Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az miért van hogy "libsiként"...

Az miért van hogy "libsiként" én Trumpot jó elnöknek tartom és szimpatizálok vele?

Figyelt kérdés

Persze nem akarom más farkával verni a csalánt mert engem is zavar mikor külfödiek éljenzik Orbánt, olyankor azt gondolom: "vinnék el magunak ha annyira tetszik nekik!"


De szerintem Trump egészen kiegyensúlyozott és pacifista nemzetközi politikát folytatott szemben Obamával.


Mik a bűnei ami miatt a hazai ellenzék annyira utálja?


2020. dec. 19. 20:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
23%
Mert a primitívségét lehet humornak is felfogni.
2020. dec. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
62%
Az elődje Obama katonai agressziót hajtott végre szuverén országok ellen, pl Líbiában ahol a mai napig anarchia van, ez az ENSZ törvények szerint is háborús bűncselekmény. Ő volt aki felfegyverezte az Arab Tavasz kezdetén tüntetőket ebből lett később az ISIS akik történelmi műemlékeket romboltak le, ezreket fejeztek le, és olyan polgárháborút okoztak amiből később a migrációs hullám is lett. Obama volt aki addig keménykedett Észak Koreával amíg ki nem fejlesztettek egy Kaliforniát is elérni képes atomfegyvert. Hol van ehhez Trump? Én értem hogy fúj Óbán és amit Óbán szeret azt te nem szereted, de hagyjuk már a hülyeséget hogy Trump rosszabb elnök volt mint az előzők.
2020. dec. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
38%

Bemásolom egy korábbi válaszomat, ott is valaki ezzel jött, hogy Trump milyen jó, meg milyen pacifista.


"Paul Joseph Watson egyszerűen hazudik. Trump sokkal nagyobb károkat okozott a Közel-Keleten, mint Obama valaha. De ez csak a szokásos, PJW sorozatos hazudozó, ez a munkája. De csak mert unatkozom, itt van egy-pár adat, ami megcáfolja a narratívát, miszerint Trump annyira békepárti lenne:



Trump a kormányzásának első két évében 176 dróntámadást intézett Jemenben. Obama 8 év alatt 154-et. Mindezt egy olyan országban, ahol az USA által ellátott és támogatott Szaúd-Arábia éppen népírtást végezt. 2016-18 között 85.000 öt évnél fiatalabb gyermek halt meg éhínségben. Az UNICEF szerint jelenleg 24 millióan szorulnak humanitárius segélyre. Forrás: [link]



A War on Terror áldozatai Trump alatt jóval magasabbak voltak, mint Obama alatt. Szíriában az USA több tüzérségi töltetet lőtt ki, mint a vietnami háború óta bárhol. Az amerikai légicsapások civil áldozatainak száma csak Raqqa városában eddig 1600 fő. Forrás: [link]



Szomáliában 2017-19 alatt a bombázások száma megtriplázódott az Obama alatti számokhoz képest. Csak 2020 első 7 hónapjában több bombát dobott le az USA Szomáliában, mint a Bush- és az Obama-kormány alatt összesen. Forrás: [link]



Obama 8 éve alatt a dróncsapások civil áldozatainak számát 380 és 800 közé becslik, míg a hivatalos források ezt a számot 64 és 116 közé teszik. Trump ezt 2017-19 között simán überelte: a brit Airwars 7500-ra becsli a civil áldozatok számát. Forrás: [link]



Na de miért nincsenek hivatalos adatok Trumpról? Mert ő ezt betiltotta. Forrás: [link]



Trump folyamatosan arról dumál, hogy vissza fogja hívni a jelenleg Közel-Keleten tartózkodó amerikai csapatokat. A valóságban Trump az első évében megduplázta az amerikai katonák számát a régióban, és habár azóta visszacsippentett, a PMC-zsoldosokat is számítva ma több amerikai katona van a Közel-Keleten, mint Obama alatt. Forrás: [link]



Folytassam?

2020. dec. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Hát azért szerintem Trumptól eléggé messze állt a pacifizmus, nem véletlen, hogy eléggé szépen növekedett az amerikaiak belföldi és külföldi fegyvereladása.
2020. dec. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%

"összegezve akkor ki van adva hogy utálni kell azért mert a másik táborhoz tartozik."


Azért jó pár republikánus kormányzó vagy szenátor is ellene szavazott.

2020. dec. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
39%
Én is libsi vagyok és rühellettem kezdettől. Aztán jött a covid és láttam mennyire imádják a retek "demokratikus" kormányok, míg a majomkirály Trump meg higgadtan kezeli, leinti a hisztit sőt még a retekfészek WHO-t is kirúgja. A covid hiszti óta másként látom, mióta meg lebukott a CNN a titokban rögzített felvételekkel nyilvánvaló, hogy szándékosan hazudott, ferdített, sározta a mainstream média végig. Orbánhoz meg végképp semmi köze, Orbán akaszkodott rá mint egy pióca, ellenben a német kormányt aki tevőlegesen fenntartja Orbán diktatúráját nem tartják ennyire Orbán szimpatizánsak, milyen furcsa.
2020. dec. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
75%
Ne felejtsük el, hogy sokáig mennyire elbagatelizálta az egész Covid helyzetet.
2020. dec. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
42%
Ha te liberálisként szimpatizáltál a nőgyűlölő, antiszemita Trumppal, akkor nagyon messze vagy a liberálistól.
2020. dec. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
mert bejönnek a szőke idióták
2020. dec. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
50%

#13


Jézusom, ennyi hazugságot egy kommentben. Kevesebb CNN-t kellene nézni. Trump nem indított háborút egy ország ellen sem, Obama többet is. Oké, hogy van még néhány faktor, ami árnyalja a képet, de ebből kihozni, hogy Obama pacifistább volt, egyszerűen nevetséges és hazug. De mondom, amiket felsoroltál, azok sem fedik a valóságot. Bemásoltad valami idióta libsi fórumról, mármint külföldiről.

2020. dec. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!