Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kárpátaljaiak! Hogyal érzitek,...

Kárpátaljaiak! Hogyal érzitek, hogyan éltek most (2019-ben)? Mindent egybevetve?

Figyelt kérdés

2019. szept. 30. 18:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ukrán ismerősöm a nagyszőlősi járásból. Azt mondta, hogy otthon a szülőkkel ruszinul beszél, de egyébként ukránnak vallja magát. Beszél oroszul, de próbálja olyan keveset használni, amennyit csak lehet, mert utálja az oroszokat.
2021. márc. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 ReGina... ***** válasza:
100%

#10-nek

Azért van mert az a réteg aki igazi ukránnak gondolja magát nagyon erőszakosan, akarja a saját nemzetiséget rá erőltetni a többiekre.

Itt zeró tolerancia úralkodik egyéb nemzetek iránt, legalabbis a radikálisak ezt szeretnék elérni.

Mivel nem haladó szellemiségűek, nem pártolják a színességet a multikulturális felállást.

Őket nevezzük szeparatistáknak, ők szervezik a támadásokat ellenünk, a bomba riadókat az összes nagyobb magyar párt, egyesület székhelyén stb.

Természetes nem a magyarokat utalják olyan nagyon, (legalábbis nem csak minket) hanem az oroszokat, és ők a legfőbb céljuk, viszont ezt kiterjesztik minden kisebbségre.

2021. márc. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a többségben levő ukránok Kárpátalján elfogadóak velünk magyarokkal szemben? Uram bocsá' ők is elítélik a radikálisok durva akcióit?
2021. márc. 22. 22:05
 14/25 ReGina... ***** válasza:
100%

Szerintem azok az ukránok akik itt élnék Kárpátalján és van kapcsolta magyarral, tudja jól hogy nem akarunk rosszat.

Mi nem vagyunk erőszakosak, tiszteletbe tartjuk az ők kultúrájukat. Megtiszteljük költőiket, ünnepeiket, halottaikat, e mellé szeretnénk, hogy a mi ünnepeinket is megélhetnénk, és fennakadások nélkül menne a dolog.

Csak úgye a politikai állás sem épp e felé tereli a közhangulatott.

2021. márc. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Sajnos igen. Ennek feltételezem az oroszok tettek keresztbe, pedig az ukrán vezetésnek csupán annyi lenne a dolga, hogy a magyarokat is az őshonos népek közé sorolná (végre).
2021. márc. 22. 22:18
 16/25 ReGina... ***** válasza:
100%

Ez mostani helyzetben lehetetlennek tűnik.

Írtam mar egy hasonló kérdéshez, hogy valószínűleg 50-70 én múlva, lehetséges, hogy nem lesz már itt magyarság amiről beszélhetnénk.

2021. márc. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

De érdekes, hogy ennek ellenére jó néhány fiatal, és már nem annyira fiatal (15-40 évesek) azt mondják (mikor éppen hol látom/hallom/olvasom őket), igenis kitartanak, nem akarnak elmenni, és azt szeretnék egyesek közülük, hogy a gyermekeik is Kárpátalján találják meg boldogságukat.


Reménysugár? :)

2021. márc. 22. 23:00
 18/25 ReGina... ***** válasza:
100%

Igen ezt szeretnénk, de nem olyan egyszerű a helyzet.

Én is sokat örlődöm, hogy hol es hogy lenne jó. Szeretném a jövendőbeli gyermekeimet biztonságban tudni, ahol azért nem kell félniük mert magyarok.

E nélkül is rengeteg probléma van a felszínen.

Itt kifejtem részletesebben:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..

2021. márc. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
17-es te hol hallottál ilyen emberekről? Én csomó olyan kárpátaljai fiatalról hallottam, aki eljött onnan.
2021. márc. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Sőt az ukrán ismerősöm (akinek egyébként az egyik nagypapája magyar), is azt mondta, hogy ő sem akar maradni, szóval nem csak a magyarok jönnek el arról a mélyszegény területről.
2021. márc. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!