Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kárpátaljaiak! Hogyal érzitek,...

Kárpátaljaiak! Hogyal érzitek, hogyan éltek most (2019-ben)? Mindent egybevetve?

Figyelt kérdés

2019. szept. 30. 18:05
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Hogyal = hogyan.
2019. szept. 30. 18:05
 2/25 anonim ***** válasza:
Amelyik családból legalább egy fő nyugaton dolgozik, ott nincs nagy baj.
2019. szept. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
100%

Szarul érezzük magunkat

Egy olyan országba élünk ahol korrupció, maffia, van.

Ha van pénzed mindent megtehetsz, a rendőrök benne vannak az illegális ügyletekbe.

Az adó maga több mint az egész fizetés nagyon furfangos ak kell lenni hogy tudj boldogulni.

2020. jan. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
#3: Hát ez tőletek nyugatra sincs sokkal másképp :( Én csak azért sajnálom a határon túli magyarokat, hogy itthon nem lettek mára mások, csak aktuálpolitikai kampányeszközök...
2020. febr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 ReGina... ***** válasza:
100%

Ha meg aktuális 2020.ra azt kell mondjam nem jobb a helyzet. Fizetés kb. 60 000 ft/fő. Jó esetben.

De a számalák és egyéb termékek ára hasonló mint máshol.

Nyugdíj 20 000ft kb.

Utak nincsenek; közbiztonság nincs.A rendőr akinek elvileg az lenne a funkciója, hogy segítsen az embereken szolgáljon és védjen... félelem tárgya lett. Stb stb stb...

Jah...mindent össze vetve szar.

De legalább a táj az szép:) maradjunk pozitívak.

2020. jún. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
5-ös megkérdezhetem esetleg, hogy melyik városban élsz?
2021. márc. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 ReGina... ***** válasza:

#6-nak. Ismét az ötös vagyok.

Falun élek. Viszont Beregszász közelében, az egyetlen megmarad magyar város, ahol viszonylag többségben magyarok élnek.

Ungváron és Munkácson stb. már régóta fölényben vannak az ukránok.

Sok faluban a magyarság még megmaradt, de városok közzül csak Beregszász az ahol nyugodtan beszélhetsz magyarul, és valószínűleg meg is értenek.

Ha még érdekel valami szívesen válaszolok.

2021. márc. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Szia, köszönöm a választ! :)



Munkácson, Nagyszőlősön, Huszton, Csapon (a 110 ezres Ungváron, gondolom esélytelen)

a boltokban, éttermekben például egyáltalán nem értik már meg a magyart?(olvastam, hogy ezekben a városokban vannak magyar középiskolák is tehát, azért van még valamekkora magyar lakosság gondolom)


Ti az ukrán mellett beszéltek oroszul is?

2021. márc. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 ReGina... ***** válasza:
100%

Nagyrészt inkabb csak oroszul beszélnek az itteniek és nem ukránul.

Sőt a nagy ukránok se tudnak ukránul, ők is az oroszt beszélik, a parlamentben is.

Én nem beszélek ukranul, az iskolában tanítottak, viszont úgy mintha már tudnánk ezt a nyelvet, (ami persze nem igaz, magyar faluban élek ukrán szót csak az osztályban, ukrán órán halottam, anyum és apum is magyar).

Tehát szabályokat, mondatelemzés stb., ezért nagyon nehezen megy de legalabb azt tudom mi az a суфікс (szufiksz) префікс (prefiksz)😂


Ezt a videót érdemes megnézni ha érdekel a téma (Igazság a Kárpátaljai magyarokról)

--> [link]

2021. márc. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
ReGina, engem (most hirtelen) az érdekelne, hogy ha sokan tényleg csak az oroszt beszélik (kiemelten Kárpátalján), akkor miért van az a szóbeszéd, hogy ha valaki Ukrajnában ukrán helyett oroszul szól például egy helyi lakoshoz, az "nem igazán tetszik" (finoman fogalmazva) sok ukránnak (esetleg a ruténeknek sem)?
2021. márc. 22. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!