Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egyesek miért akarnak mindenár...

Egyesek miért akarnak mindenáron sorkatonaságot az önkéntes, tartalékos rendszer helyett?

Figyelt kérdés
Az miért nem zavarja őket, hogy ezzel olyanokat is kényszerítenének a szolgálatra, akik nem akarnak menni? És azt miért nem akarják, hogy akkor már a nőknek is kötelező legyen, és ugyanolyan feltételekkel?
2010. júl. 9. 23:50
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

dehát az volt a kérdésedben, hogy nőknek MIÉRT ne?:)


Sztem amúgy simán lehetne nekik is, de van elég pasi

2010. júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

07-13 21:51

Azon egyszerűen nevetni kell, hogy ha az ország valamennyi épkézláb hadrafogható korú emberét behívnák katonának, akkor nagyon ugrálhatnánk bármilyen gazdasági helyzetben.

Ez a "majd mi odavágunk nekik, majd mi megmutatjuk" vezette szegény Magyarországot a trianoni tragédiához.

2010. júl. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
Kicsit érthetetlen, hogy aki kőkeményen hangoztatja, hogy ú, katonaság kell, meg ű, mennék én is, meg menjenek a nők is, azt mégis mi tartja vissza, hogy önkéntes tűzoltónak álljon? Esetleg besétálni a családsegítőhöz, hogy küldjenek már be a necces negyedbe, mert karod erős, szíved bátor.
2010. júl. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
61%

Miért kell a sorkatonaság? Talán, mert fegyelmet tanulnának az emberek? Talán, mert Magyarország védtelen? Nem tudom, észrevetted-e, kedves kérdező, de nincs világbéke. Magyarországon kívül minden országnak van katonasága, mert fontos dolog, ha nincs háború, akkor is az. A nőknek is lehetne kötelező, de akkor már nem terepmunka, hanem valami enyhébb dolog.


Abba az 1-2 évbe senki sem halna bele, de sokkal fegyelmezettebbek lennének az emberek.

2010. júl. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

Nem tudom,azért az sem állapot ami most van....szegény az ország,de ha felerősödik a gazdaságunk(egyszer.....:) ),bizonyos szinten szükség lenne nagyobb seregre.Megjegyzendő:Magyarország a katonai szövetségei ellenére barátok nélkül van,velünk sokszor ellenséges országokkal körülvéve(Románia,Szlovákia),természetes határok nélkül!Van az országban ezmellett 1 millió cigány ,akik egyre szaporodnak,ha esetleg fellázadnának(Sajóbábony,v. Szlovákia),erre a lehetősére is fel kell készülni sajnos!

Hangsúlyozom a sereg CSAK VÉDELMI célra kell!

2010. júl. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
60%

Én akarom, hogy a nőknek is kötelező legyen.


Egy katonaNŐ.


Nyápickám

2010. júl. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim válasza:
66%
Szerintem csak az menjen katonának, aki ezt hivatásának tekinti, és meg is vannak hozzá a megfelelő képességei, függetlenül attól, hogy az illető nő vagy ffi. A középiskolákban azonban minden évben kötelezővé tennék egy kéthetes tábort, ahol a fiatalok olyan hasznos ismereteket sajátíthatnának el, mint a terepen való tájékozódás, az elsősegélynyújtás, a tűz-polgár-és katasztrófavédelem stb. Igy legalább vész esetén pontosan tisztában lennének azzal, hogy miként tudják segíteni a hivatalos szervek munkáját. Ez kp.iskolai csapatépítő tréningnek is jó lenne, a kérdés, hogy honnan lehetne rá pénzt szerezni?
2010. júl. 25. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

Inkább melóztatni és sportoltatni kéne a kölköket. Térdig ér a mocsok az úgynevezett városokban, itt a szelektív hulladék csodás kultúrája, aztán még csak papírgyűjtés sincs már, mint az átkosban... A sorkatonaságról meg legyen elég annyi, hogy a kollégium jellegű, tahóságra szocializáló semmittevő tábor nem kellett volna sose része legyen. Emberről nem hallottam, aki ne spílerkedett volna utolsó hónapjaiban kőkeményen. A kiképzésre nincs panasz, ha az eredményt nem nézzük. Mindenesetre kemény, tényleg. Enyhén szólva mese, hogy honvédelem szempontjából van jelentősége abban a formában, amiben nálunk létezett.


Véleményem (!) szerint aki ilyesmivel dobálózik, hogy vissza kéne állítani a sorkatonaságot, egyszerűen épp akkor nem gondolja át nagyon, mit is mond/ír. Nem vádolható ezért felületességgel, vagy ha igen, akkor elég sokan (erről is lehet elmélkedni igen hosszan). Teljesen nyilvánvaló, hogy nem visszaállítani kell, hanem arra a nevelő funkcióra lenne jó összehozni működő megoldást, amire a sorkatonaság se volt megoldás. Nem tagadom, sokat segített még így is, de nem vagyok egyáltalán biztos abban, hogy a harcászati beavatás (vagy amit annak neveznek) a legjobb, ami a "tartását kereső" fiatallal történhet. Világos gondolkodást biztos nem adott, ahogy más se, máig. Kivétel az a néhány ember, olykor szülő, nagyszülő, máskor tanár, mester, akik tudják, hogy nagyrészt azért élnek, hogy a jövő embere békében élhessen, találjon kiteljesedésre, és csupa ilyesmi. Hogy egyszer ne a bajokon könnyítés legyen fejlődésnek becézve, hanem pluszos egyenleggel szülessenek a kicsik, és az legyen a legnagyobb problémánk, hogy ebbe a fura, élhető világba úgy illesszük be őket, hogy passzoljanak is, és tudjanak is mit kezdeni magukkal, s mindezt emberségesen. Hadsereg?

2010. júl. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!