pl. hiába van sorkötelezettség a nőknek is, harcoló alakulatban nem szolgálhatnak.

2018. nov. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
35%

Mennyi idióta ember van ezen az oldalon!

A női katonák ugyanolyan katonanai szolgálatokat látnak el mint a férfiak!

Most voltam Rómába 2 hetet és minden második sarkon fegyveres katonák állnak, és a felük nő volt.Most jöhettek azzal hogy ez Magyarország de mindenhol vannak női katonák.

2018. nov. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
33%

Tudom, hogy manapság divatos a felfogás, hogy a nő mindenre képes, amire egy férfi, de ez szimplán csak nem igaz. Férfi és nő fizikai képességei és potenciálja között ég és föld a különbség. Egy átlagnál edzettebb nő is kb. egy átlag kamaszfiú szintjén áll, egy hadseregben viszont átlagnál edzettebb felnőtt férfiakkal kell együtt dolgoznia és ellenük harcolnia.


John McEnroe, egy korábbi híres teniszjátékos és többszörös bajnok, a világ egykori legjobb játékosa szerint a legjobb női játékos, Serena Williams, alig lenne képes bejutni a TOP700-ba férfiak ellen.

https://www.youtube.com/watch?v=hDPK8ds1D-o


Az ausztrál női nemzeti foci válogatottat 7-0-ra elkalapálta egy 15 év alattiakból álló gimis focicsapat.

[link]


És ez még csak a fizikai oldal. A férfiak a lelki oldalon is sokkal alkalmasabbak a szolgálatra.


A férfiakat az evolúció erre tervezte. Hogy eljárjon vadászni, hogy harcoljon a rivális törzsek ellen, hogy megvédje az asszonyait és gyerekeit.

2018. nov. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
27%

Nagyon lehúzták az előző választ, pedig van benne igazság.

Nem tudom, nézed e a TV műsorát, megy ez a Ninja Warrior, ahol fizikai teljesítmény szükséges, persze a hadseregben más egy tereppálya, de lényegében van hasonlóság és a nők teljesítménye az ilyen jellegű feladatokban látványosan gyengébb.

Azt viszont nem állítom, hogy női katona szükségtelen lenne, számos helyen beválnak, ahol nem a fizikai teljesítmény az elsődleges, kezdve a lokátorostól a VÁPosig, meg amit már írtak, az adminisztratív részlegig, de rendes sorállomány is létezik, például a mesterlövészek között is vannak katonanők.

Nagyjából 20% a magyar hadseregben szolgáló nők aránya, így hát ez már kitaposott út, de kétségtelenül fárasztóbb a nők számára, mint a férfiak többségének.

Én személyesen sorkatona voltam még a régi seregben, de nem szerettem, bár most már inkább csak a jó oldalát látom, ahogy az lenni szokott, a rossz az nem marad meg.

Valószínűleg sok minden megváltozott, egy hivatásos katona nem egyenlő a sorozott kopasszal, de a parancsolás ugyanúgy megy, meg az engedelmeskedés kényszere is, ez eleve nem sok embernek szimpatikus, én mondjuk jobb foglalkozást is eltudok képzelni a lányomnak.

Az erőszaktól aligha kell tartanod, ha lőfegyver van a birtokodban és a pimaszkodástól sem, ha valamilyen rangra teszel szert, de azért más hátránya is van, ami cseppet sem romantikus.

Orvosnak sem válik be mindenki, amikor az első boncoláson kibukik a medika, akkor jobb, ha más hivatást választ, a katonáknak az is a feladatuk közé tartozik, hogy öljön és elviselje a legszörnyűbb körülményeket, látványt.

Az igazi fegyveres konfliktust nem mutatják a filmeken, a széttépett emberi maradványokat nem látni. Én ugyan 190 cm magas vagyok, eveztem és még bokszoltam is valamennyit, meg fiatal koromban bunyókban is részt vettem, de a katonasághoz túl jóindulatú vagyok, belőlem soha nem lenne jó katona, a szabadságvágyam is nagyobb annál, sosem bírtam ennyire a kötöttséget.

Ha mondjuk nem bírsz egy csirkét sem levágni, vagy van benned lázadó hajlam, akkor felejtsd el, nem neked való.

2018. nov. 19. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Mopat ***** válasza:

Kérdező, egy érdekes adat.

Pont az oroszoknál merült fel, hogy egy 2008-as reform után szervezett, "új típusú" páncélos dandárban olyan 500-600 effektíve lövész szolgál, a létszám meg 4000-5000 fő körüli. Vagyis annál az 500 ember ugrándozik puskával a kézben, a többi négyezer védi a kis feneküket mindennel, rakétázza-ágyúzza előttük az ellent, rádiózik nekik, eteti, itatja, pátyolgatja, kötözi, őket. Na, egy nyugati formációban is hasonló a helyzet. Nem mindenkinek az első vonalban kell gyalásóval agyoncsapnia az ellenfelet...Egyre több jól képzett katona is kell...tüzérfelderítő lokátorosként vagy drón-vezetőként is ugyanúgy harcolsz, sőt meg merem kockáztatni tankosként is elvagy, ha nem te leszel a töltőkezelő(addigra hátha kidobják végre a lassan teljesen szétrohadt T-72M-eket...)

2018. nov. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

"12#

Egy kezemen megtudom számolni azon eseményeket amikor egy magyar katona kézitusát kellett vívjon az elmult 50 év során.

"


Mert még nem volt háború.


"Nem, nem erőszakolnának meg nagyobb eséllyel mint a civil életben. Márt csak azért sem, mert a katonaságnál mindenki tud mindent (gyakorlatilag nincs intim szféra), ezért rögtön kiderül és mehet az erőszaktevő azonnal a futkosóra."


Háborúban nem lenne futkosó. Ha igazi konfliktus lenne és pár nap után nem látnak nőt a katonák simán meghágnának bárkit. Kecskét is lásd afganisztánban

2018. nov. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Afganiszanban bekeidoben is megrakjak a kecskeket...

Es ennyi erovel civilkent sincs jobb sorsa ha nő.

Es nem az 50 evvel ezelotti mentalitasbol induljunk ki.

2018. nov. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

19#


Fúúúúúú de buta vagy bakker.


Pont ezaz...... Ne az 50 évvel ezelőtti időszakból indulj már ki.... Vettek részt magyarok is háborúban, akár irakban akár afganisztánban. Mert ezek bizony azok voltak. Aztán bizony szolgáltak is kint nők, és bizony nem erőszakolták meg őket... Ha te konvencionális tömeghadseregek elleni háborúról beszélsz, baromira elfogsz keseredni de többet nem lesz olyan.

2018. nov. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!