Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az miért van hogy "libsiként"...

Az miért van hogy "libsiként" én Trumpot jó elnöknek tartom és szimpatizálok vele?

Figyelt kérdés

Persze nem akarom más farkával verni a csalánt mert engem is zavar mikor külfödiek éljenzik Orbánt, olyankor azt gondolom: "vinnék el magunak ha annyira tetszik nekik!"


De szerintem Trump egészen kiegyensúlyozott és pacifista nemzetközi politikát folytatott szemben Obamával.


Mik a bűnei ami miatt a hazai ellenzék annyira utálja?


2020. dec. 19. 20:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%
Mert nem vagy egy agymosott drón.
2020. dec. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
35%
Én azért utálom mert a 444 megírta és a libsi barátaim is utálják, amúgy semmit nem tudok az USA-ról.
2020. dec. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
64%
Trump az utóbbi évtizedek talán legidiótább amerikai elnöke. Ifjabb Bush mondjuk magasra tette a lécet, de azt hiszem, Trumpnak sikerült felülmúlnia még őt is. Hadd ne kelljen sorolni a hülyeségeit! Aki csak kicsit is követte az eseményeket, tudja, ki ő.
2020. dec. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
#2 Kb igazad lehet, ki van adva hogy utálni kell, engem meg zavar mert ezen a téren nagyon nem egyezik a véleményem. Ez van...
2020. dec. 19. 20:50
 5/24 A kérdező kommentje:

#3 nem egy zseni, aláírom, van egy lekezelő stílusa, aláírom


de rosszat nem tett szerintem, próbált konstruktív lenni szerintem. Igazán semmit nem lehet a szemére vetni.

2020. dec. 19. 20:52
 6/24 A kérdező kommentje:

köszönöm, összegezve akkor ki van adva hogy utálni kell azért mert a másik táborhoz tartozik.


Úgy látszik túl naív vagyok a politikához :)

2020. dec. 19. 20:57
 7/24 anonim ***** válasza:
94%

"Mik a bűnei ami miatt a hazai ellenzék annyira utálja?"


Talán inkább azért, mert a Fidesz nagyon hamar Trump mellett tette le a voksát és miután a demokraták ellentéte a fidesszel tapasztalható volt, az ellenzék inkább az ellenjelölttel szimpatizált.


A másik megközelítés viszont az (és ez is valid szerintem), hogy Trump és Orbán ugyanúgy populisták. Emlékszik itt még bárki is 2016 környékén a nagy populista hullámra? A fideszesek ódágat zengtek, hogy a briteknél, amerikaiaknál, franciáknál, braziloknál és az olaszoknál mind nyeregben vannak az ő ideológiai haverjaik. Ebből végül nem lett semmi, minden politikai haverjuk pofára esett, vagy épp a végét járja Putyinon kívül, csak nincs aktualitása annak, hogy ezt beismerjék.

2020. dec. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
17%
Trump nagyjából 1-2 óra alatt lerendezte a kis puffancs észak-koreai diktátort, aki havonta provokálta a világot a rakétakísérleteivel. A szingapúri csúcstalálkozó óta felhagyott ezzel. Szerintem a hazai ellenzék a sztálinista Kim Dzsong Unnak drukkolt (mert az mégiscsak közelebb áll a vörös lelkületükhöz, mint a republikánus amerikai elnök). :)
2020. dec. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%

"köszönöm, összegezve akkor ki van adva hogy utálni kell azért mert a másik táborhoz tartozik."


Amúgy ne köszöngess semmit sem, teljesen egyértelmű, hogy trollkodsz. 3 rövid válasz és alig 10 perc után máris ennyire egyértelmű következtetésre jutottál? Én értem, hogy egyeseknek mások fárasztása okoz mentális kielégülést, de ez szerintem ahhoz is kevés volt.

2020. dec. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 hollófernyiges ***** válasza:
23%

"egészen kiegyensúlyozott és pacifista nemzetközi politikát folytatott"


Szerintem meg nem. Passzív, bezárkózó politikát folytatott, ami nagyon jó volt Oroszországnak meg Kínának. Szíria pl. félig-meddig be is került az orosz érdekszférába. A mi érdekünk kis államként a nemzetközi fórumok és szervezetek ereje, mert ott van valami esélyünk érdeket érvényesíteni. Na Trump ezekből szépen kivonult, felrúgta a kereskedelmi egyezményeket, az iráni atomalkut, meggyengült a nemzetközi környezetvédelem lehetősége, meggyengült a NATO (aminek tagjai vagyunk). Összességében egy bizonytalanabb, kaotikusabb, kevésbé együttműködő világot hagyott maga után, mint amikor beült az elnöki székbe.

2020. dec. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!