Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a briteknek 50 évig jó...

Ha a briteknek 50 évig jó volt az EU, miért léptek ki?

Figyelt kérdés

Oké 48 év, mert teljesen idén léptek ki. Ha ennyi ideig jó volt, akkor miért léptek ki? Jó dolgukban nem tudtak mit csináljanak?

Most már nem lepik el a Kelet-európaiak az országot?



2021. jan. 4. 16:34
1 2 3 4
 11/39 Alex Fly ***** válasza:
100%

Alapvetően az angolok az előnyök miatt léptek be, de a kötelességek tekintetében nem voltak valami túlbuzgók. A helyzetüknek részben a f{drajz az oka: az a fránya Csatorna ugyebár... Nekik Európa egyszerűen csak "a kontinens", ami már determinálja a távolságot. És Uniós tagként sem voltak hívei a szoros együttműködésnek, mindig is inkább kívulállók voltak - annak ellenére, hogyaz EU részei voltak, Európa helyett inkább az USA felé orientálódtak.

A britek esetében a kilépés nem volt olyan nagy esemény, mint az innen a kontinensről tűnik - de persze a következményeire csak most döbbentek rá...

2021. jan. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
50%

#9 "7. ahhoz képest, hogy (szerinted) az angolok jelentős része nem gondolta, hogy hasznos az EU tagság, 48,11% a maradás mellett szavazott. Az 52%-ot nem mondanám "jelentős" résznek. "

Szerintem nézz utána a jelentős szó jelentésének.

Már 30% is a lakosságnak is jelentős része. Amivel te kevered az a legnagyobb, nagyobb vagy hasonló szavak.

2021. jan. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
83%
12. aha, értem... akkor jelentős része úgy gondolja, hogy hasznos az EU tagság. Így mégis mi értelme annak, hogy jelentős része meg nem így gondolja?
2021. jan. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

#13 Az az értelme hogy ezt írta le a kommentelő - te meg félremagyaráztad.

A jelentős az jelentős. Nem többség, nem nagyobb rész, nem a legnagyobb vagy legfontosabb, legtöbb, egyszerűen az ami - jelentős. A magyar nyelv nagyon szabatos, ugyanígy írhatta volna azt is hogy nagyon sokan, hogy rengetegen, hogy nagy arányban stb. Ezt a szót választotta mert annak a lakosságszámnak akik eleve nem is tartották jónak a tagságot, már jelentősége volt, nem egy elhanyagolható kisebbség vagy figyelemre alig méltó kicsi szám volt.

És nem, nem nyelvészkedek, szimplán kijavítottalak mert olyanba kötöttél te bele, amiben nem volt igazad.

2021. jan. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
83%
Szerinted. Szerintem meg így semmi értelme nincs annak, amit írt. Mert ugyanúgy jelentős része meg támogatta az EU tagságot. Tehát jelentős részük nem támogatta és jelentős részük támogatta? Szerinted ez így értelmes? A "jelentős részük támogatta"nak akkor van értelme, ha ez jelentősen több, mint azoknak az aránya, akik nem támogatták.
2021. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

Plusz, ahogy már írták, az angolok inkább tekintik szövetségesüknek az egykori gyarmatokból létrejött független államokat, amelyeket nem akarnak ismét gyarmatosítani, de össze köti őket a közös nyelv, és ma már nem ellenséges viszonyban vannak.

Eddig is nyílt titok volt, hogy az EU Nagy-Britannián keresztül kapta meg az USA titkosszolgálati adatait.

A kilépésük nem azt jelenti, hogy nem fognak adatokat átadni, mert az részben közös érdek is, de az már kérdéses, hogy mindent megkap-e az EU, amit eddig.

Az USA, Nagy-Britannia, Kanada, Ausztrália, és Új-Zéland az "ötök", az angolok az EU tagság alatt is inkább erre az együttműködésre hajlottak, Európát mindig is furcsán kezelték, az EU tagság alatt is megvolt a hűvös távolságtartás.

Ugyanakkor azt sem kellene figyelmen kívül hagyni, hogy Nagy-Britannia is egy hatalmas olvasztó tégely, befogadó állam, ebből fakadóan megvannak a furcsaságai, amiről nem igen szokás beszélni.

Az angolok nem bántják a betelepülteket, akiknek jelentős része már állampolgárságot is kapott, sokan már ott születtek, második, harmadik, sokadik generáció óta ott élnek... nem bántják őket, de elkülönülnek tőlük. Aki élt kint Angliában az tapasztalhatta, hogy rengeteg náció tagjaival lehet jó, akár baráti viszonyt kiépíteni, közöttük legritkább az angol.

Arról érdekes lenne egy statisztika, hogy a különböző kérdésekről mi a véleménye az angoloknak, és az mennyire egyezik pl a teljes népesség véleményével. Nem hiszem, hogy lesz ilyen felmérés, így arról sincs valós kép, hogy a népszavazáson hogy is lett 52 százalék a kilépés mellett, ami azért is érdekes, mert nehéz lenne még egy EU tagországot találni, amelyiknek jelen állás szerint a polgárai megszavaznák a kilépést, pedig az utóbbi években sokasodtak a gondok.

2021. jan. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
49%

#16 Volt egy kulcsmondat az írásodban: "Aki élt kint Angliában az tapasztalhatta, hogy rengeteg náció tagjaival lehet jó, akár baráti viszonyt kiépíteni, közöttük legritkább az angol."

Nem gondolod hogy a briteknek pont ezzel van már bajuk, hogy az angol a legritkább náció már Angliában (nagyvárosokban)?

Ahogy ez is érdekes: "Arról érdekes lenne egy statisztika, hogy a különböző kérdésekről mi a véleménye az angoloknak, és az mennyire egyezik pl a teljes népesség véleményével."

Mivel ez Anglia, normális helyzetben az angoloknak kellene a többséget alkotnia így a véleményükkel kellene megegyezzen a népesség véleménye is jellemzően. Ha már ezt vizsgálni kell, ott nagy a baj.

2021. jan. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 hypno ***** válasza:
86%

#17


Szerintem meg az a mondat pont nem azt jelenti amit gondolsz, hanem azt, hogy az angolokon kívül bárkivel össze tudsz haverkodni.


Az meg, hogy Angliában kisebbségben vannak az angolok, az csak akkor igaz, ha 85% a 100% kisebbik felének számít.

2021. jan. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

Én is megértem ezt a nézőpontot. Az lenne egyébként is a normális, hogy ha valaki egy idegen országba költözik, akkor ahhoz a kultúrához adaptálódik. Nem pedig a sajátját űzi. Amivel addig nincs is gond, míg nem sérti az ország kultúráját. Én most magamból indulok ki, de ha én külföldön akarnék letelepedni, akkor az első teendőim között lenne a kultúra, szokások, társadalom bővebb megismerése.


Angolok egyébként mindig zárkózott népcsoport volt. Ezzel nincs is gond szerintem. Náluk ez a megszokott, ezzel nem ártanak másoknak. Persze mindenben van kivétel.

2021. jan. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 hypno ***** válasza:
100%

#19


Ilyesmi utoljára a római korban történt. A gyarmatosítók, bevándorlók sehol nem a helyi kultúrához adaptálódtak, hanem a saját kultúrájukon keresztül próbálták megőrizni az identitásukat. Akár erőszakkal is. Így volt Amerikában, Afrikában és Ázsiában is.

2021. jan. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!