Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Európai Unióban miért...

Jeffrey Spender kérdése:

Az Európai Unióban miért művelik előszeretettel a Túlszabályozást ?

Figyelt kérdés

Az Unió egyik Fő célkitűzése a Jogharmonizáció, Egységesíteni a Tagállamok Jogrendszerét, ami elméletben Jó lenne, az országonként Eltérő, Változó, Különbözőségéből fakadó nehézségek megszüntetése, mindenhol ugyanaz a Kiszámítható, Könnyen értelmezhető Jog lenne, de gyakorlatban Ésszerűsítés és Könnyítés helyett Túlszabályozás történik, Ellentétes irányban, Szétbonyolítják, Nehezítik, Élhetetlenné teszik.


Ez olyanokban nyilvánult meg, mint az Uborka Görbületének beszabályozása és hasonlók, amiken csak bosszankodott az ember, és továbblépett, de időval olyanokat is csináltak, mint a Migrációs Politika, amikből Felesleges és Rosszindulatú és Semmire vezető viták kerekedtek ki, ugyanolyan hunyó Brüsszel is, mint akik Populizmusra használják a témát, azon kívül a Hobbilövészet durva korlátozása, a Vírushelyzet kapcsán is képtelenek szakorvosi döntésre hagyatkozni, helyette egyéni politikusi populizmus áldozata a téma, és a Legújabb dilijükként a Google / YouTube / Facebook / Instagram funkcióinak jelentős részét kellett Kikapcsolni az Uniós hatályosítás miatt, aminek Mi értelme, mire jó az ilyen célú Túlszabályozás ?


2020. dec. 21. 16:38
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
65%

#19 Igen, ez túlkapás, mert indokolatlanul nagy terhet ró a weboldalak üzemeltetőire, ráadásul erősen rontja a felhasználói élményt.


A példád akkor állná meg a helyét, ha nem te olvashatnád el az összetevők listáját, ahol akarod (aka adatvédelmi nyilatkozat), hanem a pofádba tolnák, hogy elfogadod-e, mielőtt egyáltalán megnézhetnéd, mit akarsz megvenni.

2020. dec. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
78%
Mi vaan??? Az EU hasson az USAra, hogy metrikus rendszert használjon?? :DD Mi köze az EUnak ahhoz, hogy melyik ország milyen rendszert használ? Szóval szóljon bele az EU az USA belügyeibe, de ne szóljon bele az EU tag Magyaro belügyeibe? :)
2020. dec. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
71%
Hát én nem vagyok weboldal üzemeltető, de ha te mondod, akkor én elhiszem, hogy egy weblodal üzemeltetőnek az egy hatalmas gond, hogy a cookie-k elfogadásáról jelenjen meg egy csík a weboldal alján egyszer, amikor valaki először látogatja meg az oldalt... :) És azt is elhiszem, hogy a te élményedet erősen rontja, én rákattintok, ami 1mp, aztán nem látom. Mondjuk én nem járok olyan weboldalakra, amiken nem tudom mi van ("mielőtt egyáltalán megnézhetnéd, mit akarsz megvenni.")
2020. dec. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Az Amerikai weboldalak blokkolása mi, ha nem hatás az USA-ra ?


Csak nem mindegy, hogy Túltolt Jogi kívánalmak miatt teszik, vagy reális célokat társítanak mellé.

2020. dec. 21. 20:28
 25/35 anonim ***** válasza:
78%
Néhány (elhanyagolható számú) weboldal üzemeltetője döntött úgy, hogy nem óhajtanak megfelelni az EU előírásoknak. Az EU nem kötelezte őket, hogy megfeleljenek, saját döntésükre van bízva. Ahhoz mit szólnál, ha az USA próbálná meggyőzni az EUt, hogy használja a metrikus rendszer helyett az inchet és társait? Az már nem tetszene mi, de az ellenkezővel semmi gondod nem lenne?
2020. dec. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Légyszi válaszolj, Mi indokolja ezeket az EU előírásokat, tudnál esettanulmányokat mutatni, hogy tömeges problémák származtak, amíg nem jött ez a Szigorított és Újított Internethasználat, Miért mentegeted a hülyeséget ?
2020. dec. 21. 20:40
 27/35 anonim ***** válasza:
78%
Az indokolta, hogy az emberek jelentős többsége szeretné ha az adatai biztonságban lennének, megfelelően lennének kezelve és nem férhetne hozzájuk, csak az, akinek ehhez jogosultsága van. Ennek egyetlen apró, az emberek kb. 0,00001%-át zavaró része az, hogy a weboldalak első látogatásakor egy kis x-re kell kattintani, vagy a "megértettem" szóra. Téged pl. nagyon zavar, engem pl egyáltalán nem.
2020. dec. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Tudnál linkelni, hogy ez Tömegesen óhajtott dolog lenne, nem pedig a Jogelméleti hülyeség túltolása az ingyenélő és valóságtól elszakadt Eurokraták részéről, mert én soha nem éreztem sehogy, hogy sérülnének az adataim, csak bosszantó, hogy ami oldalakat látogattam, nem tudom, Jobb lenne az USA-ban élni.
2020. dec. 21. 20:47
 29/35 anonim ***** válasza:
78%
Ha már az USAt felhoztad, ott ugyebár az adatok védelme nem igazán fontos, minden adható-vehető. De már ott is vannak többen, egyének és vállalatok (pl. Microsoft: [link] akik szorgalmazzák, hogy az USA is hozzon létre egy a GDPR-hoz hasonló előírást az USAban is.
2020. dec. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
78%

Arra gondolsz, hogy az emberek tüntettek-e az utcákon, hogy legyen egy adatvédelmi előírás az EUban? Esetleg petíciót írtak? Vagy hogyan gondolod ezt a tömegesen óhajtott dolog bizonyítását? Az EU létrehozása egy tömegesen óhajtott dolog volt? Az, hogy online áruljanak dolgokat és ne csak boltokban személyesen lehessen vásárolni az tömegesen óhajtott dolog volt? A gyk létrehozásáért tömegek tüntettek? Úgy gondolod, hogy minden létrehozásáért tömegeknek kell tüntetniük, petíciókat kell írniuk?

Az adatainak védelmét (kevés kivételtől eltekintve) mindenki akarja. Azt is, hogy ha vele kapcsolatos adatokat gyűjtenek és használnak, akkor tudjon róla.

A te egyik legnagyobb problémád, a sütikről való értesítés ennek része.

További ajánlott olvasmány: [link]

[link]

[link]

Egyéb, ennél nagyobb probléma, amit az EUnak köszönhetsz?

2020. dec. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!