Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Na ki fog nyerni szerintetek(T...

Na ki fog nyerni szerintetek(Trump,Biden)?

Figyelt kérdés
illetve ki hol fogja nézni? aki akar az legyen itt éjjel is, én 2-től fogom követni a dolgokat

2020. nov. 3. 12:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

[link]


Biden vezet eddig

2020. nov. 4. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
40%

"Na jó, kimondom: szerintem Trump fog nyerni, mégpedig utcahosszal és ezt nem a hátsómból húztam most elő"

De, onnan húztad elő. Az érveid nagy része nem kicsit hülyeség.


"ahogy azt se már egy éve hogy Biden mentálisan hanyatlik"

Trump már megválasztásakor sem volt százas, valószínűleg sosem volt az. Szóval ez nem mond semmit.

Mellesleg a viták alapján Biden még kifejezetten értelmes.


"a BLM erőszakossága, a píszí és a cancel culture mindenkit elrettent a mögéjük beálló demokratáktól"

Ez márcsak azért hülyeség, mert pont a faji különbségeket nevezik a 2. fontosabb kérdésnek. Vagyis ez megint hibás érv.


"március óta a jelenleg demokrata államok úgy be vannak zárkózva a vírusra hivatkozva [...] az embereknek ebből annyira elegük lett hogy pl. Kaliforniát és New York-ot tömegek hagyták el azóta"

Ez pl. marhaság. Mármint nyilván lesznek, akiknek nem tetszik, de felmérések szerint pont, hogy a demokraták egyetértenek a szigorításokkal.

Ha tényleges elvándorolnak emberek, akkor az adott államban Trump fog rosszabbul állni.


"óriási a különbség a két jelölt követőinek lelkesedése között és ez az utóbbi napokban vált igazán látványossá amikor azt látni hogy Trump-nál rendre telt ház van"

Ez alapvetően meg nem számít. A demokraták pont figyelnek a vírusra, ami magyarázza, hogy miért nem akarnak tömegrendezvényeken résztvenni.

Másrészt, nem rendezvényt, hanem választást kell nyerni. Trump megválasztása olyan sokk volt 2016-ban, hogy sokkal jobb mozgósítást eredményez.


"a média amely a demokraták felé hajlik minden hitelességet elvesztett először amikor mélyen hallgattak a tüntetések erőszakosságáról"

Jah, mert Trump médiája tök őszinte volt.

Az a helyzet, hogy ezek nem változtatnak a helyzeten, mert ha mérlegelnie kell egy demokratának Trump és Biden között, akkor sosem fog Trump-ra szavazni, mivel olyan rossznak tartja.


"a kisebbségek számára is egyértelművé vált a demokraták hozzáállása amellyel majdhogynem elvárnák a fekete szavazatokat"

Ami megint azért nem releváns, mert inkább szavaznak oda, ahol - szerinted - elvárják, hogy szavazzanak, mint egy kifejezetten rasszista emberre.


"a demokraták sorra buknak le ahogy a szavazatokkal csalnak"

Ja, a csalásra jó bizonyíték, hogy 2016-ban is Trump nyert.


Az a baj az érveiddel, hogy te a saját világnézeted alapján értelmezed az amerikai helyzetet, miközben nem úgy kell, hanem a megfelelő szavazók szemével.

Nem volt olyan Biden botrány az elmúlt 30 évben, ami miatt egy demokrata azt fogja mondani, hogy Trump milyen jó. Ellenben Trump tevékenysége, kijelentése elég jól mozgósítja a demokratákat.

2020. nov. 4. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Nem volt olyan Biden botrány az elmúlt 30 évben, ami miatt egy demokrata azt fogja mondani, hogy Trump milyen jó."

[link]

Hasonló ügye volt Ukrajnában. Plusz amikor a 90-es években bizonyítottan a szegregáció mellett volt (na ki a rasszista?).


A többi amit írtál az pedig csupán mentális gimnasztika a te világnézeted megmagyarázására ami úgy is összefoglalható hogy "Orange Man Bad".

2020. nov. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Donald Trump
2020. nov. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
46%

"Hasonló ügye volt Ukrajnában."

Ja, jó példa. Egy ügy, amiről pont az derült ki eddig, hogy A fiáról van szó és nem Joe-ról.

Illetve az érdekes pont az volt, hogy mindenki, aki érintett a "botrányban" az nem tud semmit.

Javaslom, hoyg keress rá, hogy mit mondott a főügyész pl. az ukrajnai ügyben.

Ahogy mondtam - nem volt komoly botrány.


"Plusz amikor a 90-es években bizonyítottan a szegregáció mellett volt (na ki a rasszista?)."

Ha jól sejtem, akkor itt az oktatásra gondolsz. Az a helyzet, hogy a rasszizmuson kivül pont, hogy vannak a szegregált oktatás mellett is érvek. Ettől még nem lesz feltétlenül rasszista.

Mellesleg már jól járnánk, ha Trump csak ennyire lenne "rasszista".


"A többi amit írtál az pedig csupán mentális gimnasztika a te világnézeted megmagyarázására ami úgy is összefoglalható hogy "Orange Man Bad"."

Hát, nem vagy valami okos, még olvasni sem tudsz.

Amit írtam az nem az én álláspontom, hanem egy átlagos demokratáé, ezért nem vagy képes felfogni, hogy miért nyer Biden.

Arról nem beszélve, hogy ha a többi pontomban tévedtem volna, akkor tudtál volna cáfolni, ehelyett személyeskedsz, mint egy óvodás.

2020. nov. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Trump már esélytelen sajna
2020. nov. 5. 03:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!