Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egyesek miért akarnak mindenár...

Egyesek miért akarnak mindenáron sorkatonaságot az önkéntes, tartalékos rendszer helyett?

Figyelt kérdés
Az miért nem zavarja őket, hogy ezzel olyanokat is kényszerítenének a szolgálatra, akik nem akarnak menni? És azt miért nem akarják, hogy akkor már a nőknek is kötelező legyen, és ugyanolyan feltételekkel?
2010. júl. 9. 23:50
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
36%
Járjunk elöl jó példával: ne harciaskodjunk annyit. Mi az, hogy hülyeség? Tán próbálta valaki?
2010. júl. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
39%

"ne harciaskodjunk annyit. Mi az, hogy hülyeség? Tán próbálta valaki?"


Biztosan, de azok már kipusztultak, vagy beolvadtak vmelyik másik országba.

2010. júl. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
63%
Mint Svájc is, igaz? :D
2010. júl. 12. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
100%

ma 02:47


Svájcban minden embernek van fegyvere és a legtöbbnek még házi bunkere is úgyhogy felfoghatjuk úgy hogy svájcban gyakorlatilag mindenki katona.


[link]


legközelebb korábban keljél fel (2:47) :-)))

2010. júl. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
Egyrészt a wikipediát azért nem nevezném maradéktalanul precíz és megbízható forrásnak, másrészt ami kacatokat begyűjtöttek, még kevés is ahhoz képest, mennyire költekezhettek volna eleresztettségükben. Ahogy átszaladtam a cikken, azért szinte biztos vagyok benne, hogy találkoztam a renyhülő fiatalság problematikájával, és nem botlottam bele semmibe, ami az otthoni fegyvertartással foglalkozik...
2010. júl. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
44%

Mert a mai Magyar Honvédség szart sem ér. Igen, most nincs háború. Igen, nem is valószínű, hogy lesz. De jelenleg kb 23 000 főből áll a honvédség. Ebből 8000 hadrafogható, de azok is kb golyófogásra alkalmasak. Egy 10 milliós országból.


A másik kérdés bonyolultabb. Nézd Izraelt, ott a nőknek is kötelező bevonulni. Mert kevesen vannak. Itt lenne elég férfi, és a nők, ha akarnak bevonulhatnak önkéntesen. Nyilván azért nem akarják, hogy nekik is kötelező legyen, hogy legyen "utánpótlás". Ergó ne haljunk ki, legyen aki gyereket nevel, stb.


Hozátenném, hogy most egy alapkiképzés 3 hónapos. Ez nagyon rövid, ennyi idő alatt tényleg csak azt lehet megtanulni, hogy hogyan hagyd szétlőni a hátsód. Anno sokaknak volt hosszú a 6 hónap - 2 éves szolgálat. Nem azt mondom, hogy legyen ennyi, de a három is kevés. Van mit fejleszteni.


Egyébként a HM-en kívűl, azt hiszem az összes helyen civilek az őrök. Laktanyákon pl. Mert olyan kevés a katonánk. A 23ezerben benne van a nyugdíjazott katona is és egyéb nem hadrafogható egyének.


Remélem segítettem:)

2010. júl. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
Sztem direkt verték szét a hadsereget libsik hogy még kiszolgáltatottabbak legyünk külföldnek és ne nagyon ugrálhassunk akármilyen szar helyzetbe kerülünk is gazdaságilag. Ne feledd hogy kik is lobbiztak a sorkatonaság eltörléésért! És hogy abban a pártban kik is vannak főként! Ugyan azok akik az LMP-ben most. Hadd ne mondjam ki a nevüket. Ezért kell figyelni ám hogy kire szavaztok. Orbán lehet hogy nem a legjobb, de ők legalább nem azok a bizonyos emberkék hanem magyarok.
2010. júl. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
61%
Orbán barátod ugyanazt a szart keveri tovább amit az mszp kezdett melegíteni.Az lmp egy vicc. Látott valaki mostanában országgyűlési közvetítést?Ha igen,az tudja kik is képviselik ezt az országot.Gyengébbek kedvéért:NEM mszp,NEM fidesz,NEM lmp.
2010. júl. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

"Hadd ne mondjam ki a nevüket."

Kimondhatnád, hátha segítenél mondjuk nekem, hogy ne csípjem úgy a búrájukat. Sőt, még jobban örülnék forrásnak. És talán vannak így egy páran ezzel. Ha nem a levegőbe beszélsz persze :)

2010. júl. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

Ahogy látom már kezdődik a "nőknek azért ne legyen kötelező mert ...".


Ha 18 évesen behívnák a nőket is ugyanannyi időre, utána nevelhetnének gyereket, amennyit akarnak.


Ha a fiatalok így meg úgy "züllöttek", és a katonaságnak kellene "megnevelnie" őket, akkor a nőket miért is nem kell megnevelni?


Egyébként meg ha önkéntes rendszer lesz, már megyek is, de kötelezőre meg semmiféleképpen sem.

2010. júl. 14. 02:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!