Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi miért vagyunk ilyen irigyek?

Mi miért vagyunk ilyen irigyek?

Figyelt kérdés

Most konkrétan a határon túli magyarok segítése kapcsán jutott eszembe, de máshol is észlelhető. Ha felmerülnek a határon túliak (vagy ha nem merülnek fel akkor felhozzák), akkor sokan kiakadnak, hogy ugyan minek támogatni őket amikor nem fizetnek ide adót és az adófizetők pénzét ne szórják ilyesmire, mi se kapunk tőlük semmit. Ezt miért kell? Egyrészt biztos vagyok benne, hogy ha baj lenne akkor számíthatnánk a segítségükre. Másrészt az állami költségvetés parányi hányadát teszik ki az ilyen-olyan támogatások. Arról nem is beszélve, hogy nem csak pénzzel lehet segíteni, hanem már azzal is, ha a mindenkori kormány külpolitikailag is megpróbál segíteni ahol módja van rá.

Emlékszem anno amikor árvíz volt, az újságban megjelent, hogy több település is külhoni önkormányzatoktól kapott támogatást, nem is keveset. Azok az önkormányzatok pedig a külhoni magyaroktól kapták a pénzt, gyűjtés formájában.

Történt egyszer, hogy lerobbant a kocsink egy székelyföldi faulcskában. Nem telt el egy perc, de már többen is ott voltak segíteni. Egy házaspár fel is ajánlotta, hogy ha nincs hol töltenünk az éjszakát akkor aludhatunk náluk. Úgy, hogy akkor találkoztunk először.

Mi miért vagyunk ilyenek?



2019. nov. 21. 15:14
1 2
 11/14 mindentudó99 ***** válasza:
89%
#8 Az ötödét semmikèpp. Mivel a kormány se a költségvetés ötödét adja . Ha arányokat nézünk akkor kb 5 forint menne a fizetésemből el erre. De lehet még annyi se. Szerinted észre venné ezt bárki? Ti meg ezen örjöngtök ítt állandóan. Szégyen gyalázat.
2019. nov. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Senkit nem kell eltartani, ez nem erről szól, ne túlozzunk.

#9: Azt meg, hogy nem magyarok, nem tudom értelmezni. Mitől lesz valaki magyar, attól, hogy itt él? Ugyan már.

[link]

Magyarországon mindig is lesznek szegények, ahogy máshol is. De gyanítom, hogy te nekik sem segítesz.

2019. nov. 21. 16:41
 13/14 anonim ***** válasza:

Sokan jól megélnek abból, hogy osztogatnak. Másét...

A Jugoszláv háború alatt (1995-ben) a pécsi Vöröskereszt osztott szét nyugati küldeményeket a Magyarországra menekültek számára. Egyszer felvállaltam egy fuvart, az egyik járási központ Vk. kirendeltsége számára.

Pécsett a megyei Vk. kemény alkoholista főnökének vezetésével szabályos csomagfosztogatás zajlott az ott dolgozók részvételével, a "nyugati" márkásabb illatszerek, fogkrémek, kenceficék nagy része gazdát kapott házon belül.

A muslinca felhőben dülöngélő (elvtársnő) főnökasszony élen járt az akcióban. A maradékból jutott a "menekülteknek" (is)...

Gyomorforgató volt!

2019. nov. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

13

Még jó, hogy őszinte voltál a dátummal, hogy 95-ben volt. Milyen kormány is volt akkor?


De idén, 2019-ben figyelte-e valaki az adomány vonalon bejött pénzek mellett a helységneveket? Nem vagyok földrajzos, de gyakran láttam a hírekből ismerős külhoni helységnevet. És ki tudja hányan voltak a névtelenül adók között, akik nem akartak bajt a nyilvánossággal.

2019. dec. 18. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!