Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Svédország miért ennyire...

Svédország miért ennyire liberális?

Figyelt kérdés

Talán a legbevandorlaspartibb egész Európában, lazán kezeli a koronavírust, támogatják a meleghazassagot stb....

Hogyan jutott idáig Svédország? Nem félnek hogy az országuk tönkre fog menni a túlzott liberalizmus miatt?



2020. ápr. 5. 07:48
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
59%

"Tipikus egybites liberális érvelés: aki kritikát fogalmaz meg kizárólag fideszes lehet." - hol írtam én, hogy fideszes vagy?? Azt írtam, hogy ezek az oldalak szeretik a hülyeségeket terjeszteni.

"Nem wikipediáról tájékozódok hanem tudományos tanulmányokból. A wikipediát kb bárki szerkesztheti azt írsz amit akarsz."

Látszik is, hogy nem olvasol wikipediát, különben tudnád, hogy minden adatnak megtalálható a forrása, így elég egyszerűen leellenőrizhető, hogy igaz-e.

"Ha egyetemen wikipediát dobsz be forrásnak akkora egyest kapsz a dolgozatra mint a ház" - ami persze megintcsak nem igaz, mert 1) tanárja válogatja 2) wikipedia bejegyzése válogatja 3) wikipediában ott a hivatkozás a forrásra. De mindegy, nem ez a lényeg, csak az újabb féligazságra hívtam fel a figyelmedet.

Nem értem miért kell "tudományos tanulmány" egy statisztikához. Azon túl, hogy jól hangzik, hogy pff, vacak wikipedia, meg forrás meg hivakozás, meg statisztika... Én "tudományos tanulmányokat" használok.... :)

Akit a statisztikák nem érdekelnek, csak mindenféle így-úgy magyarázott cikkekből tájékozódik, azt nem hiszem, hogy különösebben érdekelne egy svéd "New crime study: Rise in Sweden's rape stats can't be tied to refugee influx" című cikk, de ha mégis, akkor [link]

Aki egy szélsőjobbos honlapról tájékozódik (Gatestone Inst.), az ne csodálkozzon ha hazugságokkal találkozik. A 888-cal és origoval van egy szinten.

2020. ápr. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
0%

"hol írtam én, hogy fideszes vagy?? Azt írtam, hogy ezek az oldalak szeretik a hülyeségeket terjeszteni."


Persze csak kihagytad a 444-et, indexet meg a többi politikai médiumot ami szintén kizárólag a propagandát terjeszti nem csak a fideszes médiumok. Viszont nem véletlenül hagytad ki, mert amit az ellenkező szekta mond az mind hazugság, amit a te szektád mond az mind igazság nagyjából így gondolkodsz. Mellesleg a 888-at kizárólag fidesz droidok olvasnak, szóval értem én a rejtett asszociációdat mégha utólag le is ragadod hogy ne tűnj egybitesnek.


"Látszik is, hogy nem olvasol wikipediát, különben tudnád, hogy minden adatnak megtalálható a forrása, így elég egyszerűen leellenőrizhető, hogy igaz-e."


Egyáltalán nincs mindennek ott a forrása, de mégha ott is van a források egy része már nem elérhető a megváltozott webhelyek miatt, vagy sima újság cikkekre hivatkozik amit szintén nem feltétlenül szakmabeliek írtak, ezért nem fogadják el egyetemen se forrásnak a dolgozatban. Csak egy példa, tessék itt egy wikipédia oldal ami azt állítja hogy:


"Ügyes ragadozó, több mint 1000 faj tekinthető a zsákmányának. "

[link]


Nincs semmi hivatkozás erre, ez lehet valódi adat és lehet hasra ütés szerűen bemondott adat. Ezért nem fogadják el a wikipédiát sehol forrásnak, mert az információk nagy részét átlag emberek szerkesztik hivatkozások nélkül.


Hol van erre a forrás? Mi alapján állítja ezt? Aki ismeri a történelmet tudja hogy ez nem igaz, mert a török után a magyarság aránya 50%-alá esett


"ami persze megintcsak nem igaz, mert 1) tanárja válogatja 2) wikipedia bejegyzése válogatja 3) wikipediában ott a hivatkozás a forrásra. De mindegy, nem ez a lényeg, csak az újabb féligazságra hívtam fel a figyelmedet."


Ez hülyeség, látszik életedbe nem jártál egyetemre, vagy max ilyen bölcsész büfészakra. Szakdogákon mindig az adott tanulmányt adod meg forrásnak, akkor is ha wikipédiáról néztél ki valamit és még akkor is a forrásból idézel nem a wikiről.


"Akit a statisztikák nem érdekelnek, csak mindenféle így-úgy magyarázott cikkekből tájékozódik, azt nem hiszem, hogy különösebben érdekelne egy svéd "New crime study: Rise in Sweden's rape stats can't be tied to refugee influx" című cikk.

Aki egy szélsőjobbos honlapról tájékozódik (Gatestone Inst.), az ne csodálkozzon ha hazugságokkal találkozik. A 888-cal és origoval van egy szinten."


Hát igen, ami ellentétes a politikai nézeteddel az nem lehet más csak hazugság, de a baloldali médiumok amit linkeltél az meg csak a szintiszta igazság lehet. Az ilyet nevezik egybitesnek aki buborékban él, szektásan gondolkodik, lenáciz és leszélsőjobboz mindent ami nem illik a világképébe. Erről a cikkről...

[link]

...meg ne zavarjon hogy több tucat tanulmányt ad meg forrásnak (többek között svéd bűnügyi statisztikákat, a rendőrség honlapját is, pl bra.se) és nem csak hasraütés szerűen mond be számokat.

2020. ápr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
0%

74%


Szerintem engedd el!


Nagyon pofáraestél!

2020. ápr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
29%

Svédország már nem sokáig olyan liberális.

Apám volt rendőr kollégája kiment Svédországba dolgozni fegyveres őrnek/biztonsági őrnek abban a hitben, hogy majd ott nyugi lesz meg minden.

Fél év után jöttek hazafelé, mert már első héten megtalálták a feleségét Abdulék, aztán még a kiérkező rendőrök meg akarták magyarázni, hogy nem is volt erőszak meg ne tegyenek feljelentést.

A fő poén az, hogy a munkahelyén is azonnal megtalálták, hogy nem beszélhet róla.

Utána volt még pár jó tapasztalatuk és inkább hazajöttek.

Szal ennyit a nagy liberalizmusról.

2020. ápr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
A finnek nem támogatják a nyílt poltikiát, rossz példát hoztál.
2020. ápr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
60%

Na aztán miért is estem pofára? Mondanám, hogy magyarázd el, de nem igazán érdekel, hiszen annyit tudtál felhozni ellenérvként, hogy juhúú milyen jó, nálunk a magyarok erőszakolnak, Svédo-ban meg a bevándorlók :DD Erre mit lehet mondani? Meg belinkelsz egy nem is titkoltan szintén szélsőjobbos alfahir.hu-t?

Aki gatestone-ról meg alfahirről tájékozódik és nem fogad el más hírt, statisztikákat vagy a svéd rendőrség közleményét se, annak teljesen felesleges bármit is írni.

2020. ápr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
25%

"Meg belinkelsz egy nem is titkoltan szintén szélsőjobbos alfahir.hu-t?"


Pont ezért, mert ennyit tudsz, hogy "szélsőjobboldali", "szélsőjobboldali"!


És akkor mi van, attól még igaz, akár mennyire is fáj ez neked.

2020. ápr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
59%

"Aki gatestone-ról meg alfahirről tájékozódik és nem fogad el más hírt, statisztikákat vagy a svéd rendőrség közleményét se, annak teljesen felesleges bármit is írni."


Te elfogadsz más forrásokat ami nem a saját ballib szektádból származik? Nem. Akkor mitől is vagy jobb?

Nem mellesleg az általam linkelt forrás pont rendőrségi statisztikákra (a svéd bra.hu-n) az ott megjelent adatokra hivatkozik ha elolvastad volna. Viszont nem illett bele a világképedbe innentől minden hazugság, szélsőjobbosok, nácik meg a többi amit összehordtál....

És nem attól leszel hazug vagy szélsőjobber hogy beszélsz egy létező problémáról mint az újonnan érkezők integrációjának hiánya. A bevándorlók arányaiban több bűncselekményt követnek el? Igen. A bevándorlással párhuzamosan romlott a közbiztonság? Igen, még az általad hozott források is alátámasztják... akárhogy vergődsz ezek mind statisztikai tények.

2020. ápr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
27%
A skandinávok csinálják jól! Majd meglátjuk 50 év múlva hol lesznek a nagy kereszténydemokrata konzervatív országok... Sehol!
2020. ápr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
27%
Európában a legmagasabb életszínvonal a liberális országokban van: Norvégia(náluk az egyik kormánypart a liberális párt), Svédország, Hollandia, Dánia, Belgium, Németország...
2020. ápr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!