Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az amerikai és brit katonáknak...

Az amerikai és brit katonáknak nem volt bűntudatuk győzelmük ma is egyre pusztítóbb következményeitől?

Figyelt kérdés

Végülis átruccantak egy 5000 kilométerre fekvő kontinensre (a britek csak 100-ra) legyőzni egy min. 5-szörös hátrányban lévő ellenfelet, amely nem fenyegette őket, ezzel biztosították, hogy 100 milliók fognak szenvedni a kommunizmus alatt, a nacionalizmus pedig el lesz nyomva, és lassan, de biztosan kisebbségbe kerül a legtöbb európai nép saját hazájában a liberális vívmányok korlátlan érvényesülésével, visszaesés lesz a gazdaságban és közbiztonságban. És még szándékosan megöltek 2 millió civilt az ellenséges országokban, táborokba zártak milliókat, atombombát dobtak városokra, rengeteg hadifoglyot öltek meg, és a SZU-t újabb milliós áldozatokhoz segítették, és még több kényszermunkáshoz. A Brit Birodalom összeomlott és elszegényedett az adósságok miatt évekre. De később Vietnámban, a Közel-Keleten, Algériában, stb. is több mint 10 millió ember hunyt el bombázásaikban és egyéb felszabadító cselekményeikben.

Churchill azt mondta a háború végén, hogy a rossz disznót szúrták le. Pattont, saját tábornokukat megölették, aki szintén le akarta győzni a komcsikat. Néhányan tehát rájöttek később az igazságra.



2020. szept. 21. 09:56
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Nekem nagy lelkiismeret-furdalásom lenne, alkoholhoz nyúlnék, megpróbálnám valahogy segíteni az áldozatokat. Európa legkiválóbb népének leigázása, tönkretétele után, németek ellen harcolva, akik az angolszászok testvérei, akik nem fenyegették Amerika szabadságát. Ostobának érezném magam.
2020. szept. 21. 10:09
 2/17 Shai-Hulud ***** válasza:
91%

Szeretném felhívni a figyelmedet arra az apró mellékkörülményre, hogy akkor éppen háború volt, és nem is csak egy kis helyi csetepaté, hanem a 2. Világháború.

Egy háborúban nem a szegény szerencsétlen vesztes fél lelkével szoktak törődni, vagy az okozott gazdasági visszaeséssel, hanem egyszerűen GYŐZNI akarnak. Azt pedig, hogy a történelem hogy fogja később megítélni a tetteiket, a történészekre (és a politikusokra) hagyják.

De ott helyben semmi más nem számít, csakis a győzelem.

2020. szept. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
40%

"Egy ember halála tragédia, millióké statisztika."

Eme idézet tökéletesen elmagyarázza a 2. világháborúban a szövetségesek gondolkodásmódját.

2020. szept. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen egy ócska trollkodást, ennél még én is tudnék jobbat. Mi lesz a következő, Hitler felszabadította volna a zsidókat csak az a gonosz diktátor Churchill nem engedte? Ezért tart itt ez az oldal...
2020. szept. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"németek ellen harcolva, akik az angolszászok testvérei, akik nem fenyegették Amerika szabadságát"

Egyrészt, de, fenyegették. A németek a japánok szövetségesei voltak, akik igneis megtámadták Amerikát.

Másrészt, Amerika gazdaságilag nagyon sokat bukott volna, így nem érte meg nekik nem beszállni.


"Ostobának érezném magam."

A kérdésed alapján az is vagy.

2020. szept. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Feltehetném, a kevéssé intelligens többségre tekintettel, a kérdés a vietnámi vagy iraki háborúról is. Milliókat gyilkoltak meg ott is az amerikaiak "felszabadítás" címszó alatt, sok szenvedést okozva a civileknek, és ezeknek a háborúknak sem volt semmi értelmük. Láttam olyan videót, ahol helikopterből lőttek egy civil kocsit, amiben gyerekek voltak... Minek mentek oda, mondhatnám az amerikaiak.

Németország békét ajánlott Angliának, Amerikának a szövetségese miatt üzent hadat, és amiatt, mert az már amúgy is régóta harcolt ellene közvetlenül, és előbb-utóbb Amerika támadott volna. Németországnak nem volt semmi esélye egy amerikai partraszállásra.

2020. szept. 21. 12:57
 7/17 A kérdező kommentje:
Egy katonának persze nehéz dezertálnia, átállnia, szabotálnia, de sokszor van rá lehetősége. Még ha a nagyon demokratikus amerikai katonák agyát azzal is mosták 7/24-ben, hogy a németek gonoszak, alsóbbrendűek, állatok, nem bűn megölni őket. Kevésbé keményen is harcolhattak volna pl. De sajnos ez nagyon ritka volt (míg az orosz fronton sokan átálltak a németek oldalára). Azért egy katonának meg kéne értenie, jó vagy gonosz célokért harcol-e, ártatlanokat gyilkol-e, és fellázadnia. Bár sajnos ez nem volt egyértelmű helyzet, sőt máig a németek vannak gonosznak beállítva, de egy kis ésszel könnyen rá lehet jönni, hogy 5000 kilométerre lévő népeket hatalmas túlerőben talán nem kéne gyilkolni a kommunista elvtársakkal karöltve. A háború után a hatásokat látva ez sokakban realizálódhatott.
2020. szept. 21. 13:16
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

"Németországnak nem volt semmi esélye egy amerikai partraszállásra."

Húú, hát tényleg nem vagy okos.

Itt egy idézet, remélem megy nélkülem is az értelmezés: "Németországban először a kommunistákért jöttek, s én nem emeltem szót, mert nem voltam kommunista. Aztán jöttek a zsidókért. s én nem szóltam, mert nem vagyok zsidó. Aztán a szakszervezetiekért jöttek, és én nem lévén szakszervezeti tag, hallgattam. Aztán jöttek a katolikusokért, és nem szólaltam föl, mert protestáns vagyok. Aztán eljöttek értem, és ekkorra már nem maradt, aki szóljon."


Azért mert az adott pillanatban esélyük sem lett volna nyerni, még nem álltak volna meg. Max 1-2-3 hónappal később megy neki Németország Angliának vagy Amerikának. Az oroszokkal is eleinte szövetséget kötött, aztán mégis megtámadta őket, miért is kellett volna hinni nekik?


"amerikai katonák agyát azzal is mosták 7/24-ben, hogy a németek gonoszak, alsóbbrendűek, állatok, nem bűn megölni őket"

Ezt csa kte hiszed. A katonáknak elég annyit mondani, ha nem te lősz előbb, akkor meghalsz.


"egy kis ésszel könnyen rá lehet jönni, hogy 5000 kilométerre lévő népeket hatalmas túlerőben talán nem kéne gyilkolni a kommunista elvtársakkal karöltve"

Ja, végülis a hajó, repülő vagy tengeralattjáró nem létezett akkor, így nem is lehetett volna megtámadni Amerikát. Várj, Japán mégis megtette a nagy távolság ellenére.

Az hogy milyen messze van az ország, akkor már teljes mértékben mindegy volt, mivel létezett a technológia ennek kiköszübölésére.


"máig a németek vannak gonosznak beállítva"

Ismerve az ideológiát, aminek nevében tették, ez nem is fog változni.

2020. szept. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Te most azokat emlegeted, amiket a szövetségesek a háború után követtek el. Innentől kezdve semmi értelme az érvelésednek, mert kontextuson kívülre helyezted azt. Továbbá azt sem tudhatod, hogy a németek mit tettek volna, ha ők nyernek.
2020. szept. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Már előtte tudták. Tudták a katonák, hogy mit tettek az I. VH után a németekkel. Tudták, hogy valójában ők provokálták Németországot, amely nem akarta megszállni őket, és még a briteknek is többször békét ajánlott, továbbá a SZU-t is támogatta Amerika, tehát közvetve már Amerika hadat üzent. (De nyilván Japán se poénból üzent hadat a kor szuperhatalmának.) Tudták, hogy a komcsik rosszabbak, látták, hogy el fogják foglalni Európa nagy részét. Látták, hogy aránytalan több millió németet megölni túlerőben úgy, hogy azok nem fenyegették őket. Látták, milyen a két oldal. Az egyik imperialista, liberális, békétlen, agresszív, a másik fasiszta, nacionalista, igaza van a konfliktusban, ő az áldozat, békét ajánl.

Mi történt volna, ha egyik vagy másik oldal győz?

Ha a liberálbolsevik: több millió halott, egymilliós szövetséges katonai veszteség, 50 év diktatúra, nemzetek eltüntetése, ami önmagában nagyon nagy bűn, egy olasz, holland vagy német nemzet eltüntetése. Csak a keleti fronton több mint 30 millió halott a liberálbolsevik oldalnak köszönhetően.

Ha a náci: több millió halott, zsidók, kommunisták, stb. De nincs diktatúra, vagy csak nagyon rövid ideig. Megmaradnak a nemzetek, a nacionalizmus, nincs ez a mai liberalizmus.

2020. szept. 21. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!