Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem tiltják meg minden...

Miért nem tiltják meg minden országnak az atombombák fejlesztését, birtoklását?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mi szükség van ezekre?

2020. ápr. 4. 22:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én már megtiltottam nekik!

De azt hiszed hallgatnak rám?

2020. ápr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Alapvetően ezt valamilyen közös kötelezettségvállalás formájában képzeltem el. Emiatt persze kellene hozzá a hajlandóság is a felek többségének részéről. Nyilván ha a vezető hatalmak többségénél egyáltalán nincs ilyen szándék és egyáltalán nem nyitottak rá, akkor nem megvalósítható.
2020. ápr. 5. 14:49
 13/14 anonim ***** válasza:
Senki sem fog lemondani az atomfegyvereiről, ez egészen bizonyos. Az eddigi "atom stop" egyezmények kb. arról szóltak, hogy az atomhatalmak kijelentették, hogy nekik már van, ez szép és jó, de többieknek eszébe se jusson atomfegyvert építeni. Az atomfegyver a hidegháborús katonai doktrínák értelmében elrettentő eszköz, az adott ország számára szinte önvédelmi eszköz, mert egy atomhatalommal nem szívesen háborúznak. Ez az Usa és a Szu között működött is, de pl. az észak-koreai pufi is ezért tuningolja a rakétáit.
2020. ápr. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Illetve még hozzátenném az antik eredetű mondást: ha békét akarsz, készülj a háborúra. Elsőre kicsavart mondás, de a lényege, hogy ha erős a hadsereged (és van még pl. atomod is) akkor nem fognak cseszegetni.

(oké, a kakukktojás az Usa, aminek erős a hadserege, atomja is van, de valami genetikai kényszert érez a folyamatos támadó háborúkra)

2020. ápr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!