Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Akik nem szereik a muszlimokat...

Akik nem szereik a muszlimokat, azok miben tévednek?

Figyelt kérdés
Abban tévednek, hogy azt hiszik:

2021. febr. 18. 18:37
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/147 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti a középkorban a muszlim környezetben is, a vezető tudósok főleg zsidók voltak és néhány keresztény is. Pld Maymonidesz a kor leghiresebb orvosa zsidó volt.
2021. febr. 20. 16:57
 52/147 anonim ***** válasza:

42.


"Pont azért nem tudott megbirkózni ezekkel mert nem fejlődött. A kereszténység gátolta a fejlődésben."


Ezt vezesd már le, mert nem tudom hogyan következik a kettő egymásból. Azért nem tudott megbirkózni ezekkel, mert addig soha nem látott mértékben támadták a területet. Szerinted miért hívják Népvándorlás Korának a korai középkort?


"Az aztán fantasztikus teljesítmény hogy 1000 év alatt lett államszervezetük."


Nem ezer év alatt, hanem a kereszténység felvétele után néhány évtizeddel lett államszervezetük és azóta van. Te azt mondtad konkrétan, hogy semmit nem fejlődtek, ne mentegesd a tévedésed.


" Tehát nagyon hosszú idő alatt alig történt fejlődés."


Nem véletlenül osztják a középkort három részre, ezek között a korszakok között legalább akkora külömbség volt, mint a középkor és az ókor között. A középkor nem is gyakorlati kifejezés, szubjektív kategóriából született, mert a kora újkorban így hívtak mindent, ami az antikvitás és a saját koruk között volt.


"Azt írtam az európai ember számára az Oszmán-Birodalom egyenlő volt az iszlám világgal."


De nem arról beszéltünk, hogy az európai ember számára mi volt, hanem arról, hogy mi volt en bloc. Az európaiak Japánról nem is tudtak, akkor Japán nem létezett? Nem is tartozik az akkori Kelethez? Dehogynem. Nem az ottománok jelentették az iszlám világ egészét.


"Látszik hogy nem ismered az Oszmán-Birodalmat. Náluk nem volt olyan felosztás hogy anyaország és gyarmat. Ez a keresztény világban létezett. Oszmán-Birodalomban minden anyaországnak számított."


Ez objektívan nem igaz. Tudod mi az anyaország fogalma? Az a terület, ahol az adott népesség többségben van. A törökök a birodalmuk nagy részén nem voltak többségben, az az adott egyiptomi, perzsa, stb... népek anyaországa volt, attól függetlenül, hogy ezek is a birodalomhoz tartoztak. Tökmindegy hogy néztek a területeikre a törökök. Ez nem nézőpont kérdése. De szerintem amúgy nem is néztek úgy rájuk, mert emgem múltkor törökök azzal barátkoztak, hogy Magyarországot nem tekintették török földnek, hanem csak a birodalmuk részének, mint félig autonóm államot.


"Ami kimerült annyiban hogy hozatott néhány művészt és volt egy könyvtára. A hétköznapi életben semmi változást nem hozott."


Akkor mégis tudsz róla. Ha így van miért írtad, hogy "Európában nagyrészt nem volt semmiféle reneszánsz a 15. században, legfeljebb Itáliában."? Magyarul csak hazudtál? De miért? Akkor miért mondasz ellen magadnak utólag ahelyett, hogy beismernéd, hogy tévedtél? Most sem ismerted be, csak kicsit visszavettél, de ha kell, ezt is megcáfolom. Nem, nem csak Mátyás udvarára terjedt ki a reneszánsz. Janus Pannonius például már jóval előtte alkotott. A francia reneszász a késő 15. században kezdődött. Szintén a 15. században alkotott Johannes Lichtenauer, aki például a túlnyomásos búvárruhát találta fel.


"Hát ezt nem tudom honnan veszed mert a középkori Európában nem volt csatornahálózat, vagy ha volt, akkor nyitott tehát elképzelheted micsoda bűz lehetett állandóan."


Nem is csatornahálózatról beszéltem. Nyitott csatornahálózat sem volt. Földalatti gyűjtőgödrök voltak, amiket munkások ürítettek, ezt le is írtam. De ha nekem nem hiszel olvass utána magad:

[link]


"A kerestzény egyház nem nézte jó szemmel a fürdőket a meztelenség miatt így azok megszüntek"


Ez nem igaz. Rengeteg forrás van, amiből tudjuk, hogy az emberek fürödtek. Az egyház elvileg nem nézte jó szemmel, de gyakorlatban nem szüntették meg emiatt a fürdőket. Nem volt teljhatalma az egyháznak. Ez csak azt eredményezte, hogy amint írtam, a szerzetesek nem fürödtek. De még ők sem tartották be teljesen ezeket. Magukban az egyházi kódexekben vannak fürdőházak megjelenítve, ahogy egyéb "tisztátalan dolgok is", ha igaz lenne, amit mondasz, a szerzetesek nem rajzoltak volna ilyeneket:

[link]

[link]

[link]

[link]

És még sorolhatnám.


"Magyarország volt a birodalom egyik legtávolabbi része de még itt is rengeteg fürdő állt amik közül ma is sok látható."


Magyarországon a rómaiak óta van egy csomó fürdő.

2021. febr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/147 anonim ***** válasza:

49. A pestist a mongolok hozták Európába. Ők is keresztények voltak? A többi is orbitális hülyeség, olvasd végig legalább a kommenteket, mielőtt ilyeneket mondasz.

Amúgy a mai genetika szülőatyja, Johan Gregor Mendel is egy szerzetes volt. A keresztények soha nem állították, hogy a föld lapos. Azt állították, hogy a nap forog a föld körül, nem pedig fordítva. A zsidók pedig még nem voltak nagy tudósok akkoriban, vándorok, kereskedők voltak.

2021. febr. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/147 anonim ***** válasza:
46. Ne keverd bele a politikát ebbe, inkább művelődj és hagyj fel ezekkel a szélsőséges sztereotípiákkal.
2021. febr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/147 anonim ***** válasza:
0%

Ez egyház nem állította hogy a föld lapos? Ez így nem igaz, sok ideig az volt a hivatalos.


Minden írtottak ami ellent mondott az egyháznak.

2021. febr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/147 anonim ***** válasza:
100%
A muszlim vallas szerint milyen a Fold alakja?
2021. febr. 21. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/147 anonim ***** válasza:
6%

"Ezt vezesd már le, mert nem tudom hogyan következik a kettő egymásból. Azért nem tudott megbirkózni ezekkel, mert addig soha nem látott mértékben támadták a területet. Szerinted miért hívják Népvándorlás Korának a korai középkort?"


Egy fejlett erős állam megállítja a támadókat. Ezen mit nem értesz? Egyébként is az a hullám ami a Nyugat-Római birodalom bukását okozta annyira nem érintette Bizáncot.



"Nem ezer év alatt, hanem a kereszténység felvétele után néhány évtizeddel lett államszervezetük és azóta van. Te azt mondtad konkrétan, hogy semmit nem fejlődtek, ne mentegesd a tévedésed."


Akkor lett államszervezetük és utána 1000 évig semmi. Kifejtettem hogy a semmi alatt mit értek.



"Nem véletlenül osztják a középkort három részre, ezek között a korszakok között legalább akkora külömbség volt, mint a középkor és az ókor között. A középkor nem is gyakorlati kifejezés, szubjektív kategóriából született, mert a kora újkorban így hívtak mindent, ami az antikvitás és a saját koruk között volt."


Teljesen mindegy hány részre bontod. Nem változtat a tényen. Nem volt fejlődés.



"De nem arról beszéltünk, hogy az európai ember számára mi volt, hanem arról, hogy mi volt en bloc. Az európaiak Japánról nem is tudtak, akkor Japán nem létezett? Nem is tartozik az akkori Kelethez? Dehogynem. Nem az ottománok jelentették az iszlám világ egészét."


A keresztény világ sem Európából állt a középkorban. Ha hozzá vesszük a többi keresztény területet semmit nem javít a dolgon, sőt talán még rosszabb lesz.



"Az a terület, ahol az adott népesség többségben van. A törökök a birodalmuk nagy részén nem voltak többségben, az az adott egyiptomi, perzsa, stb.."


Azt kellene felfognod hogy az Oszmán-Birodalom nem így épült fel. Nem létezett náluk ilyen fogalom hogy anyaország és gyarmat.



"Tökmindegy hogy néztek a területeikre a törökök. Ez nem nézőpont kérdése. De szerintem amúgy nem is néztek úgy rájuk, mert emgem múltkor törökök azzal barátkoztak, hogy Magyarországot nem tekintették török földnek, hanem csak a birodalmuk részének, mint félig autonóm államot."


Látom semmit nem tudsz az Oszmán-Birodalomról. Nem volt náluk etnikai megkülönböztetés. Nem különültek el úgy hogy ők törökök. Éppen ezért nem létezett olyan hogy török föld. Európában nevezték őket törököknek de ők magukat nem. Vallási alapon voltak muszlimok, keresztények zsidók stb. Magyarországot pedig úgy kezelték mint a birodalom bármelyik részét.



"Akkor mégis tudsz róla. Ha így van miért írtad, hogy "Európában nagyrészt nem volt semmiféle reneszánsz a 15. században, legfeljebb Itáliában."


Azért mert nem is volt. Európa nagyobb részén a 16. században volt reneszánsz. Magyarországon pedig kimerült annyiban hogy Mátyás hivatott néhány művészt, tehát a hétköznapi életben nem okozott semmi változást.



"Nem is csatornahálózatról beszéltem. Nyitott csatornahálózat sem volt. Földalatti gyűjtőgödrök voltak, amiket munkások ürítettek, ezt le is írtam. De ha nekem nem hiszel olvass utána magad:"


Ezt tőled hallom először. Sehol nem olvastam.



"Ez nem igaz. Rengeteg forrás van, amiből tudjuk, hogy az emberek fürödtek. Az egyház elvileg nem nézte jó szemmel, de gyakorlatban nem szüntették meg emiatt a fürdőket. "


Én azt olvastam fokozatosan megszüntette az egyház. Meg ha igaz is amit írsz akkor meg csak azt bizonyítja hogy visszafejlődtek. Ha a középkor elején még fürödtek a késő középkorban nem mert féltek a víztől akkor nem hogy fejlődés nem volt, de még jelentős visszaesést jelent amit írtál.



"Magyarországon a rómaiak óta van egy csomó fürdő."


Hol vannak a középkori magyar fürdők?

2021. febr. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/147 anonim ***** válasza:
93%
Kedves muszlim hozzaszolo, meg mindig nem valaszoltal arra a kerdesre, hogy a muzulman vallas szerint milyen a Fold alakja?
2021. febr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/147 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, ki a muszlim?


Attól hogy szidom a kereszténységet még nem vagyok muszlim. A kutyát se érdekli a vallás. Szerinted a fiatalok hétvégén templomba járnak meg imádkoznak? Nem.



"csillagászat különösen nagy szerepet játszott az arab tudományok terén. Néhány csillag neve, például a Vega, Betelgeuse, Rigel, Aldebaran arab eredetű, vagy a Ptolemaiosz-féle görög elnevezés arab fordítása. Az azimut (al-szumút), a nadír és a zenit (asz-szamt) szakkifejezések is arab eredetűek.[6]


Al-Bírúni (973–1048) a csillagászat filozófiai összefüggéseiről értekezett, kiszámította a föld méretét,[3] és a föld hosszúsági és szélességi köreit, három tizedesjegy pontossággal. Különböző fémek és drágakövek fajsúlyát is meghatározta. Al-Hajszammal (Alhazen) együtt kidolgozta a tudományos módszertan alapjait."


Igazából a bolygókról meg a gömb földről már az ókorban is tudtak. Csak a keresztény vallásnak volt a mániája a laposföld, meg az hogy minden a föld körül.

2021. febr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/147 anonim ***** válasza:
93%

#59


Jeleztem 1492-ben Kolombusz útját, és hogy a pápa elismerte az ősrobbanást.

Azt állitottad, hogy a kereszténység szerint még mindig a lapos Föld az álláspont, csak gyengék a hirdetői. Azt is közölted, hogy "Kit érdekel ki fedezte fel Amerikát? "

Ebből az következik, hogy szerinted most nem a jelen idő hivatalos egyházi álláspontról van szó, és nem is a középkori tudósokról. Ezek szerint ami alapján te itélkezel, az a Szent Könyvek kori hivatalos vallási álláspont, magyarul az Ujszövetség, illetve Mohamed időszaka.


Erre idézel egy történelem könyvet muzulmán tudósokról, de szót sem szólsz arról, hogy mi volt a prófétátok véleménye a Föld formájával kapcsolatban.

2021. febr. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!