Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az eldobható maszk biznisz...

Az eldobható maszk biznisz miatt kötelező a maszk hordása?

Figyelt kérdés

2020. dec. 17. 14:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%

Pedig igen nagy benne a biznisz. A legtöbb ember eldobhatót hord, sőt már megszabták, hogy a sál sem elég, így még többen lettek rákötelezve, hogy vegyenek valamit. Ha meg nem vesznek fel semmit akkor jön az 50.000es csekk, ezért hordják a legtöbben nem pedig mert elhinnék a veszélyességét a járványnak.

Kijárási tilalom van, ezt a kormány az óriásplakátjain is leírta. Különben meg úgyis annyi teszt pozitívat meg halottat kommunikálnak amennyit épp az érdekük (világszerte ez van), úgysem tudjuk ellenőrizni.

Ezzel nem a járvány létét tagadom, biztosan van valami, csak az intézkedések létjogosultságát, pl már mindenhol maszkban kell lenni, mégis ma is majdnem 5000 új pozitív lett meg csaknem 200 halott és ez van már lassan 6 hete mióta bezártak szinte minden szórakozási lehetőséget.

2020. dec. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
60%

11. vagyok.

A maszkon kívül már csak az oltás a nagyobb biznisz.


[link]


[link]


Számoljuk 20 dollárral átlagosan. Vagyunk kb 9.7 millióan, 17.500.000 vakcina lett lekötve (vásárolva?), mert 2 kell egy embernek.

Tehát 17.500.000x20 = 350.000.000, azaz 350 milliárd DOLLÁRBAN, ezt még fel kéne szorozni kb 300 ftal, akinek van kedve tegye meg, jó pár nullát mögé lehetne írni akkor. Ez csak az, amit a lángoktól öleltnek adtak el, akkor hol van még a 80 milliós Németország, vagy a több, mint 300 milliós USA, hogy csak párat említsek, de nagyjából az egész világra rásózzák, a szegényebb országoknak meg majd megveszik gondolom a gazdagok.

2020. dec. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%
Te jó isten. És gondolom nem az átlag ember gazdagszik ebből hanem az elit megint.... Na akkor csakazért sem. Rohadjon rájuk.
2020. dec. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
71%

Az átlagembernek "ingyenes" lesz, gyakorlatilag valamiből meg kell venniük, a befizetett TB-ből, adóból, akár az állami által felvett hitelből. Ez a 20 dollár az ára, lehet, hogy "csak" 10 dollár rajta a a gyártók haszna, ezt nem tudjuk, de gondolom nem puszta szívjóságból rakták össze őket. Az meg hogy mennyiért veszik meg itt, vagy máshol, hogy mennyi kerül a zsebekbe visszaosztásra azt sem tudjuk.


El lehet gondolkodni azon is, hogy egy olyan vírus ellen, aminek a halandósága messze nem olyan nagy, mint ahogy reklámozzák szó szerint a tvben ennyi elköltött pénzből mennyi kórházfejlesztés jöhetett volna létre vagy úgy általában mennyit lehetett volna tenni az emberek egészségéért, hogy aztán nehezebben vigye el őket egy ilyen vírus.

2020. dec. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, most látom elírtam a betűkkel írt összeget, "csak" 350 millió dollárt költ az ország a vakcinákra, nem 350 milliárdot, ha 20€ egy darab.
2020. dec. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Sághegyi Péter ***** válasza:
79%
Nem a biznisz miatt kötelező de ettől még nagy biznisz. Itthon még nem láttam 300 alatt, Szlovákiából viszont 25 Ft-ért hozathatok a futárral. Persze hozzá kell adni a futár díját.
2020. dec. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
86%

Itt a legfrissebb, én még a régi adatokból számoltam, ezt most találtam:


[link]


Belgium 8,45€ átlagáron veszi őket, ez kb forintra átszámolva egyenlő 10 dollárral. Tegye csak el a felét a gyártó, mint haszon. Ez a legnagyobb biznisz a világon, a drogok és a prostik ideje leáldozott.

2020. dec. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

A maszk hordása véd valamennyire, ezért szükségszerű. A mai, a pénz világában meg mondj valamit, amiből nem próbálnak meg sokan pént csinálni?


Én eldobhatót használok, de sokszor. Esténként, ha hazaérek beteszem a fertőtlenítő lámpa alá, ami elpusztítja a kórokozókat. Egyébként amit lehet, mindent fertőtlenítek vele, postai levelet, pénzt, de még a boltban vásárolt nem előre csomagolt árut is, mint például a zsemle.

Nem tudom, készen árulnak-e ilyen lámpát, de elég olcsón házilag is meg lehet csinálni. Egy lámpatest és UV C típusú fényt előállító fénycső kell hozzá. (Belenézni nem szabad, mert nagyon káros a szemre!)

2020. dec. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!