Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nyugat-európai országok...

A nyugat-európai országok miért vannak túlszabályozva?

Figyelt kérdés

Én nem gyűlölöm Európát, a nyugati civilizációt, de az tény, hogy a keletit jobban szeretem. Miért is?

Mert nekem egyszerűen jobban tetszik a volt szoci országok és Közép-Ázsia pl. Kazahsztán, Törökország lazasága, emberközelsége, hagyományos, de mégis nem túl sok "szabállyal" rendelkező társadalma. Lehet, hogy ezen helyek GDP-ben szegényebbek, nem rohangál mindenki a legújabb iPhone-al, és 50 éves kocsik szaladgálnak az utcán, mégis úgy érzem, hogy az ilyen helyeken, nyugodtabb, tartalmasabb, emberi kapcsolatokban gazdagabb, szabadabb életet lehet élni, mint Nyugaton.


Nyugaton véleményem szerint minden túl van szabályozva, nem nevezném szabadgondolkodásúnak azt a társadalmat, ahol egyáltalán létezik olyan fogalom, hogy gyűlöletbeszéd és egyes dolgokat tilos kimondani, kényszeresen meg kell felelni egy hűdemosolygó, happy mesevilág elvárásainak, miközben a felszín alatt feszülnek az ellentétek a társadalmi csoportok és a rasszok között.



2014. jún. 10. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Kedves kérdező az alapprobléma ott van, hogy fogalmad sincs, mit jelen a szabályozás. Ezért tekintheted túlszabályozásnak a nyugat-európai országok jogrendszerét. Ott ugyanis kompromisszumokat keresnek, hogy olyan törvényt találjanak, ami a legtöbb embernek jó. Nem mindig sikerül, mert ott is egyre több és szélsőségesebb nézetek vannak, de ebbe most ne menjünk bele.

Amit te keleten lazaságnak gondolsz, arról világos, hogy soha nem tapasztaltad. Menj csak el egy ilyen országba (még legkönnyebb Üzbegisztánba, ott vannak helyek, ahol aránylag szabadon mászkálhatsz, hiszen van mit megnézni). Nagyon gyorsan megtapasztalod a lazaságot. Az azt jelenti, ha nem azt teszed, amit ők képzelnek, akkor lazán lecsuknak. Nincs ám a börtönben emberi jog, meg angol wc. Viszont vannak hatalmas pofonok, ha nem oda lépsz, ahova kell.

Azt megértem, hogy egy egyszerű gondolatvilág bonyolultnak tartja az élet sokszínűségét, de a valóság ez. És van még a keleti (lassan nálunk is érvényesülő) tekintélyuralom, ami valóban egyszerű. Körülbelül így hangzik: én gondolok valamit, te végrehajtod. Ha nem, pofán váglak. E módszerrel előbb utóbb tudni fogod, mi a teendőd. Ha mégse, az még egyszerűbb. Nem létezel.

2014. jún. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

Hozzátenném, hogy a bürokrácia és adózások miatt megmozdulni sem lehet. Vállalkozást nyitni csak egy sarki büfét annyit hogy szendvicset árulok annyi melóval jár hogy jó ha a nulla kijön. Mire hasznot hoz stb. Áfa, ilyen adó olyan adó. Nem mehetek csak úgy ki hogy itt egy váza kétezret kérek, vagy harminc eurót.


A szabályozás a bürokrácia lényege az irányítás. Hogy minden lépésedet tudják követni. A diktatúra alapja az hogy nincs magánélet. Edward Snowden és a facebook ugye.

Nsa thank you. [link]

"Minden korlát egy elfogadott szabály, ami arra vár, hogy átlépjenek rajta. De csak akkor léphetünk át bármilyen határt, ha előbb felfogjuk, hogy azt tesszük."


Felhőatlasz c. film

2014. jún. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
Nincs túlszabályozva egyáltalán. Egy keletinek furcsa lehet, mert a keleti népek, köztük élén a magyarokkal keresik a kibúvókat, "okos" megoldásokat. Na, épp az ilyen kíbúvók miatt tart ott Kelet-Európa, ahol.
2014. jún. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Na épp ezér meg azért. Az nem lehet esetleg hogy azért mert a nyugat hopp de kihasználja hogy itt kevesebbért is dolgoznak? Nem lehet? Vagy szerinted nyugaton annyira hű de dolgos mindenki? Kicsit sem lusták? Nem szoktak órákig ebédelni? Nem azért mennek kínába mert olcsó? Nem azért jönnek ide mert olcsó? Biztos köze nincs hozzá. Miért is nem adnak nyugati fizetést? Honnan is van annyi pénzük? Annyival jobb a nyugati? Ez már fasizmus kérem. Nyugat a felsőbbrendű. Annyival jobbak hogy háromszor annyit érnek mint a magyar vagy többet.

Minél több szabály van annál robotikusabb az ember és annál kevesebb ideje jut megérteni őket.

2014. jún. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

10:50!


Ahogy néhány magyar dolgozik, jó pár év külföldi munka ráférne, másképp látnák a világot. Sajnos a magyarok nagyon megszokták a szocializmusban azt, hogy mindent alátol az állam. Most hogy meg kell érte dolgozni, megy a nyavalygás.

2014. jún. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19%
Jah persze, mert egy francia annyira szeret kapálni meg rakodni. Jaaah lehet hogy azt a csóró magyarral csináltatja meg? Lehet? Lehet hogy kábé 3 órás ebédszünetük van? Jaah hmm. Hát lehet hogy megint az megy hogy én vagyok a fejlett a nemes ti meg a szolgák? Hmmm. Jah nem biztos annyival dolgosabbak a franciák meg a belgák. Igen biztos vért izzadnak és háromszor annyit dolgoznak vagy négyszer annyit. Le sem fekszenek aludni.
2014. jún. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem meg jobban tetszik a nyugat európai fizetés.
2014. jún. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Kedves #6-os, a jó munkát nem azon mérik, mennyire izzadsz meg. Inkább azon, mennyit kapsz a termékedért. A francai paraszt valóban sokkal kevesebbet dolgozik. Fizikailag. Annál többet ésszel. Tudja, mit érdemes abban a földben termeszteni, tudja, mit tenyésszen, hogy a hozadék hulladékát is feldolgozza. Tudja, hogy a kapánál jobb az ásókapa. Különösen, ha jól beállítják. És tudja csomagolni az áruját. Volna mit tanulni tőle. Nem csoda, hogy fele annyi energiaráfordítással kétszer olyan jó terméket állít elő. Ezért él négyszer jobban. Mondhattam volna mást is. Szalagmunkát nem mondhattam volna. Az mindenütt olcsó és nehéz. Azért viszik el onnan, és hozzák ide. A mi politikusaink meg lelkendeznek, mennyi új munkahely.

Ott se minden van aranyból. Ott is vannak lusta emberek, és itt is okosak, szorgalmasak. Csak ott a lusta embert lemeszelik, itt meg a szorgalmast. Hogy lehet ezen változtatni? Esetleg meg kéne gondolni, akik ilyen káros szabályokat hoznak, pocsék munkát végeznek. nem oda valók. A gabonatermesztéshez nemcsak a zab minősége tartozik, hanem a vetéshez és aratáshoz szükséges szabályok és feltételek is. Ebben különbözik tőlünk a francia paraszt. Nem tűri, hogy a feltételek ne legyenek meg, mert tudja, pocsék lesz a termés.

2014. jún. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%

Nem vagy tisztában a fogalmakkal.

Nyugaton szabadabbak az emberek, nem keleten.

Hülyeség amit írsz egyszerűen, csak keleten azt jelenti a szabadság, hogy fehér-keresztény-(ál)hetero férfiként lehet zsidózni, b***ni, verni a nőket.

A szabadság az amikor minden embert ugyanazok a jogok illetnek meg és ehhez a nyugat közelebb áll.

2014. jún. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%
12:01 Aztamindenit mi teljesen rosszul csinálunk mindent. Már értem. Akkor mi tetveslóheréért nem csináljuk úgy ahogy ők? Miért nem kérünk támogatást erre az uniótól? Miért szájbalökött parkokat kell építeni? Miért nem azt ami hasznot is hoz? Ha már egyszer ők a mindentudók akiknek négyszer jobban megy minden akkor másoljuk már le őket.
2014. jún. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!