Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Romániai lakosként jelentkezhe...

Romániai lakosként jelentkezhetek a Magyar Honvédségbe?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok , a kérdésem az lenne ,hogy mehetek a honvédségbe erdélyi lakosként? Magyar állampolgárságom van de nincs magyar szémélyi igazolványom csak lakcím kártyám.

2019. jan. 16. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Megint te?


NEM!


Csak, ha hivatalosan lemondasz a román állampolgárságról és csak a magyart tartod meg.

2019. jan. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Milyen megint én? Először kérdezek. Azért köszönöm a választ.
2019. jan. 16. 12:35
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
Elvileg igen, de az iranyasereg.hu-n van email cím, ha oda írsz biztosat tudnak mondani
2019. jan. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jöhetsz igen.


Nálunk is van egy srác aki román állampolgár VOLT.

Ha jól tudom le kell róla mondani cserébe h bevonulsz.


De ha nagyon komolyan gondolod megkérdezhetem tőle.

2019. jan. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bemécc a toborzóirodába és megkérdezed, hogy mi van ilyenkor.
2019. jan. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Magyar állampolgárként, nyilván jelentkezhetsz a honvédségbe is, és nem kell lemondanod a másikról sem.

Személyi igazolványt igényelhetsz bármelyik Erdélyi konzulátusnál, vagy pedig egy hozzád közel lévő kormányablakban.

2019. jan. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

MIvel a roman seregben nem lehet "hivatalosan" mas allampolgarsagod, igy logikus hogy honved is ugy lehetsz ha lemondasz a roman allampolgarsagodrol.

Nem kevesebb papirmunka mint a magyar megszerzese.

2019. jan. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!