Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Akik nem szereik a muszlimokat...

Akik nem szereik a muszlimokat, azok miben tévednek?

Figyelt kérdés
Abban tévednek, hogy azt hiszik:

2021. febr. 18. 18:37
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/147 anonim ***** válasza:
5%

"Miért tagadod le? Csak növeled a hazugságaid számát. Nem tilos muszlimnak lenni."


Ne tűnt fel hogy ketten válaszoltak neked te szerencsétlen? Én muszlim vagyok, a másik hozzászóló valószínűleg nem.

2021. febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/147 anonim ***** válasza:
90%

Aha, ketten válaszoltak azonos IP cimmel.

Viccelsz?

2021. febr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/147 anonim ***** válasza:
54%
Honnan tudod kinek mi az IP címe te észlény? A 69-es nem én vagyok, ez látszik az értékelésből is.
2021. febr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/147 anonim ***** válasza:

Igen egyébként többen is válaszolnak.


Te meg már ip-kről beszélsz.

2021. febr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/147 anonim ***** válasza:
90%

73

Hogy én észlény vagyok az az egyik igazság. Hogy te viszont nem, az a másik igazság.

2021. febr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/147 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem nagyon buta vagy de lényegtelen.
2021. febr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/147 anonim ***** válasza:
54%

"Számszerűsítve Bizánc nem lett gyengébb a kereszténység felvétele után, a seregei ugyanakkorák maradtak."


Nem tudom miért erőlteted. Bizáncban ugyanaz a keresztény feudális rendszer volt ami gátolta a fejlődést. Hasonlítsd össze a 6. századi Bizáncot a 15. századival. Szinte semmi változást nem fogsz találni pedig közel 1000 év telt el.



"A semmi az semmit jelent. Nem pedig azt, amit te éppen értesz alatta, mert te úgy változtatod, hogy mit értesz rajta, ahogy cáfolnak."


Hiába próbálsz terelni. Történt változás de 1000 év alatt az semmi.


"A középkorban a kereszténység nagy része európai volt. Rajtuk kívül ott voltak az etiópok, meg a núbiai királyságok, de ők sem voltak fejletlenek. Akkoriban Kelet - Afrika még bizánci formájú birodalmakkal rendelkezett. Aztán ahogyan a perzsákat, a muszlimok őket is meghódították"


Etiópiát nem hódították meg a muszlimok és nem volt semmivel sem fejlettebb mint a többi középkori keresztény állam.



"Azt kéne felfognod, hogy senkit nem érdekel ők hogyan látták, mert az ottélők létezését, akiknek az Oszmán borodalom bizonyos területei valóban az anyaországuk volt (nem pedig a törököké), nem tudod kitörölni a történelemből. Még Anatólia sem volt teljesen török a 20. század előtt."


Na akkor fuss neki még egyszer mert nem értem mit szeretnél mondani. Én én állításom az hogy az Oszmán-Birodalomban nem létezett olyan hogy anyaország és gyarmat. Meg akkor szerinted hol volt az anyaországuk? :) Ez kb olyan mintha azt mondanád USA-nak van anyaországa :)



"Ők talán nem, de az ott élő őshonos népek ettől még nem tartották magukat töröknek és a törököket külön etnikumként látták. A világ nem a törökök körül forog."


Szerintem te még mindig nem fogtad fel miről van szó. Azt írtam az Oszmán-Birodalomban nem volt etnikai megkülönböztetés. Nem különültek el úgy hogy ők törökök. Erre azt írod a világ nem a törökök körül forog :) Hát nem mert nem különültek el úgy hogy ők törökök. Megintcsak az USA-t tudom felhozni példának. A világ minden tájáról élnek ott emberek de ha megkérdezik, azt mondják ők amcsik.



"A mai napig egyszerűen türköknek nevezik magukat, és más türk népeket a sajátkuknak tekintik, nem tesznek különbséget türk és türk között, holott a többi türk nép nem is tartja őket igazi türköknek, hát még ugyanannak a népnek. Vicces látni, amikor az interneten mondjuk egy altáji kulturális videó alatt ott villognak a törökök, hogy ez az ő kultúrájuk, az altájiak, kazahok, tuvaiak pedig leoltják őket és elküldik őket a p - be."


Hát én pont nem ezt látom. Az egyes türk népek testvérnek tartják egymást. A Türk tanácsot is ezért hozták létre ahova Orbán is be akar kerülni :)



"De te nem ezt mondtad."


De ezt mondtam. Európa nagyrészén a 16. században volt a reneszánsz ami leginkább csak a művészetekre volt hatással, a hétköznapokra nem.



"A hétköznapi magyar életről nem sokat tudunk a korból. Jóformán semmit. A legtöbb forrás megsemmisült a török és a habsburg háborúk alatt, erre tett még egy lapáttal a szocializmus is."


Onnan hogy máshol sem okozott semmi változást.



"Az a tévhit az újkorban terjedt el, hogy a vízzel terjed és igen, ez visszafejlődés volt ilyen téren. Ezen a téren valóban visszafejlődtek, de ekkor már mas területeken fejlődtek nagyot."


Az azért elég sokat elmond hogy Európa csak a 20. században érte utol a muszlim világot etéren.



"A középkori ábrázolásokon fából készült dézsákat látunk."


Sehol nem olvastam hogy a középkorban jelentős lett volna Magyarországon a fürdőkultúra. A törökök honosították meg és az általuk épített fürdők láthatóak ma is.



Szerintem zárjuk le mert nincs értelme újra és újra ugyanazt leírni. Az 1400 évből a muszlim világ legalább 1000 évig fejlettebb volt. Az 1600-as években mondjuk egy szinten voltak és az utóbbi 300 évben maradtak le.

2021. febr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/147 anonim ***** válasza:
0%

Hát én nem vagyok történész de az tény hogy a muszlim világ elég nagyot alkotott, a kereszténység meg undorító.


Mondom ezt úgy hogy minden vallást lenézek, gyűlölök.

2021. febr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/147 anonim ***** válasza:

"Nem tudom miért erőlteted. Bizáncban ugyanaz a keresztény feudális rendszer volt ami gátolta a fejlődést. Hasonlítsd össze a 6. századi Bizáncot a 15. századival. Szinte semmi változást nem fogsz találni pedig közel 1000 év telt el."


Pontosan, mert Bizánc stagnált a rengeteg háború miatt, nem a kereszténység miatt. Te azt mondtad, hogy a kereszténység miatt nem tudott megbirkózni a támadókkal, én erre mondtam, hogy ez nem igaz, mert katonailag nem volt rosszabb helyzetben Bizánc, mint amikor nem volt keresztény, tehát a kettőnek semmi köze egymáshoz.


"Hiába próbálsz terelni. Történt változás de 1000 év alatt az semmi."


Akkor nyilván így látod, ha nem ismered.


"Etiópiát nem hódították meg a muszlimok és nem volt semmivel sem fejlettebb mint a többi középkori keresztény állam."


A núbiaikat viszont igen. Nem is mondtam, hogy fejlettebbek voltak, mint a többi keresztény állam, nem is ez volt a célom. Te azt mondtad, hogyha hozzá vesszük nem Európát a kereszténységhez, akkor még rosszabb a helyzet. Ezért mondtam, hogy az afrikai keresztény királyságok nem votlak fejletlenek.


"állításom az hogy az Oszmán-Birodalomban nem létezett olyan hogy anyaország és gyarmat. Meg akkor szerinted hol volt az anyaországuk? :) Ez kb olyan mintha azt mondanád USA-nak van anyaországa :)"


Nem tudom mit nem lehet ezen érteni. Lehet, hogy az ottománoknál nem volt közigazgatásilag vett gyarmat, mert nem hívták így, de attól még a birodalom nagy részén nem törökök éltek többségben. Az anyaországuk a törököknek egész egyszerűen azokon a területeken volt, ahol ők voltak többségben, vagyis Anatólia bizonyos részein és később a Balkán bizonyos részein. Az amerikás hasonaltod hibás, mert ha megkérdezel egy random texasit és egy new - yorkit, hogy mi az identitásuk, nagy valószínűséggel azt fogják mondani, hogy amerikaiak mindketten. Ezzel szemben, ha megkérdeztél volna a Hódoltságban egy magyart, vagy Egyiptomban egy arabot, kétlem hogy azt mondták volna, hogy ők törökök.


"Azt írtam az Oszmán-Birodalomban nem volt etnikai megkülönböztetés. Nem különültek el úgy hogy ők törökök. Erre azt írod a világ nem a törökök körül forog :) Hát nem mert nem különültek el úgy hogy ők törökök. Megintcsak az USA-t tudom felhozni példának. A világ minden tájáról élnek ott emberek de ha megkérdezik, azt mondják ők amcsik."


Jólvan, akkor szépen leírom mégegyszer. Lehet, hogy ők nem külömböztették meg magukat, de az őshonos népek megkülömböztötték magukat, hogy ők nem törökök. A te felfogásod még mindig törökközpontú. Az amerikai megint rossz példa, mert egyrészt a törökök által meghódított népek egyértelműen nem gondolták töröknek magukat, másrészt Amerikába mennek az emberek, nem pedig Amerika megy hozzájuk, mint a törökök és a leigázott népeik esetében. Ha Mexikót elfoglalnák az amerikaiak, akkor sem hívnák magukat a mexikóiak amerikainak. Ahogy a skótok sem hívják magukat angolnak.


"Hát én pont nem ezt látom. Az egyes türk népek testvérnek tartják egymást. A Türk tanácsot is ezért hozták létre ahova Orbán is be akar kerülni :)"


Mert a törökök beédesgetik őket ezzel a testvériség maszlaggal, utána meg már azt akarják, hogy ők tartozzanak alájuk. Számtalan kommentet olvastam, hogy It's not turkic, it's TURKISH, we are the same. Holott a nyelvükön kívül már semmi közük sincs a közép - ázsiai türkökhöz. Ekkor szoktak feleszmélni a kazahok, altájiak, stb... hogy álljon már meg a menet. Orbán meg azt csinál, amit akar (sajnos). Az a vicc, hogy ezt én is törököktől tudtam meg, itthon semmi visszhangja nem volt. Nyilván, mert a legelvetemültebb fityiszesek sem olyan hülyék, hogy ezt támogassák. Főleg a kipcsákozása után.


"De ezt mondtam. Európa nagyrészén a 16. században volt a reneszánsz ami leginkább csak a művészetekre volt hatással, a hétköznapokra nem."


De az elején nem ezt mondtad. Ezt most mondod, miután meg lettél cáfolva. A reneszánsz pedig a tudományok és a hétköznapi ember életfelfogása terén is újítást hozott. Szóval itt mégegyszer elárultad, mennyire nem vagy tisztában a történelem ezen részével.


"Onnan hogy máshol sem okozott semmi változást."


Dehogynem okozott, gyökeresen változtatta meg a hézköznapi ember ideológiáját. Sokkal emberközpontúbbak lettek az emberek, a fejlődésre törökedni kezdett a köznép is, a carpe diem filozófia is előtérbe került. A reneszánsz ember ideologizált alakja valaki, aki mind szellemileg, mind testileg fejleszti magát, de alázatot tanúsít a vallásában mindeközben. Ez volt az a kép, amire mindenki hasonlítani akart.


"Az azért elég sokat elmond hogy Európa csak a 20. században érte utol a muszlim világot etéren."


Nem mond el sokat egyáltalán, éppen annyit mond el, amennyiől szó van benne. De ennyi erővel én is mondhatnám, hogy az elég sokat elmond a muszlimokról, hogy a nagy részük a mai napig a saját középkorát éli. Mert ez egy sokmindenre kiterjedő állítás, a tieddel ellentétben. Európa már elektromosságot használt, amikor a külömböző muszlimok még kardokkal csapkodták egymást. Sokan még a mai napig törzsi körülmények között élnek.


"Sehol nem olvastam hogy a középkorban jelentős lett volna Magyarországon a fürdőkultúra."


Nem is mondtam, hogy jelentős volt. Nem kell ahhoz fürdőkultúra, hogy az emberek fürödjenek. Az ma sem fürdőkutrúra, hogy valaki fürdik. Az európaiak akkoriban pusztán higiéniai és szórakozási okokból fürödtek, nem vallásiból. Nem kerítettek nagy kultútát eköré. Ezekre a dézsák teljesen megfeleltek.


"Szerintem zárjuk le mert nincs értelme újra és újra ugyanazt leírni."


Hát igen, látom hogy nincs sok értelme ugyanazt leírnom.


"Az 1400 évből a muszlim világ legalább 1000 évig fejlettebb volt. Az 1600-as években mondjuk egy szinten voltak és az utóbbi 300 évben maradtak le."


Ember, a muszlim vallás létrejötte és 1600 között nincs is 1000 év. Mi az, hogy legalább? A muszlimok úgy 1400 - ig voltak fejlettebbek.

2021. febr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/147 anonim ***** válasza:
100%
78. Ez aztán az objektív hozzáállás. Ja nem.
2021. febr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!