Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szabadság, biztonság, vagy...

Szabadság, biztonság, vagy lezárás és lassú halál?

Figyelt kérdés

Ti melyiket választanátok?


1. Orwelli állam, ahol mindenkit megfigyelnek és folyamatosan nyomon követnek, de cserébe mindenki biztonságban van és növekszik a gazadaság.

2. Szabadság, ami a megfázás miatt először sok halálhoz vezetne, egy év után viszont már nem lenne több probléma.

3. Lezárás, ami azt eredményezi, hogy aki meghalna a megfázásban, nem most hal meg, hanem 1 év múlva. Egy másik része az embereknek meghal depresszióban, aki az előző két esetben nem halt volna meg. A gazdaság is tönkremegy, de legalább nem figyel meg az állam és statisztikailag jól mutat, hogy havonta kevesen halnak csak meg a megfázásban.



2021. febr. 18. 15:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
83%

Hát szerencsés az aki könnyen átvészeli, nyilván olyanról is tudok...de az egyik kollégám, nincs még 40 éves, makk egészséges, rendszeresen sportol, és 4. hete beteg, rendesen, ebből 10 napig kórház. Minden este oxigén, mert bevallása szerint este 8-9 körül már az ágyból alig tud felkelni, a színeket nem látja rendesen, majdnem 10 kilót fogyott.

Az apukája pedig 3 hete elhunyt, asszem 64 évesen. Nem volt alapbetegség... szóval nem tudhatjuk.

Én magam novemberben estem át rajta. Nagyfokú gyengeség, bőr és hajfájdalom(!), légszomj kb egy hétig. Aztán egyik reggelre nulla szaglás, ízlelés. A szálláson 1,5 hónap után kezdett igazán visszajönni. Utána 3-4 napig alaphelyzetben 100 körüli pulzus...az utóhatása 1-2 hónapig fennállt ennek a fránya kórnak ( gyengeség, vérnyomás probléma), de pl a hajam is rendesen megritkult. 47 éves vagyok, amúgy tök egészséges. Szóval ezt csak azért írtam le, mert sokan azt hiszik, hogy ez nincs is, meg nem veszélyes, stb. DE AZ!!

2021. febr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
36%

A vénemberek vénasszanyok krónikus betegek megkapják az oltást VÉGE, nincs jogod fiatalokat oltásra kényszeríteni.

Bár a show megy, lehet még kölyök voltál de 2010 ben több millió h1n1 elleni oltást semmisitettek meg az országban mert kutyának sem kellett, így most egyesek kényszerítenék köztük te is az egészséges koronára jóformán egészséges embereket hogy vegyék fel.

2021. febr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
68%
12, igen, kényszeríteni kell, mert mi a garancia, hogy te vagy én nem döglünk bele ebbe a náthába? Ja, nem veszélyes, öregapám hazatért a szovjet hadifogolytáborból = a hadifogolytábor nem veszélyes :D Kb. ez az érvelés.
2021. febr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%
11-es, magyarázhatod ezeknek, csak Ő Ő Ő , az ő családja átvészelte, imádom az ilyen szellemi fogyatékokat, nem látnak a saját nyomorult környezetükön túl.
2021. febr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
67%
A legjobb hogy közvetetlen környezetemben voltak családtagok és én még sem kaptam el, semmilyen teszt soha nem mutatott pozitivat tökéletes egészségnek örvendek. Mondhatni úgy tünik immunis vagyok a covidra, valamilyen oknál fogva, pedig 15+ teszten túl vagyok meg munkahelyen is tesztelnek rendszeresen de semmi bajom :D
2021. febr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
71%
Na tök jó, akkor nyissunk újra mindent, mert neked semmi bajod :D
2021. febr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
77%

"cserébe mindenki biztonságban van és növekszik a gazdaság"

jó vicc :D lenne, ha nem most derült volna ki, hogy jelenleg olyan szinten van az államadósság, mint Gyurcsányék alatt a legrosszabb időszakban sem, 12 éve. jól hangzik ez, hogy be vagytok zárva, de legalább megvédjük a gazdaságot, csak még így sem sikerül egyáltalán megvédeni semmit sem.


a biztonságra már nem is írok semmit :D

2021. febr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
32%

17-es

Nincsenek tisztában vele hogy minden egyes hónap lezárással egy évet élnek fel a jövöből amely életszinvonal csökkenéshez vezet évtizedekig. A végén 20.századi szinten kellesz élni ha ez így folytatódik

2021. febr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
39%

#18 Remek, akkor majd a gyerekeinknek talán nem kell középkori szinten élni, mert annyi erőforrást használsz el, mint száz 20. századi ember (egy repülőút=egy évnyi autóval munkábajárás=40 évnyi busszal munkábajárás).


Lehet ilyen baromságokkal dobálózni, de sok értelme nincs. Ha tudsz jobbat, akkor magyarázd el, hogy hogyan különítenéd el az ország kb. felét, hogy biztonságban érezze magát, attól a felétől, aki nem akar bezárkózni.


És gondolj, a kórházakra, idősotthonokra, munkahelyekre, koncertekre, tömegközlekedésre...


Ez egy baromi nehéz kérdés igazán egyértelmű jó megoldás nélkül is, és ha még demagóg dumákat is mellérakunk, akkor egyáltalán nem segítünk megoldani...


Két erkölcsi probléma között dilemmázunk egy éve. Halálra ítéljünk embereket vagy viseljük a következményeit. Próbáljuk már megérteni a másik felet is, mind azokat, akik nem akarják, hogy a rokonuk meghaljon, mind azokat, akik anyagilag rosszul járnak, ha nem nyitunk ki. Mindkettőnek van validitása...

2021. febr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
17: Az 1. pont alatt a kínai/koreai megoldásra gondoltam, ahol egy boltban megtagadják a belépést ha a telómon a követő app nem engedélyezi. Ezenkívül most már van olyan város, ahol azt is észreveszi egy AI alapú arcfelismerő, ha átmegyek a piros lámpán és még bírságot is kapok. Cserébe viszont mindenki jól van, az élet megy tovább, a gazdaságnak meg semmi baja.
2021. febr. 18. 16:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!