Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van olyan még valahol a...

Van olyan még valahol a világon, mint nálunk a határon túli magyarokkal, hogy egy, az anyaországban nem élő etnikum tagjai szavazhatnak annak belügyeiről?

Figyelt kérdés
Pl. a volt jugoszláv országokban tudom, hogy minden országban van mindenféle etnikum (boszniában pl. horvátok, szerbek, stb). Ott van ilyen? Vagy bárhol máshol a világon? Vagy ez magyar unikum?
2021. febr. 17. 13:57
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
73%
Nekem van izraeli állampolgárságom és igen szavazhatok ott is. Ez a világban teljesen bevett gyakorlat.
2021. febr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
53%
Akkor ez a provokáció is bukta!
2021. febr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
0%
9:muti
2021. febr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
78%

Persze.

Kanadában olyan Indiában született és élő emberek is szavazhatnak, akik azt se tudják hol van Kanada.

2021. febr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

A 7-es válaszoló írta meg, hogy mire gondoltam valójában. Pontosítom a kérdést:


Mo.-n kívül van erre valahol precedens, hogy történelmi okokból az országon kívül rekedt nemzetiségiek leszármazottainak (tehát olyanoknak, akik már eleve az idegen nyelvű országba születtek) alanyi jogon állampolgárságot adnak? Pl. Pakisztánban "rekedt" Indiaiak, akik a mai Indiában sosem éltek, megkapják az indiai állampolgárságot és szavazhatnak? Másik példa, ami még eszembe jut az Németország, aminek van nemzetiségi kisebbsége Franciaországban és Belgiumban. Ők kapnak kettős állampolgárságot?


(Izraelt most hagyjuk, az egy nagyon speciális példa, mert izraeli állam nem létezett korábban.)

2021. febr. 17. 15:03
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Pakisztán pont ugyan olyan speciális, mint Izrael. Etnikailag sokszínű, vallási alapon létrejött állam.


Németország minden gond nélkül megadja a kettős állampolgárságot a németek felmenőkkel rendelkező embereknek szülessenek akárhol.

2021. febr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

15

Európában kapnak, ha kérnek.


Most nem tudom hogyan van, de még a rendszerváltás után is kaptak erdélyi szászok állampolgárságot a németeknél.


"Izraelt hagyjuk", mert... Nem ne hagyjuk. Sőt.

2021. febr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

16

Még ma is megadják a németek az állampolgárságot a német ősöket felmutatóknak?

Mert itt, ezen az oldalon írta régebben valaki, hogy mostanában már nem így van.

2021. febr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
69%

18

Ezt találtam a változásról. 2019-es cikk

Link: [link]


"Im Ausland geborene Kinder, deren deutsche Eltern bzw. deutsche Mutter oder deutscher Vater am oder nach dem 01.01.2000 (Inkrafttreten der Staatsangehörigkeitsrechtsreform) im Ausland geboren wurden, erwerben grundsätzlich nicht mehr die deutsche Staatsangehörigkeit. Etwas anderes gilt nur, wenn sie dadurch staatenlos würden, oder wenn die deutschen Eltern oder der deutsche Elternteil die Geburt innerhalb eines Jahres der zuständigen Auslandsvertretung anzeigt (§ 4 Abs. 4 Staatsangehörigkeitsgesetz – StAG)."


Röviden magyarul: Egy külföldön, 2000.01.01. után született német gyermek (akkor tekinthető németnek, ha legalább egyik szülője német) nem kapja meg automatikusan a német állampolgárságot. Kivétel, ha ezáltal hontalanná válik vagy a szülő(k) 1 éves kora előtt külön kérvényezik.

2021. febr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy hagyjuk Izraelt, mert egy mesterségesen a 20. század közepén létrehozott, állam. Teljesen más téma.
2021. febr. 17. 18:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!