Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen előnyökkel jár harmadik...

Milyen előnyökkel jár harmadik világbeli bevándorlók befogadása?

Figyelt kérdés

2020. szept. 20. 22:44
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
53%
Semmilyen. Kizárólag hátrányokkal jár.
2020. szept. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
83%
10-11-es válaszolók elmagyaráznák nekem tudatlannak, hogy egy, az állam által jóváhagyott munkaválalló érkezése hogyan okoz gazdsági problémákat?
2020. szept. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:

Leginkább szerintem erkölcsi előnye van. Továbbra is gondolhatja mindenki magát jó embernek, nem kell azt a morális dilemmát megélnie, hogy hagyhatsz-e ártatlan embereket meghalni/nyomorogni stb.


Mivel rengetegen nőttünk fel amerikai filmeken, ahol a főszereplő mindig a jót cselekszi meg azt hallgatva, hogy a keresztény értékrendben benne van a szegények segítése, ezért szerintem sokan akarnak helyesen cselekedni, segíteni másokon, inkább érzelmi alapon, mint racionálisan végiggondolt érvek mentén.


Racionálisan azt gondolom, hogy mindenki (akinek van egy kis esze), látja, hogy ez egy óriási feladat/nehézség/gond stb. lesz, de nem akarnak egyesek "rossz" emberek lenni, azáltal, hogy nem segítenek az elesetteken.


Talán előny, hogy nem kérdőjeleződik meg a szociális ellátórendszerek validitása pl. eü, nyugdíj, munkanélküli segély, gyes, ingyenes oktatás stb.

2020. szept. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
41%

"10-11-es válaszolók elmagyaráznák nekem tudatlannak, hogy egy, az állam által jóváhagyott munkaválalló érkezése hogyan"


Na vajon hogyan...

Jó nagy sötét lehetsz, ha magadtól nem jössz rá.

Elég megnézni nálunk a sok ősmagyart.

2020. szept. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%
Igen, tudom, hogy sötét vagyok, pont ezért kérdeztem vissza. Kifejtenéd, légy szíves?
2020. szept. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
Én a 12-es kérdésre adott válaszon túl szívesen olvasnám annak rövid kifejtését, hogy hogyan okoz a bevándorlók befogadása, a 10es választ idézve "gazdasági csődöt" (egyetlen országra kíváncsi lennék, amelyik csődbe ment azért, mert embereket fogadott be), vagy hogy hogyan okoz "munkaerőhiányt" az ha munkaerőt fogad be egy ország. Előre is köszönöm a választ.
2020. szept. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
67%
Sokan keverik a szezont a fazonnal. Európát jelenleg nem a papírokkal érkező mérnökök és agysebészek árasszák el, hanem a papír nélküli képzetlen illegális bevándorlók. Na ebből mindenki le tudja szűrni, hogy egy tanulatlan félig analfabéta bunkóval mennyit profitál a befogadó ország.
2020. szept. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
72%

"tanulatlan félig analfabéta bunkó"

Mindenki, aki nem Ny-Eu-ból érkezik, az tanulatlan félig analfabéta bunkó? Akkor miért plakátolta tele Orbán az országot azzal, hogy elveszik a magyarok munkáját? Hogyan tudja egy tanulatlan félig analfabéta bunkó elvenni egy művelt, tanult, okos magyar munkáját?

A rengeteg tanulatlan félig analfabéta bunkó migráns közül mennyivel találkoztál, hogy ilyen következtetésre jutottál?

Németo-ban valamiért a rengeteg tanulatlan bunkó fele 1 éven belül munkát talál, miközben nálunk meg emberek vannak munka nélkül vagy dolgoznak közmunkásként évekig:

[link]

Franciao-ban meg várják őket az éttermekben, hogy munkát tudjanak nekik adni:

[link]

Nem kell ám mindent elhinni, amit a propaganda tol. Tájékozódni, olvasni kell.

2020. szept. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenki, aki nem Ny-Eu-ból érkezik, az tanulatlan félig analfabéta bunkó? "


Aki nem félig analfabéta bunkó, az gondolom vette a fáradtságot, és rákeresett, utánaolvasott az ez irányú szakmunkáknak, amit szakértők írtak.


"Akkor miért plakátolta tele Orbán az országot azzal, hogy elveszik a magyarok munkáját? "


Nem tudom, nem vagyok Orbán Viktor. Az ilyen jellegű migrációról már bőven utánaolvastam még akkor, amikor a D-209-es és a pártja éppen kormányra került. Azóta nézek le mélységesen mindenkit, aki úgy támogat valamit, hogy utána sem olvas.


"A rengeteg tanulatlan félig analfabéta bunkó migráns közül mennyivel találkoztál, hogy ilyen következtetésre jutottál?"


Egészen sokkal, mert a valamikori debreceni tábortól pár percre lakunk.


"Németo-ban valamiért a rengeteg tanulatlan bunkó fele 1 éven belül munkát talál, miközben nálunk meg emberek vannak munka nélkül vagy dolgoznak közmunkásként évekig:"


Igen, én is olvastam az illetékes Herbert Brückner lesújtó nyilatkozatát, miszerint olyan szakmákra tudták bedugni a többségüket, ami nem tesz hozzá semmit az ország gdpjéhez, mivel nem beszélik a nyelvet, és sokuknak nincs végzettsége. A beáramlók 15 százaléka (a legszerényebb becslés) pedig analfabéta teljesen.


Pont az a propaganda, amikor azt olvasom, hogy milyen jól megy az illegális bevándorlók integrációja, aztán a szakértők tollából mindig kiderül, hogy nem. Én meg elkönyvelem századszorra is, hogy a mélyen toleráns bevándorláspárti hangadók újra átvertek.

2020. szept. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
42%
#18 Üdv, Győrből, itt is volt egy tábor Vámosszabadiban. Követelőzés volt az illegális bevándorlók részéről, de annyit nem hallottunk tőlük, hogy "köszönjük szépen". Az meg gyomorforgató volt, hogy a sajtónak hazudoztak arról, hogy milyen embertelen körülmények között kénytelenek unatkozni. Mérnökök...aha...csak arra nem voltak képesek, hogy egy tetves ajtót megszögeljenek, amit ők rugdostak szét.
2020. szept. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!