Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a briteknek 50 évig jó...

Ha a briteknek 50 évig jó volt az EU, miért léptek ki?

Figyelt kérdés

Oké 48 év, mert teljesen idén léptek ki. Ha ennyi ideig jó volt, akkor miért léptek ki? Jó dolgukban nem tudtak mit csináljanak?

Most már nem lepik el a Kelet-európaiak az országot?



2021. jan. 4. 16:34
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
"Aki élt kint Angliában az tapasztalhatta, hogy rengeteg náció tagjaival lehet jó, akár baráti viszonyt kiépíteni, közöttük legritkább az angol." Ezt honnan veszed? A legtöbb magyar a nyelvi hiányosságok miatt nem barátkozik angolokkal, és ez fordítva is igaz. Akik jól beszélik a nyelvet, nem számolnak be ilyen problémákról.
2021. jan. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
77%
Aki jól beszéli az angolt, azoknak kint csak külföldi barátai vannak. ;) Magyarok utálják egymás, még kint is. Ez teljesen komoly. Vannak ritka kivételek, viszont az kevés. Egyébként, ha én ki akarnék menni élni, akkor nekem az alap, hogy elkezdem tanulni az angolt. Szánni kell rá időt, a végeredmény a fontos. Hasznos is és boldoggá is tesz. Hiszen bárkivel tudunk beszélgetni. Illetve sokkal könnyebb az angol nyelv, mint a magyar. :D Sokkal kevesebb a szó, könnyebb kifejezni magunkat.
2021. jan. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 Alex Fly ***** válasza:
100%
@22: azért ez eléggé sarkított vélemény. Bár tény, hogy amikor görögországban voltam, általában angolul kommunikáltam az ottaniakkal (annak ellenére, hogy nem tudok angolul :)), még olyan helyeken is, ahol ezt magyarul is megtehettem volna. Sokkal emberibb kapcsolatba kerültem velük, mint akik magyarul kommunikáltak - sokan csak a hazautazásom előtt tudták meg, hogy én is magyar vagyok -valamiért nincsenek túl jó véleménnyel rólunk (amikor tanúja voltam annak, amikor egy csapat magyar beszabadult kedvenc pékségembe, rögtön megértettem, miért)...
2021. jan. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
A magyar mentalitásról beszéltem. A magyar mentalitás az borzasztóan rossz. Aki kimegy külföldre élni, az megérti, amit írtam. Tudod, hogy miért utálják a magyarokat? :D Mert kimegy a sok "paraszt, primitív, proli, akik nem tudnak viselkedni és róluk ítélnek meg minket. Hozzáteszem, sokszor jogosan. Mert tényleg nem tudnak tiszteletet tanulni a magyarok. Csak hisztiznek, panaszkodnak. Ez persze a társadalom hibája is, mert ezt a depiséget nevelik belénk. Hogy "mindenki rossz, minket elárultak, stb stb". Nagy kamu szövegek, szánalom. Ezen már túlkéne lépni. Pont ahogyan írtad a pékséges dolgot. :D :D Pl a németek azok nagyon fegyelmezett népcsoport. Tipikus discipline társadalom.
2021. jan. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 hypno ***** válasza:
50%

#24


Akkor te még nem láttál németeket külföldön. Otthon lehet hogy nagyon fegyelmezettek, de amerre nagy létszámban járnak ott kizárólag a pénzükért viselik el őket, mert olyanok mint az állatok.

2021. jan. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem az alpári parasztokra gondoltam, de alapjáraton fegyelmezett népcsoport. Mindenhol vannak kivételek, magyaroknál is.
2021. jan. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
60%
Nem csak külföldi barátaim voltak kint, de mivel anyanyelvivel összemérhető szinten beszélem az angolt, természetes, hogy többségében nem a magyar közösséggel lógtam. És nem sznobságból, hanem mert mégis mit csináltam volna velük, mint közös program? Szar munkahelyeken dolgoztak, bezárkózva éltek, unalmas, semmitmondó témákon kívül nem tudtam miről beszélgetni velük. Max várost nézni, meg ilyen hülye programokra tudtam volna velük elmenni, de azt lehet akkor is, ha turistaként látogatsz meg egy országot, másrészt engem az ilyesmi elmondhatatlanul untat. Amúgy nem mindenki utál mindenkit, ez így ebben a formában nagyon nem igaz. Akik régóta (10-15-20, esetleg több generáció óta) élnek külföldön, köztük nagyobb az összetartás, és a magyar kultúrát is jobban ápolják, sokszor még az otthoniaknál is erősebb a maygar identitásuk. Csak a nemrégiben kiszabadultak közt van ilyen feszkó, amire utaltál. De nem csoda, hiszen részben egymás elől is menekülnek, amikor külföldre cuccolnak.
2021. jan. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
61%
Norvégia, Svájc nem uniós tag mégis ugyanúgy részesülnek az uniós előnyökből, plusz semmi kötelezettségük nincs, migránsbefogadás, melegházasság, örökbefogadás... élhetnek saját szájuk íze szerint. Nehogy azt hidd Szaúd-Arábiával nem kereskedik az unió teljes jogú partnerként, ott ahol csak pár éve vezethetnek a nők és a hűtlenségért, vagy a homoszexualitásért megkövezés jár.
2021. jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
63%
"ugyanúgy részesülnek az uniós előnyökből" mint példáulk apnak EUs támogatásokat? Ja, hogy nem, mert nem szorulnak rá? Politikában is van olyan befolyásuk, mert annyira gazdagok, hogy ne szoruljanak rá az EUs szövetségre. Unalmas már ez a migránsbefogadás, melegházasság, örökbefogadás hülyeség. Kötelez az EU bárkit is, hogy migránsokat fogadjon be? Kötelez téged az EU hogy azonos neművel házasodj? Örökbefogadás... mire kötelez az EU? Egyenlő bánásmódra? ÚÚristen, ez felháborító'
2021. jan. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
77%
Ja, gumicsont.
2021. jan. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!