Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez komolyan rasszizmusnak számít?

Ez komolyan rasszizmusnak számít?

Figyelt kérdés

A mai PSG- Istambul Basaksehir

BL meccsen a játékosok lesétáltak a pályáról mert a negyedik játekvezető le akarta küldeni a fekete pályaedzőt, de mivel nem tudta a nevét azt mondta a bírónak, hogy "a feketét" (ala negru) , a negru románul feketét jelent, és nem niggert ahogy a szenzációhajhász clickbaitek lehozták

Szerinted már ez is rasszizmusnak számít?



2020. dec. 8. 23:07
A kérdező szavazást indított:
Egyértelmű rasszizmus
Nem számít rasszizmusnak
55 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
2020. dec. 8. 23:07
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Akármennyire is szeretnék a liberálisok, a feketéből akkor sem lesz fehér.

Én pont azt nem értem, miért kell szégyellni, hogy feketék?

2020. dec. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
88%

Szerintem kicsit túlhúzta a csávókám a dolgot. Hogy máshogy emelje ki a másik ember, ha mindenkin zöld kabát és fekete sapka van?

Amúgy értem a gondolatmenetét, ez a "ne lásd a színeket" dolog, próbálkoztam már én is ezzel, de lássuk be, nem olyan egyszerű mint amilyennek gondolnánk.

"Fehérváron a pályaudvaron folyton leszólítgatnak az emberek.."

Ha te nem is mondod ki, a következő kérdés úgyis az lesz hogy "a cigányok?"

Hát.. igen

Mindenki tudja, mindenki látja hogy milyen a bőrszíned, nem ítélünk el emiatt. Viszont ha így nekiugrik csak egy embernek azért, mert megemlítette a bőrszínét, egyből meglesz a véleménye mindenkinek.

2020. dec. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem számít rasszizmusnak.
2020. dec. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én abszolút liberálisnak tartom magam, de azt kell mondjam, hogy ez valóban nem volt rasszizmus. Sőt, ez éppenséggel a polkorrektség túltolása volt, ami ugyanúgy nem használ.


Ha van egy embercsoport, ahol mindenki világos bőrű, kivéve egyvalakit, akkor nem az a logikus, hogy a leginkább észrevehető és feltűnő jellemzővel azonosítjuk az illetőt pusztán a megkülönböztetés és a félreértés elkerülésének kedvéért? (Ugyanez érvényes 20 fekete közt egy fehérre is.) Miért kellene másként, ha egyébként tök ugyanolyan ember, mint bárki más, hasonló öltözetben, és csak a bőrszíne miatt kitűnik a többi közül? Miért kéne mondjuk úgy, hogy balról a harmadik? És mi van, ha nem 20, hanem mondjuk 500 közül kéne az egy szem feketét azonosítani? Akkor is rasszizmus lenne, ha a többiekétől eltérő bőrszíne alapján lokalizáljuk az illetőt?


Néha baromira nem értem az antirasszistákat. A valódi problémákkal kéne foglalkozni, nem ilyenekkel.

2020. dec. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Liberális szempontból szinte minden rasszizmus, tehát ez is. Már akkor rasszista vagy, ha fehérnek vagy ázsiainak születtél. Normális ember számára nem az.
2020. dec. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Már az is raszizmus, hogy a feketét akarta leküldeni. miért pont őt? Csak mert fekete?
2020. dec. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Neurotech ***** válasza:
Ahhoz képest a "whiteboy" kifejezés eléggé elfogadott. Pedig az is színre utal.
2020. dec. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!