Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Akik nem szereik a muszlimokat...

Akik nem szereik a muszlimokat, azok miben tévednek?

Figyelt kérdés
Abban tévednek, hogy azt hiszik:

2021. febr. 18. 18:37
 91/147 anonim ***** válasza:
93%

90. Ezeket a tévhitiket mind megcáfolták az eddigi válaszokban, ugyanazokat a marhaságokat ismétled ész nélkül. Olvasd vissza azokat, forrásokat is találsz. Nem fogom ugyanazt leírni, amit mások és én is leírtunk már. A nyugati zsidók sokat tettek, de messze nem mindent. Ne szórakozzunk már. Thomas Edison zsidó volt? Mendel, Tesla, Da Vinci, Ford, Otto, Newton, Jedlik, Lomonoszov, Bell? Napestig lehetne sorolni.

Vesd le magadról az undorító gyűlöletedet és nyisd ki a szemed. Itt te vagy az elfogult nem én. Mert én nem tagadom a zsidók és egyéb népek teljesítményeit.

2021. febr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/147 anonim ***** válasza:
6%

"Pontosan, mert Bizánc stagnált a rengeteg háború miatt, nem a kereszténység miatt. Te azt mondtad, hogy a kereszténység miatt nem tudott megbirkózni a támadókkal, én erre mondtam, hogy ez nem igaz, mert katonailag nem volt rosszabb helyzetben Bizánc, mint amikor nem volt keresztény, tehát a kettőnek semmi köze egymáshoz."


1000 éven át folyamatosan háborúzott? :) És ha nem lett volna háború akkor fejlődik? Ugyanaz a keresztény feudális rendszer volt minr egész Európában. Függetlenül attól, volt-e háború vagy sem, nem fejlődtek.



"A núbiaikat viszont igen. Nem is mondtam, hogy fejlettebbek voltak, mint a többi keresztény állam, nem is ez volt a célom. Te azt mondtad, hogyha hozzá vesszük nem Európát a kereszténységhez, akkor még rosszabb a helyzet. Ezért mondtam, hogy az afrikai keresztény királyságok nem votlak fejletlenek."


Szerintem akkor az mindent elmond ha Európa a núbiaiak szintjén volt.



"Az amerikás hasonaltod hibás, mert ha megkérdezel egy random texasit és egy new - yorkit, hogy mi az identitásuk, nagy valószínűséggel azt fogják mondani, hogy amerikaiak mindketten. Ezzel szemben, ha megkérdeztél volna a Hódoltságban egy magyart, vagy Egyiptomban egy arabot, kétlem hogy azt mondták volna, hogy ők törökök."


Az amerikai szerinted egy etnikum? :) A Hódoltsági magyar nem mondta azt hogy ők török, de még a törökök sem mondták azt magukról hogy törökök. Ezt magyarázom de még most sem sikerült felfognod. Mindenki az Oszmán-Birodalom lakosa volt amin belül voltak muszlimok, keresztények, zsidók stb. Az pedig hogy milyen csak sokadik szempont volt és nem is érdekelt senkit.



"A te felfogásod még mindig törökközpontú."


Te szerintem nem értesz magyarul :) Ha azt mondom hogy a törökök nem nevezték magukat töröknek akkor az törökközpontú felfogás? :)



"Ha Mexikót elfoglalnák az amerikaiak, akkor sem hívnák magukat a mexikóiak amerikainak."


Dehogynem. A mai USA dél-nyugati területér háborúban szerezte meg az USA Mexikótól és mégis az ott élő emberek amerikainak nevezik magukat nem mexikóinak.



"Mert a törökök beédesgetik őket ezzel a testvériség maszlaggal, utána meg már azt akarják, hogy ők tartozzanak alájuk."


Nem tudom miéről beszélsz. A Türk tanács nem egy EU vagy NATO. Semmilyen ilyenről nincs még szó.



"Az a vicc, hogy ezt én is törököktől tudtam meg, itthon semmi visszhangja nem volt. Nyilván, mert a legelvetemültebb fityiszesek sem olyan hülyék, hogy ezt támogassák. Főleg a kipcsákozása után."


Törököktől tudtad meg? A hazai média is leadta hogy Orbán megjelent a Türk tanácsban és előadta hogy a magyar egy türk nép :) A fideszesek meg szó nélkül lenyelték. Vicc kategória hogy Orbán belföldön muszlimokkal riogat, külföldön meg muszlimok a legjobb haverjai a fidesz szavazók meg tapsikolnak hozzá.



"De az elején nem ezt mondtad. Ezt most mondod, miután meg lettél cáfolva. A reneszánsz pedig a tudományok és a hétköznapi ember életfelfogása terén is újítást hozott."


Nem tudom megint mit hallucináltál be. A reneszánsz pedig semmi lényegi változást nem hozott sem tudományok sem a hétköznapi ember életfelfogásában. Még a 17. században is vallásháborúk folytak Európában, sőt akkor volt a legintenzívebb.



"Európa már elektromosságot használt, amikor a külömböző muszlimok még kardokkal csapkodták egymást. Sokan még a mai napig törzsi körülmények között élnek."


Ez mai afrikai keresztény országokra is igaz. Igazából a vallásos keresztény Afrika és latin Amerika le van maradva fejeltségben. És ez Európán belül is igaz. A fejlett Nyugat-és Észak-Európa már nem is mondható kereszténynek, míg olyan vallásosabb déli országok mint Görögország vagy Olaszország le vannak maradva fejlettségben.



"Az európaiak akkoriban pusztán higiéniai és szórakozási okokból fürödtek, nem vallásiból. Nem kerítettek nagy kultútát eköré. Ezekre a dézsák teljesen megfeleltek."


Mond te miről beszélsz? Nem fürödtek a középkori keresztények. Ezen mit nem értesz? A vallási ok meg egyenlő a higiéniai okkal. Az iszlám higiéniai okok miatt írja elő a fürdést, nem szórakozásból.



"Ember, a muszlim vallás létrejötte és 1600 között nincs is 1000 év. Mi az, hogy legalább? A muszlimok úgy 1400 - ig voltak fejlettebbek."


Látom a matek sem megy. Azt írtam az 1400 évből ami ugye a 600-as évektől a mai napig terjedő időszak, a muszlimok 1000 évig fejlettebbek voltak. Ez azt jelenti hogy a 17. század elejéig. 1600-as években mondjuk egy szinten lehettek és 1700-tól maradtak le összességében de nem mindenben mert például a tisztálkodás, higiénia terén csak a 20. században érte el Európa azt a szintet amit a muszlimok a 7. században.

2021. febr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/147 anonim ***** válasza:
90%

"1000 éven át folyamatosan háborúzott? :) És ha nem lett volna háború akkor fejlődik? Ugyanaz a keresztény feudális rendszer volt minr egész Európában. Függetlenül attól, volt-e háború vagy sem, nem fejlődtek."


Nem kell ahhoz folyamatosan háborúzni, hogy belecsődöljön egy nép. Senki nem tudja neked megmondani, hogy fejlőttek volna, vagy sem.


"Szerintem akkor az mindent elmond ha Európa a núbiaiak szintjén volt."


Már megint olyan dolog felett törsz botot, amiről fingod sincs. Núbia nem volt fejletlen a középkorban. Fejlett irodalommal rendelkező, virágzó, független királyság volt, jelentős fémiparral és fémművészettel. Bizánci mintára volt kialakítva, miután a koptokon keresztül keresztény lett, akik ugye a Bizánci birodalomba tartoztak. Azután hanyatlott, hogy a muszlimok meghódították. Ironikus. Pontosabban három királyság volt, Kerma, Napata, Meroe, amik a régi egyiptomi kultúrkörbe tartozó Núbiai birodalom leszármazottjai voltak.


"A Hódoltsági magyar nem mondta azt hogy ők török, de még a törökök sem mondták azt magukról hogy törökök."


Látom nem tudsz kilépni a törökközpontúságodból. A törököket megkülömböztették maguktól más népek, őket pedig töröknek hívták, innentől kezdve felesleges arról beszélni, hogy a törökök mit mondtak magukról.


"Az pedig hogy milyen csak sokadik szempont volt és nem is érdekelt senkit."


Elég szempont volt ahhoz, hogy külömbséget tegyenek.


"Ha azt mondom hogy a törökök nem nevezték magukat töröknek akkor az törökközpontú felfogás? :)"


Az, hogy még mindig törökökkel és azzal vagy elfoglalva, hogy ők mit mondtak.


"Dehogynem. A mai USA dél-nyugati területér háborúban szerezte meg az USA Mexikótól és mégis az ott élő emberek amerikainak nevezik magukat nem mexikóinak."


A mexikói hátterű emberek nem tekintik magukat egynek az angolszász amerikaiakkal az USA - ban sem. Plusz a törökökkel ellentétben, az egykori mexikói területekre nagy mennyiségű amerikai vándorolt és a többséget már ők alkotják.


" A hazai média is leadta hogy Orbán megjelent a Türk tanácsban és előadta hogy a magyar egy türk nép :) A fideszesek meg szó nélkül lenyelték. Vicc kategória hogy Orbán belföldön muszlimokkal riogat, külföldön meg muszlimok a legjobb haverjai a fidesz szavazók meg tapsikolnak hozzá."


A fideszesek azt sem tudják mit jelent az, hogy türk. Egyszer kiraktam ide egy kérdést, ahol fideszesek is szavaztak, hogy a magyar türk nép e, vagy sem, persze úgy, hogy elmagyaráztam a kérdésben ez mit jelent, mert fogadni mernék, hogy a nagy részük még életében nem hallotta ezt a szót. A fideszesek túlnyomó többsége is a nemre szavazott, sőt. Arányaiban több fideszes szavazott a nemre, mint ellenzéki. Amúgy meg a fideszeseket az sem érdekli, hogy a politikusaik melegpartira járnak, meg pedofil képeket tárolnak a gépeiket, miért pont ez verné ki náluk a biztosítékot? Bármit le lehet velük nyeletni, amíg migránsokkal, meg Gyurcsánnyal ijesztgetnek.


"A reneszánsz pedig semmi lényegi változást nem hozott sem tudományok sem a hétköznapi ember életfelfogásában."


Szelektív látásod van. Pontosan leírtam miket hozott, egy másik válaszoló még egy prezit is belinkelt a reneszánsz tudományokról. Neked tényleg hiába beszélek.


"Még a 17. században is vallásháborúk folytak Európában, sőt akkor volt a legintenzívebb."


És ennek mi köze a tudományokhoz? És a muszlimok? A mai napig vallási alapon háborúznak.


"Ez mai afrikai keresztény országokra is igaz. Igazából a vallásos keresztény Afrika és latin Amerika le van maradva fejeltségben."


Kit érdekel? Nem róluk volt szó. Ne terelj.


"A fejlett Nyugat-és Észak-Európa már nem is mondható kereszténynek, míg olyan vallásosabb déli országok mint Görögország vagy Olaszország le vannak maradva fejlettségben."


Az egy dolog, hogy nem ismered Európa történelmét, de hogy a mai Európát sem ismered az tényleg szégyen. Európai vagy te egyáltalán? Vagy csak idejöttél? Észak - Olaszország Svájci fejlettségi szinten van. Nem egyszer voltam már ott. Lengyelország, az egyik, ha nem a legvallásosabb európai ország, nagyot fejlőtött a rendszerváltás óta és ez ki is tart. Szlovákia ugyanez. Szlovénia szintén fejlett.


"Nem fürödtek a középkori keresztények"


De igen, fürödtek. Nem egy korabeli illusztrációt linkeltem neked. Úgy néz ki olyan a memóriád, mint egy aranyhalnak.


"A vallási ok meg egyenlő a higiéniai okkal."


Ennek semmi értelme.


"Az iszlám higiéniai okok miatt írja elő a fürdést, nem szórakozásból."


Az iszlámban a fürdés rituális, lehet hogy eredetileg higéniai okok miatt íródott így, de nem tagadhatod le, hogy erős spirituális vonatkozásai vannak.


"Látom a matek sem megy. Azt írtam az 1400 évből ami ugye a 600-as évektől a mai napig terjedő időszak, a muszlimok 1000 évig fejlettebbek voltak."


Te azt írtad legalább 1000 év. Az 1400 as években pedig már elkezdődött a nyugat tudományos fölénye. Főleg földrajz és navigáció terén. A muszlimok az érett középkor óta csak lefele haladtak.

2021. febr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/147 anonim ***** válasza:
0%

1400 as években pedig már elkezdődött a nyugat tudományos fölénye."


Ezt álmodtad vagy mi? Ki mondta ezt neked? Merthogy semmi köze a valósághoz az biztos.

2021. febr. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/147 anonim ***** válasza:
90%
94. Földrajz és navigáció terén.
2021. febr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/147 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerű tényeket akarsz megcáfolni.

De ha leírod hogy nem úgy volt, az nem megcáfolás.


A föld lapos. Tessék megcáfoltam a gömb földet.


Nah erre mit léptek kereszténykék?!

2021. febr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/147 anonim ***** válasza:
90%
96. Nem csak leírtam. Forrásokat is megosztottam, visszakeresheted nyugodtan. Amúgy nem én mondtam egyedül, amit. Mindössze egyedül én vagyok akkora hülye, hogy egy provokátorral vitázzak még mindig. Többen is elmondták neked, hogy nem, nem hitték azt, hogy a föld lapos, de te fújod a magadét továbbra is. Akár tetszik, akár nem, itt te vagy az önámító.
2021. febr. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/147 anonim ***** válasza:
0%

Nem hitték?


Rengeteg más hülyeséget is elhittek.


Csak 1 példa a több száz közül: ha valaki beteg volt kifúrták a fejét hogy azon keresztül távozzon a démon. Keresztény gyógyítás.

Nem gyógyult meg de legalább belehalt.


Egyszerű és köztudott tény hogy a kereszténység hátráltatta a tudományos fejlődést.

2021. febr. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/147 anonim ***** válasza:
90%

"Rengeteg más hülyeséget is elhittek."


Az, hogy rengeteg más hülyeséget elhittek nem bizonyíték semmire.


"Csak 1 példa a több száz közül: ha valaki beteg volt kifúrták a fejét hogy azon keresztül távozzon a démon. Keresztény gyógyítás."


Nem mindegy, hogy hol és mikor, mert lehet, hogy itt - ott történt valami, de az messze nem jelenti azt, hogy az egy bevett szokás volt, kontinens szertr. Ilyet egy egész kontinensre, 1000 éves időszakra nem lehet kijelenteni csak úgy. Ez olyan, mintha én azt mondanám, hogy minden muszlim terrorista. Amúgy írónikus módon, a koponyaüreg túlnyomását a mai napig lékeléssel gyógyítják:

[link]


De, ha vennéd a fáradtságot és a bulvárlapokon kívül körülnéznél szakirodalomban is, akkor azt is tudnád, hogy a középkorban geocentrikus világkép volt. Az egyházi egyetemeken ugyanúgy oktattak csillagászatot és tudták, hogy a föld nem lapos, mindössze azt hitték, hogy a föld van az univerzum középpontjában (megsúgom, az akkori muszlimok is ebben hittek):

[link]


Ezt már a 15. században elavultnak tekintették a felfedezők.

2021. febr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/147 anonim ***** válasza:
0%
Annak ellenére, hogy Giordano Brunót 1600-ban tanaiért (amelyek közt szerepelt a heliocentrikus világkép is) máglyahalálra ítélték, Galileo Galileit pedig 1633-ban megfigyelésekre alapozott heliocentrikus tanainak visszavonására kényszerítették, a 17-18. század fordulójától kezdve a Nap-központú kozmoszmodell vált uralkodóvá."
2021. febr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!