Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Argentínában, Uruguayban vagy...

Argentínában, Uruguayban vagy Chilében magasabb az életszínvonal mint Magyarországon?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


GDP/fő alapján Uruguay előttünk van. Chile sem sokban marad el. De ezek szimplán nyers adatok.

Mi a valóság? Budapest vagy Buenos Aires a jobb? Győr vagy Rosario? Szeged vagy Córdoba? Montevideo vagy Debrecen? Stb

A 4 ország közül melyik a leginkább élhetőbb?



2020. ápr. 30. 23:19
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
60%

Argentínába nagy az optimizmus, de a focin kívül csak csóróság van, minden gyamratát elvesztette már, viszont sajátos ország sajátos öntudattal.

Brazília rettenetes a közbiztonság miatt, rengeteg a gyilkosság.

Chiléről semmit se hallottam. De különleges lehet az éghajlata, és sok az ufoészlelés.

2020. ápr. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
95%

Nincs jelentős eltérés:


[link]

2020. ápr. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
92%

Én voltam Chilében, kényelmesebbnek, biztonságosabbnak és olcsóbbnak éreztem az életet itthon. Hosszabb ideig éltem ott tanulmányi útnak köszönhetően, így beleláttam a mindennapokba is. Elvileg az egyik legfejlettebb dél-amerikai ország, de európai ember számára még mindig furcsa. Nehéz így összehasonlítani, más világ, más kultúra. Piszkosabb, büdösebb, a fejlettebb és fejletlenebb részei a fővárosnak kontrasztosan váltakoznak. A modern üzleti negyedet alig elhagyva már pokrócon árulnak a szegényebbek, bevándorlók.


Persze lehet ők ugyanezt mondanák ha idejönnének, mint én. Bár akárki akármit mond, szerintem az európai kultúra a legtisztább és legrendezettebb, bármerre indulunk Észak-Amerika vagy Ausztrália kivételével, nem lesz teljes az európai ember komfortja és biztonságérzete.

2020. máj. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
49%
Igen, Magyarország színvonala kb Hondurassal mozog egy szinten.
2020. máj. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
22%
A kérdésnek semmi értelme mert még fekete Afrika országainak a többsége is lehagyta már Magyarországot, persze ezt az M1-en nem fogjátok hallani.
2020. máj. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
67%
Ne izgassanak téged a dél-amerikai országok, inkább azért szurkolj, hogy az egyetlen, még mögöttünk lévő ország Bulgária, meg ne előzzön minket!
2020. máj. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
94%
Azért akik itt fekete afrikai országgal meg Hondurassal példáloznak, megnézném ott őket. Szerintem 1 hét után szaladnának haza. Lehet, hogy a GDP magasabb, de az életminőség biztosan nem. A GDP nem életminőségi mutató.
2020. máj. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
62%

"" Azért akik itt fekete afrikai országgal meg Hondurassal példáloznak, megnézném ott őket. Szerintem 1 hét után szaladnának haza. Lehet, hogy a GDP magasabb, de az életminőség biztosan nem. A GDP nem életminőségi mutató.""


Honduras a második legélhetőbb ország Közép-Amerikában. Simán elképzelhetőnek tartom hogy jobb az életminőség ott mint Magyarországon.

2020. máj. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
90%

18:07: hogy vagy képes ekkora baromságot írni, már ne haragudj? Honduras a közép-amerikai shithole country-k díszpéldánya. A földhídon két élhető ország van: az egyik Costa Rica, a másik Panama. Az összes többi legfeljebb fekete-afrikai mércével tűnhet fejlettnek.

Hogy a kérdésre is válaszoljak: a felsorolt országok nagyjából ugyanolyan szinten vannak, mint mi. HDI-index alapján Chile egy kicsivel előttünk van, Argentina és Uruguay pedig egy kicsivel mögöttünk. De minimálisak a különbségek.

2020. máj. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, honnan veszitek ezeket a légbőlkapott állításokat.


Honduras GDP: 49 milliárd dollár, kb. 5800 dollár per fő

Magyarország GDP: 350 milliárd dollár, kb. 36000 dollár per fő


Hár épp én mondtam, hogy a GDP nem érzékelteti teljesen megfelelően a jólétet, de ez azért beszédes különbség. Jó lenne, ha pártállástól függetlenül nem hasonlítgatnátok a hazátokat harmadik világbeli országokhoz.

2020. máj. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!