Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen előnyökkel jár harmadik...

Milyen előnyökkel jár harmadik világbeli bevándorlók befogadása?

Figyelt kérdés

2020. szept. 20. 22:44
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
60%

#20 Az első pillanattól ezt kérdeztem én is, hogyha annyira képzettek, dolgozni akarnak, akkor mégis miért másoknak kell bejárni a táborukba tanítani a gyerekeiket, ellátni a betegeket, sérülteket, főzni a konyhán és takarítani a lakhelyüket? Mert mindent a befogadó ország emberei végeznek el helyettük, nekik, mintha nyaraláson lennének egy szállodában.

A legelső pont ahol kiderül hogy mennyire akarnak dolgozni, az, hogy a saját szemetüket nem szedik össze, hanem ott dobják széjjel ahol éppen vannak.

Akinek nem direkt rövid a memóriája, annak ott kell legyen a sok kép az emlékezetében, ahogy dobálták széjjel az előző napon kapott ruhákat, takarókat vagy bármit, csak mert nem akarták cipelni és tudták, majd kapnak másikat helyette. Az volt az EU szégyene, amikor a határ másik oldalán a migránsok által a sárba szétdobált ajándék ruhákat, takarókat az ott élők szedegették össze, mert nekik soha nem adtak semmit, pedig rendesen dolgoztak és mégis ezek a tárgyak is drágák voltak a számukra.

2020. szept. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
70%

Értem, mivel a menekültábor mellett laktál, láttál menekülteket, mennyit, mondjuk 50-et? 100-at? és ebből te levonsz következtetést többmillió menekültre? Ezek alapján nem gondolom, hogy te kevésbé vagy tanulatlan. Ha valaki,aki még nem járt Angliában találkozik 10 részeg angollal Magyaro-n, akkor ebből az következik, hogy az összes angol részeg? Vagy az összes angol, aki Magyaro-ra jön, részeg?

Hány menekülttel beszéltél? Gondolom eggyel se. Messziről láttad őket és ez elég is volt, hogy megállapítsd, hoy az összes tanulatlan bunkó?

A 21-es meg különösen vicces. Neked miért jár iskolába, orvoshoz a gyereked? A családod, rokonság, szomszédaid mind annyira tanulatlan bunkók, hogy nem tudnak neked segíteni, külön tanár, meg orvos kell neked? Ha véletlenszerűen összeterelsz 100 embert, akkor tuti, hogy lesz köztük tanár, orvos, mérnök, asztalos, kőműves és mindenki ért valamihez?

Meg hogy a szegény osztrákok szedegették össze maguknak amit a migránsok hátrahagytak, mert ők olyan szegények, hogy nincs nekik takarójuk sem. Mindjárt sírva fakadok szegény, szerencsétlen, szenvedő osztrákokért. Végülis épp ma mondta orbán, hogy hamarosan menekülnek majd ide nyugatról. Gondolom az osztrákok már az ételosztásokra is átjárnak ide...

Imádom, amikor messziről látnak, olvasnak, hallanak valamit az emberek (egy migráns megölt valakit, egy migráns terrorista, egy migrnás megvert valakit) és ebből egyből az következik nekik, hogy az összes ilyen. Érdekes módon ugyanezek nem gondolják, hogy az összes magyar gyilkos, annak ellenére, hogy évente többszáz gyilkosságot, gyilkossági kísérletet követnek el magyarok, többezren betörnek, lopnak, csalnak. Vérig lennének sértve, ha a külföldiek azt mondanák, hogy az összes magyar tolvaj, hazug, hiszen az az ember, aki az országot vezeti is lop, csal, hazudik folyamatosan és mégis újraválasztották. Vagy ha a rokonságukból valaki lopna és erre azt mondanák, hogy biztos az egész család tolvaj.

Ilyenkor érdekes módon nem tudják miért plakátolta tele orbán az országot azzal, hogy a bevándorlók elveszik a munkánkat, de akkor mindenhol ezt terjesztették és nagyban helyeseltek, hogy igen, elveszik a munkánkat, ne jöjjenek ide!

2020. szept. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
A kérdés bevándorlókról szólt, nem menedékkérőkről.
2020. szept. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
30%

#22 Fordítsuk meg amit leírtál.

TE honnan tudod, hogy nem ilyenek? csak mert láttál, hallottál olvastál olyanokról akik nem így viselkedtek, nem ezt tették, mégis miért jelented ki, hogy egyikük sem olyan? Vagy hogy akár a többségük nem olyan?

Te éppen úgy nem ismered őket mindet, de még csak százakat sem közülük, éppen úgy a médiából tájékozódsz.

Élek a gyanúperrel, hogy te még annyi illegális migránssal sem találkoztál, mint akit leszóltál.

Amúgy gondolkodni sem sikerült. Segítek kicsit. Magyarország nem csak Ausztriával határos, egy szó sem volt az osztrákokról. De hát nem is vártam el hogy ezt tudd.

2020. szept. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
69%

24: tök jó, hogy nem válaszoltál, hanem visszakérdeztél. Tudom, ez a szokás, amikor nem tud valaki válaszolni, de legyen.

ÉN onnan tudom, hogy nem vagyok tanulatlan félig analfabéta bunkó, aki azt gondolja, hogy azért mert lát egy csoport embert, abból le lehet vonni közvetkeztetést többszázezer teljesen különböző korú, származású, nemzetiségű, előéletű emberre. Aki ilyet tesz, az nyilvánvalóan vagy azért teszi, mert tanulatlan félig analfabéta bunkó, vagy azért, mert valami érdeke fűződik hozzá, hogy egy csoport ellen szítson egy másik csoportot. Pontosan ezt csinálják a politikusok és nagyon eredmnyesen, mint arra Magyaro. nagyon jó példa: itt van a legkevesebb migráns, mégis itt van a legnagyobb bevándorló ellenesség Európában. Jóval nagyobb, mint pl. Spanyolo.ban, Németo-ban.

Nem állítom, hogy az összes egytől egyig mérnök, orvos, tanár és egyetemet végzett. De aki meg azt mondja, hogy az összes, vagy akár a többség tanulatlan félig analfabéta bunkó, az egy tanulatlan félig analfabéta bunkó, akinek fogalma sincs miről beszél, de nagyon könnyen befolyásolható, manipulálható.

Egyébként én legalább valóban találkoztam rengeteg migránssal. Ott is, ahol jelenleg élek és más országokban is, ahol dolgoztam. Migránsok dolgoznak pénztárosként, szerelőként, eladóként, fodrászként és még sorolhatnám. És beszéltem is migránsokkal. Olyanokkal is, akiket tanulatlan félig analfabéta bunkónak tartanak. Akik Afrikából érkeztek és tudták pl. hol van Magyaro. Elmondták, hogy mely országok határolják. Ha megkérdezek az utcán egy nagyon művelt, nagyon okos magyart, hogy hol van Uganda, akkor meg tudja mondani? Hány nagyon okos, nagyon művelt átlagmagyart kellene megkéreznem ahhoz, hogy egy meg tudja mondani hol van Namíbia?

Amúgy gondolkodni sem sikerült: én úgy emlékszem, hogy Ausztria felé mentek a migránsok. Hol, melyik határ másik oldalán halmozták el őket mindeféle jóval?

2020. szept. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
30%

#25 Egy ostoba alak vagy aki azt hiszi magáról mindent tud és azt is jobban mint mások. Meg akarod mondani másnak miképpen helyes gondolkodnia, miközben nem is vagy hajlandó elfogadni azt az alap tényt, hogy egyáltalán nem kell úgy gondolkodnia ahogyan te azt helyesnek tartanád - sőt, semmitől nem is lesz helyes az a gondolkodás.

Levonsz téves következtetéseket félreolvasott szavakból - majd számon kéred a másikon, holott te tévedtél.

Sehol nem állított olyat hogy mind olyan lenne, egyszerűen megállapította, mint tényt, hogy aki nem olyan volt az magától is keresett és talált munkát, meg hogy akik "félanalfabéta bunkók" azokkal nem megy sokra az ország. te mégis számon kéred rajta, hogy miért állítja hogy mind azok. Nem tette.

Ahogy félreolvastad az én írásomat is, és ahelyett hogy ELŐBB utána néztél volna annak hogy mi történt vagy normál módon rákérdeztél volna, hogy hol történt, máris számon kéred rajtam, hogy hogy állíthattam ilyet az osztrákokról. Nem tettem.

Próbáltam is jelezni azzal, hogy az országunk nem csak az osztrákokkal határos, de még erre sem rezonáltál. Hát keress vissza az időben, hogyan nézett ki a szerb vagy a horvát határ! De nyugodtan megnézheted az akkori hírek képet hogyan dobáltak szét mindent szerte a vonulásuk útján, hogy dobálták el az ajándékba kapott dolgaikat még az osztrák-magyar határnál is, vagy éppen milyen mocskot csináltak a Keletinél táborozva.

Nem, nem fogok neked képeket betenni, erre való az internet, keresd meg. Ha már nem vagy hajlandó emlékezni az 5 évvel ezelőtt történtekre, legalább vedd a fáradtságot és nézz utána!

2020. szept. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
41%

#22

"Értem, mivel a menekültábor mellett laktál, láttál menekülteket, mennyit, mondjuk 50-et? 100-at? és ebből te levonsz következtetést többmillió menekültre? "


Na ne bohóckodjuk el a témát. Lehet, hogy az érzékenyítő körben működik, hogy hülyeségeket hordasz össze, de nálam nem.

SAJNOS bejárásom volt a debreceni táborba, és valaki írta utánam, hogy neki meg a Vámosszabadiban lévőbe, és a tapasztalatunk kb. ugyan az. De gondolom az a válaszadó sem kompetens a témában, hiába volt velük tapasztalata testközelből. A többségük fenyegetőző, agresszív, követelőző, tanulatlan ember. Már miért ne beszéltem volna velük? Volt, hogy tolmáccsal, volt, hogy helyi újságírókkal voltunk bent többször. Lakj te olyan körülményke között, amilyet ők csináltak maguknak odabent. Feldobtam nekik, hogy kapnak szerszámokat, és amiket szétvernek, javítsák meg. Ha láttad volna a felháborodást, és ez nem egyszer fordult elő. Helyette a Debrecen város költségvetéséből kellett megjavíttatni, amit Abdulék szétvertek.

Nézd, az, hogy te képeken láttál néhány síró migránst, meg láttál pár előre megkomponált youtube videót, továbbá éppen rácáfolnak arra az álomvilágra amit kitaláltál magadnak, attól a többségük egy hálátlan, és tuskó alak. 2020-ban ez valahol teljességgel szégyen, hogy valaki mesterkélt képekből toleránskodik. Meg kitalál történeteket arról, hogy ő milyen jó fej, és tanult migránsokkal van körbevéve. Azért, ennyire nem kéne hazudozni.


"Ha véletlenszerűen összeterelsz 100 embert, akkor tuti, hogy lesz köztük tanár, orvos, mérnök, asztalos, kőműves és mindenki ért valamihez?"


Igen, elég nagy az esélye ennek Magyarországon. És egyetlen analfabétát sem találsz köztük. Esetleg ha ugyan ezt a 100-at az egyik kisebbségünk közül tereled össze.


"Érdekes módon ugyanezek nem gondolják, hogy az összes magyar gyilkos, annak ellenére, hogy évente többszáz gyilkosságot, gyilkossági kísérletet követnek el magyarok, többezren betörnek, lopnak, csalnak."


Ez már csak azért sem állja meg a helyét, mert ilyen arányoknál mindenkinek kéne lennie a rokonságában legalább egy sittesnek.Igen, még neked is, vagy egyenesen mondjuk te. Egyébként még egyszer ne mosd bele a romák által elkövetett eseteket a többségi társadalom bűneseteihez, mert éles a különbség. Te az a fajta vagy, aki látott képeken pár muzsikus romát, és egyből elhiszi, hogy mind félős, és marha jó zenész. Szégyen.


"Ilyenkor érdekes módon nem tudják miért plakátolta tele orbán az országot azzal, hogy a bevándorlók elveszik a munkánkat, de akkor mindenhol ezt terjesztették és nagyban helyeseltek, hogy igen, elveszik a munkánkat, ne jöjjenek ide!"


Már bocs, de nem fideszesként erre honnan a fenéből tudjam a választ, hogy Orbán Viktorkád mit miért csinált? Az pedig különösen szánalmas, hogy akiknek volt tapasztalatuk migránsékkal, neked az se jó. Ez szőrszálhasogatás. És még egyszer ne találj ki kamusztorikat, mert így is teljesen gusztustalan, amiket itt összevartyogsz.

2020. szept. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
58%

26: 12-es hozzászólásodban azt írod, hogy Európát a félanalafbéta bunkók árasztják el. Aztán meg azt mondod, hogy ostoba vagyok, azt gondolom, hogy többet tudok, mint mások? Nem te vagy az, aki megállapította a fotelben ülve, hogy minden Európába érkező bevándorló félanalfabéta bunkó? Aztán meg leostobázod, aki megjegyzi, hogy talán az a félanalfabéta bunkó,aki többszázezer emberről mond véleményt mert látott néhány szintén menekültet, akik neki nem voltak szimpatikusak?

Majd leírod, hogy "Sehol nem állított olyat hogy mind olyan lenne, egyszerűen megállapította, mint tényt, hogy aki nem olyan volt az magától is keresett és talált munkát," miközben pont azt állítottad, hogy mindenki, aki Európába érkezik, az olyan? Elég nagy a gond, ha már arra sem emlékszel, amit pár órával korábban írtál.

27: "imádom", hogy azt gondolod te vagy az egyetlen, aki látott migráns közelről és mindenki más csak valami "érzékenyítő propganda" miatt (amiről te sem tudod, hogy mi) álomvilágban él.

Nem csak a romák bűnöznek. Tudom, nehéz elfogadni, de a hófehér magyarok között is rengeteg bűnöző van. Gyilkos is, mások életét tönkretevő rabló, csaló, sikkasztó is. Egyébként hogy jönnek ide a cigányok? Én említettem bárhol is?

Nagyon jó példa a kettőtök válasza arra, amikor értelmes választ nem sikerül kisajtolni magatokból, csak azt szidjátok, aki nem ért veletek egyet, meg előkerülnek a cigányok, és továbbra is a néhány tucat ember alapján ítéltek meg többszázezret, meg ilyenkor nem tudtok semmit, hogy orbán miért tett mit és ezek szerint nem is értetek vele egyet ebben, hogy elveszik a munkát, de valahogy amikor hülyeségeket terjeszt, akkor nem írtok gyk-n kérdést, hogy miért szítja a gyűlölködést, de arról rögtön jön a kérdés, hogy mi hasznuk van a bevándorlóknak. Hiába ott a két példa, hogy más országokban várják őket és munkát találnak, hiába ott a példa, hogy Magyaro-n, ahol a legkevesebb a bevándorló, ott utálják őket a legjobban, míg ahol vannak, ott kevésbé, minden kamusztori, csak az a 100%ig megbízható, hiteles sztori, amit ti állítotok, mindenki más hazudik. Akkor csak gyűlölködjetek tovább a kanapéról, ha így jobban érzitek magatokat. A lényeg, hogy mindenért más a hibás, ti tökéletesek vagytok, a nyugat hanyatlik, bezzeg Magyaro. virágzik, mert itt nincsenek migránsok, az összes migráns bűnöző, analfabéta, bunkó, bezzeg ti az értelem mintapéldái vagytok. Gyúlöljetek mindenkit, ez az jövő....

2020. szept. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:

#28 Neked tényleg nem megy a szövegértés. Nem én írtam a 12-est. Többször is jeleztem a szövegben, hogy az másnak az írása. be is másoltad azt amit írtam. Nézd vissza - én megtettem és ezért írtam le ezt - NEM állította a 12-es hogy mindegyik aki bejön az félanalfabéta bunkó.

Pontosan erről szól amit írtam a #26-ban, hogy TE félreolvasol, félreértelmezel valamit majd ezt kéred a másikon számon - most ismét. Olvasd már el végre a szöveget amire reagálsz rendesen!

2020. szept. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:

"NEM állította a 12-es hogy mindegyik aki bejön az félanalfabéta bunkó."

17es hozzászólás " Európát jelenleg nem a papírokkal érkező mérnökök és agysebészek árasszák el, hanem a papír nélküli képzetlen illegális bevándorlók. Na ebből mindenki le tudja szűrni, hogy egy tanulatlan félig analfabéta bunkóval mennyit profitál a befogadó ország."

Persze értem, án nem tudok szöveget értelmezni.

Tökmindegy, hogy aki írta az nem válaszol semmire, csak beírta, aztán eltűnt, én erre reagáltam, aztán meg a te kommentjeidre.

2020. szept. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!