Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Megéri ma beállni a serebe?

Megéri ma beállni a serebe?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta valamilyen fegyveres alakulatnál vagy ezekhez hasonlónál képzeltem el a jövőm (katona , TEK-es ,nyomozó , testőr , fegyveres őr kiemelt objektumot őrizve ) Tehát nem sima mezei katonára, rendőrre stb. gondoltam, hanem mint pl a katonaságnál a különleges műveleti zászlóalj, rendőrségnél a TEK, vagy más bevetési osztály, esetleg készenlétis, de elsősorban a katonaságra gondoltam. Ma Magyarországon megéri beállni a seregbe? Mi alapján lehet feljebb kerülni a ranglétrán? Külföldi missziókra van lehetőség? 18 éves fiú vagyok, érettségim van, 2 éve edzek ,jó fizikumom van, küzdősport múltam is van(ökölvívás, kempo). Szóval megéri? jók a lehetőségek? Esetleg ha nem, írnátok valami mást ami hasonló ?

2019. febr. 8. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

IGEN!


Az állami szektorban itt elég normális az életpálya modell.


Javaslat: Nyelv, angol és valami ritkább. Úszás. Lőtér.


Tipp: Katonai rendészet.

2019. febr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez az álmod, akkor megéri. A keresetd nem biztos, hogy magas lesz, és családot is valószínűleg nehezbben alapítasz majd, már ha vannak ilyen terveid.
2019. febr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és a honvédségen belül milyen lehetőségek vannak?
2019. febr. 8. 12:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs semmilyen képesítésed, akkor erősen korlátozottak a lehetőségeid. Lehetsz lövész, harckocsiveztő, vagy... portás. Legalábbis így fogsz kezdeni. Aztán, ha jól helyezkedsz, lehet feljebb lépdelni.
2019. febr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A rendőri bruttó:

38650 * (B+H+Ny+Sz)


B (Beosztás) : kb. 5-6 fiatal tiszthelyettes, 7-8 tapasztalt zászlós, 8-9 fiatal tiszt, 10-12 tapasztalt tiszt, 15-17,5 főosztályvezető, 20-22 megyei főkapitány, 26-28 országos főkapitány

H (Hivatásos pótlék): 1-1,5 átlag beosztásokban, 6,5 TEK-nél

Ny (Nyelvvizsga pótlék): 0,6 egy preferált nyelvből szóbeli és írásbeli középfokú

Sz (szolgálati idő): 10-14 évre: 0,75, 15-19 évre: 1, 19-24: 1,25....


részletesen:

[link]


Ebből látszik, hogy egy TEK-es tiszthelyettes jobban keres, mint máshol egy fiatal tiszt, TEK-es tapasztalt beosztott tiszt meg jobban, mint egy főosztályvezető.

2019. febr. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha érdekel is a szakma akkor igen viszont nem olyan a sereg mint ahogy azt sokan elképzelik
2019. febr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát milyen?
2019. febr. 8. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!