Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Akik nem szereik a muszlimokat...

Akik nem szereik a muszlimokat, azok miben tévednek?

Figyelt kérdés
Abban tévednek, hogy azt hiszik:

2021. febr. 18. 18:37
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/147 anonim ***** válasza:

Előző vagyok


* Erre idézel egy történelem könyvet muzulmán tudósokról (pedig Kolombusszal kapcsolatban már negligáltad a tudósokat), de szót sem szólsz arról, hogy mi volt a prófétátok vagy más 7-ik századi muszlim vallási vezető véleménye a Föld formájával kapcsolatban.

2021. febr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/147 anonim ***** válasza:
7%

"Erre idézel egy történelem könyvet muzulmán tudósokról, de szót sem szólsz arról, hogy mi volt a prófétátok véleménye a Föld formájával kapcsolatban."


A Korán nem a próféta véleménye hanem Isten szava. A válasz pedig az hogy a Korán szerint a Föld gömbölyű.


39/5 Megteremtette valóban az egeket és a földet. Rágömbölyíti az éjszakát a nappalra és a nappalt az éjszakára.

2021. febr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/147 anonim ***** válasza:
91%

Te egy szerűen HAZUDSZ - vagy agyatlanul propaganda szöveget deklamálsz.


A 39/5 vers ugyanis a következő:

"Igazsággal teremtette az egeket és a földet valóban. Ő hozza az éjszakát a nappal után és Ő hozza (يجلب ) a nappalt az éjszaka után. Szavára a nap és a hold visszatérnek futásukra. Hát nem Ő a Hatalmas és a Megbocsátó?"


Külön megnéztem a szótárban, hogy hátha van a يجلب szónak (yajlib-nek kell ejteni) valami az általad mondotthoz hasonló jelentése is, de nincs.

2021. febr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/147 anonim ***** válasza:
91%
Ja, és hogy nehogy beleköss: vannak területek, pld. Irán, ahol yeshlibo- nak ejtik.
2021. febr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/147 anonim ***** válasza:

Nem hazudok te szerencsétlen. Az online elérhető Korán oldalról másoltam szó szerint.


[link]


Megnéztem a kedvedért milyen szó szerepel. Ez a "yükevviru". Azt írják a fej köré tekert turbán esetében is ezt a szót használják tehát kerek formák betekerésére.


Szóval benézted. A Korán gömbölyű Földről ír.

2021. febr. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/147 anonim ***** válasza:

Tudták hogy gömb, mert ismerték a bolygókat meg a csillagokat.

Már az ókori egyiptomban is tudták ezt.


"

Püthagorasz (ie. 570-495) és követőinek munkássága során feltételezték először, hogy a Föld gömb alakú. Arisztotelész (i. e. 384 – 322) már bizonyítani is tudta, hogy a föld gömbölyű:"


Bár én laposföldhívő vagyok, szerintem ez mind hazugság.

2021. febr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/147 anonim ***** válasza:

57.


"Egy fejlett erős állam megállítja a támadókat. Ezen mit nem értesz? Egyébként is az a hullám ami a Nyugat-Római birodalom bukását okozta annyira nem érintette Bizáncot."


Ez nem ilyen egyszerű. Ha a támadó erősebb, akkor erősebb, ennyi. Számszerűsítve Bizánc nem lett gyengébb a kereszténység felvétele után, a seregei ugyanakkorák maradtak. Az ellenfelek lettek erősebbek, főként a lovas seregek, amikkel már az ókorban is meggyűlt a baja a rómaiaknak, de itt már kengyeles lovasokról, katafrákokról, lovasíjászokról beszélünk, nem primitív szkíta lovasságról . A Nyugat Római birodalom pedig egy másik hullám miatt bukott el. Nem ugyanaz a kettő.


"Akkor lett államszervezetük és utána 1000 évig semmi. Kifejtettem hogy a semmi alatt mit értek."


A semmi az semmit jelent. Nem pedig azt, amit te éppen értesz alatta, mert te úgy változtatod, hogy mit értesz rajta, ahogy cáfolnak. Először semmi, najó akkor ezer év alatt államszervezet, najó nem is ezer év alatt, hanem nemsokkal a keresténység felvétele után, de akkor utána semmi... Holott ez sem igaz. Mert először csak helyi uralkodók voltak, majd királyságok lettek, később birodalmak lettek belőlük, később meg gyarmati birodalmak.


"Teljesen mindegy hány részre bontod. Nem változtat a tényen. Nem volt fejlődés."


Miért akarsz ennyire hazudni magadnak? Leírtam többször is milyen fejlődések voltak. Bármely történészt megkérdezheted, muszlimokat is, ugyenezt fogják mondani. Attól, hogy nem ismersz egy kort, attól az még létezett.


"A keresztény világ sem Európából állt a középkorban. Ha hozzá vesszük a többi keresztény területet semmit nem javít a dolgon, sőt talán még rosszabb lesz."


A középkorban a kereszténység nagy része európai volt. Rajtuk kívül ott voltak az etiópok, meg a núbiai királyságok, de ők sem voltak fejletlenek. Akkoriban Kelet - Afrika még bizánci formájú birodalmakkal rendelkezett. Aztán ahogyan a perzsákat, a muszlimok őket is meghódították:

[link]



"Azt kellene felfognod hogy az Oszmán-Birodalom nem így épült fel. Nem létezett náluk ilyen fogalom hogy anyaország és gyarmat."


Azt kéne felfognod, hogy senkit nem érdekel ők hogyan látták, mert az ottélők létezését, akiknek az Oszmán borodalom bizonyos területei valóban az anyaországuk volt (nem pedig a törököké), nem tudod kitörölni a történelemből. Még Anatólia sem volt teljesen török a 20. század előtt.


"Látom semmit nem tudsz az Oszmán-Birodalomról. Nem volt náluk etnikai megkülönböztetés. Nem különültek el úgy hogy ők törökök."


Ők talán nem, de az ott élő őshonos népek ettől még nem tartották magukat töröknek és a törököket külön etnikumként látták. A világ nem a törökök körül forog.


" Európában nevezték őket törököknek de ők magukat nem."


Nem, ebben Igazad van. Ez is pontosan bizonyítja, hogy a törökök mennyire el vannak rugaszkodva a földtől. A mai napig egyszerűen türköknek nevezik magukat, és más türk népeket a sajátkuknak tekintik, nem tesznek különbséget türk és türk között, holott a többi türk nép nem is tartja őket igazi türköknek, hát még ugyanannak a népnek. Vicces látni, amikor az interneten mondjuk egy altáji kulturális videó alatt ott villognak a törökök, hogy ez az ő kultúrájuk, az altájiak, kazahok, tuvaiak pedig leoltják őket és elküldik őket a p - be.


"Azért mert nem is volt. Európa nagyobb részén a 16. században volt reneszánsz."


De te nem ezt mondtad.


"Magyarországon pedig kimerült annyiban hogy Mátyás hivatott néhány művészt, tehát a hétköznapi életben nem okozott semmi változást."


Honnan tudod? A hétköznapi magyar életről nem sokat tudunk a korból. Jóformán semmit. A legtöbb forrás megsemmisült a török és a habsburg háborúk alatt, erre tett még egy lapáttal a szocializmus is.


"Ezt tőled hallom először. Sehol nem olvastam."


[link]


"Én azt olvastam fokozatosan megszüntette az egyház. Meg ha igaz is amit írsz akkor meg csak azt bizonyítja hogy visszafejlődtek. Ha a középkor elején még fürödtek a késő középkorban nem mert féltek a víztől akkor nem hogy fejlődés nem volt, de még jelentős visszaesést jelent amit írtál."


A késő középkorban még fürdödtek. Az első pestis járványt még a miazmán keresztül próbálták értelmezni. Ezért van a pestisdoktorokon is a csőrös maszk. A csőrben illatos anyagokat tároltak, ezzel próbálva akadályozni a bűzt. Az a tévhit az újkorban terjedt el, hogy a vízzel terjed és igen, ez visszafejlődés volt ilyen téren. Ezen a téren valóban visszafejlődtek, de ekkor már mas területeken fejlődtek nagyot.


"Hol vannak a középkori magyar fürdők?"


Ugyanott, ahol az összes többi középkori magyar infrastruktúra a várakon kívül. Sehol, lerombolva a külömböző hódítók és az idő által. Az enyészetbe veszve. Fából épült fürdőket nincs is sok értelme keresni sokszáz év után. Gondolom nem kell magyaráznom miért. A középkori ábrázolásokon fából készült dézsákat látunk.

2021. febr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/147 anonim ***** válasza:

#65

Valoszinuleg valami modernebb forditast olvastal, amit akkor forditottak, amikor mar tudtak, hogy a Fold gombolyu.

Ezzel egyutt az idezet NEM allitja a Fold gombolyuseget . Ez maximum belemagyarazas.

2021. febr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/147 anonim ***** válasza:

#62


"Utolsó, ki a muszlim?

Attól hogy szidom a kereszténységet még nem vagyok muszlim. A kutyát se érdekli a vallás. Szerinted a fiatalok hétvégén templomba járnak meg imádkoznak? Nem."


"A Korán nem a próféta véleménye hanem Isten szava. "


Miért tagadod le? Csak növeled a hazugságaid számát. Nem tilos muszlimnak lenni.

2021. febr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/147 anonim ***** válasza:
63%

"Valoszinuleg valami modernebb forditast olvastal, amit akkor forditottak, amikor mar tudtak, hogy a Fold gombolyu.

Ezzel egyutt az idezet NEM allitja a Fold gombolyuseget . Ez maximum belemagyarazas."


Teljesen mindegy mikori fordítás. A szó jelentése arra utal hogy a Korán szerint a Föld gömbölyű. Egyébként pedig a Korán a felszólít a tudománnyal való foglalkozásra szóval ez muszlimok számára kötelező.

2021. febr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!