Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van olyan még valahol a...

Van olyan még valahol a világon, mint nálunk a határon túli magyarokkal, hogy egy, az anyaországban nem élő etnikum tagjai szavazhatnak annak belügyeiről?

Figyelt kérdés
Pl. a volt jugoszláv országokban tudom, hogy minden országban van mindenféle etnikum (boszniában pl. horvátok, szerbek, stb). Ott van ilyen? Vagy bárhol máshol a világon? Vagy ez magyar unikum?
2021. febr. 17. 13:57
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, Izrael már létezett az ókorban is, tehát ez úgy lenne pontos hogy újra létrehozott állam, de ez teljesen mindegy mert sehol nem választják szét az állampolgárságot a szavazati jogtól, nincs sehol kétféle állampolgárság csak egy és azzal szavazati jog is jár. Mondtak neked más példákat is pl a németeket, de szavazhatnak még a boszniai horvátok is, az ottani szerbek is, a finnországi svédek stb.
2021. febr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
37%

Mesterségesen létrehozott állam. Zseniális. Örülök, hogy megtanultál néhány szót, ügyesen pakolod őket egymás mellé, még ragozni is tudsz, de értelme nincs a mondandódnak. Melyik államot nem "mesterségesen" hozták létre?


Btw a faló fából készül!

2021. febr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

22

A " mesterséges" csak szerencsétlen szóválasztás lehetett. Biztos inkább kívülről létrehozottra gondolt, szerintem.

2021. febr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

"Melyik államot nem "mesterségesen" hozták létre?"


Jól, van, köszönjük, nagyon okos vagy, hogy erre rámutattál. Tényleg, tök ugyanaz, amikor ezer éve jött létre szervesen egy állam a népvándorlások, a feudális királyságok meg a törzsszövetségek korában, meg amikor még nem volt Vesztfáliai Egyezmény meg nem voltak nemzetközi egyezmények meg nemzetközi szervezetek meg nemzetközi jog, meg az, hogy a 20. században egy asztal felett pár nagyhatalom eldönti, hogy kiparcelláz egy már lakott területet és ott hoz létre újra egy államot, ami a bibliai időkben létezett utoljára. Izrael attól mesterséges, hogy a területet nem lakták be folyamatosan zsidók a Római Birodalom ideje óta, hanem a múlt század közepe óta telepítették őket oda vissza, hülyegyerek. Most biztos örülsz a fejednek, hogy ezt leírattad velem, mintha nem értenéd pontosan te is, hogy mi a különbség. Vagy lehet, hogy tényleg nem érted, mert annyira hülye vagy. De szerintem csak simán rosszindulatú troll.

2021. febr. 17. 20:11
 25/36 anonim ***** válasza:

24

Bocsánat, de nem az angolok ajánlották fel Palesztinát a zsidó állam megalapítására?

2021. febr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Ja, tehát ha megszállók ajánlanak fel egy megszállt mandátumterületet, aztán betelepülnek olyanok, akik soha nem éltek ott, az nem mesterséges, az az állam szerves kialakulása. Értem. Az ott élő nép önrendelkezési joga nem számít. Ez az a többi hasonló volt gyarmatnál vagy mandátumterületnél úgy nézett ki, hogy az ott élő lakosság kikiáltotta a függetlenségét.
2021. febr. 17. 20:42
 27/36 anonim ***** válasza:
45%

A kedves megszólítást tartogasd a családtagjaidnak. Ők gondolom szintén kultiválják ezt a beszédet.

Nem, még mindig nem értem. Ez nem költészet. Nincs a mesterséges államnak definíciója, nem ismerjük ezt a fogalmat. Ezzel pedig arra próbálok rávilágítani, hogy így nem lehet érvelni. "Izraelt nem ér példának hozni, me' mesterséges." Oké, köszi. Sorold már fel nekem, hogy szerinted melyek a nem mesterséges államok, akkor tudunk tovább haladni és példákat hozni. Vagyis már felsoroltunk itt néhányat, de nem tudom mesterségesek e, mert nem árultad el nekünk. Komolyan törődöm az edukációddal.

2021. febr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Nem fogok belemenni, mert nem erről szól a kérdés. Ezzel a "mesterséges" szóval most adtam egy támadható felületet, amin kiélheted a tamáskodásodat és nyilván nem fogsz leszállni a témáról, mert megsértettem a kicsi egódat azzal, hogy rámutattam, hogy csak egy kötekedő f@sz troll vagy, aki pontosan érti, hogy mi a különbség aközött, hogy létrejön egy állam az ott élő, évszázadok óta közös nyelvet és közös identitást használó lakosságból, ami jogfolytonosságot tart fenn egészen addig, amíg nemzetállamot nem kiáltanak ki a 19. században, meg aközött, hogy nagyhatalmak vezetői húznak pár vonalat a sivatagban és erővel ki- és betelepítéseket hajtanak végre, és hülyének tetteti magát a vita kedvéért, meg hogy engem idegesítsen. Fogadok, hogy most láttad először leírva, hogy Vesztfáliai Egyezmény. Azt se tudod, mi az, ugye? :)



Egyébként rejtély számomra, hogy a gyk miért van tele kötekedő, a kérdéseket szándékosan félreértő s*ggfejekkel. Mindenki már az első olvasatra pontosan értette, hogy mit akarok kérdezni, csak valamiért annyira nehéz ellenállni a kísértésnek, hogy belekössünk a megfogalmazás esetleges pontatlanságaiba, aztán szivassuk a kérdezőt azzal, hogy félrevisszük a témát, ugye?

2021. febr. 17. 21:41
 29/36 A kérdező kommentje:
Még egyszer leírom: NEM érdekel Izrael, sem az, hogy már az ókorban létezett. Ez sose lett volna valós jogalap, ha nem történtek volna meg a II. vh. eseményei. Ennyi erővel restauráljuk a Mongol Birodalmat is a Sárga tengertől a Kárpát-medencéig, mert az is létezett valamikor, csak szegény mongoloktól elvették az oroszok meg a kínaiak a területeiket. Az Asszír Birodalmat meg Núbiát nem akarjuk visszaállítani? Már az ókorban is léteztek.
2021. febr. 17. 21:49
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Az észak-írek tarthatnak egyszerre brit és ír állampolgárságot.
2021. febr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!