Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Joe Biden tényleg ilyen jól...

Joe Biden tényleg ilyen jól végzi az elnöki teendőit, hogy a trumpisták ellene irányuló kritikái 90%-a annyiból állnak, hogy öreg, demens és pedofil?

Figyelt kérdés
2021. márc. 25. 19:48
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
41%

"Nálunk meg határon túli magyarok szavazatokért. Micsoda baloldali módszereket alkalmaz ez a Fidesz..."


Ha 5mp-nél többet gondolkodnál rajta, rájönnél, hogy mekkora szamárságot írtál. Beengedni több 100+ ezer illegális bevándorlót és még mellé legalizálni pár milliót, majd függővé tenni őket a szociális rendszertől, kinyalni a s*güket, hogy aztán 4 évente bólogatva szavazhassanak az még csak távolról sem ugyanaz, mint ha megkönnyíted az ország határokon kívűl élő, de a Te nemzetedhez tartozó emberek szavazati jogát, a kettő még csak nem is egy kategória...

2021. márc. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 A kérdező kommentje:
Pontosan ugyanaz a kategória, szavazatvásárlás, semmit több.
2021. márc. 27. 17:11
 23/55 anonim ***** válasza:
100%

"Beengedni több 100 ezer ILLEGÁLIS BEVÁNDORLÓT és még mellé legalizálni pár milliót [...]" VS. "megkönnyíted az ország határokon kívűl élő, de a TE NEMZETEDHEZ TARTOZÓ emberek szavazati jogát"


Őszintén sajnálom, ha nem érted a kettő közötti különbséget. Ezek szerint ha ide most letelepedne pl. 200ezer szíriai és kapnának szavazati jogot az ugyanolyan szavazatvásárlásnak minősül, mint ha megkönnyíted azoknak a MAGYAROKNAK a szavazási lehetőségeit, akik bármilyen okból külföldön élnek. Értem. Nincs több kérdésem.

2021. márc. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 A kérdező kommentje:
Biden a már ott élő és dolgozó bevándolóknak akar szavazati jogot adni, Orbán meg olyanoknak adott, akik sosem éltek/dolgoztak/adóztak ebben az országban.
2021. márc. 27. 17:35
 25/55 anonim ***** válasza:
70%

24

,,Kedves" kérdező!

Ritkán írok ilyet, de szégyelld magad, te feltettél egy kérdést mi pedig megválaszoltuk érveltünk is, erre te folyamatosan ignorálod a válaszokat, ha annyira imádod azt a gyilkos Bájdent, akkor minek teszel fel ilyen provokatív kérdést? Azt várod hogy majd mindenki bólogatni fog a hülyeségeidre?

Minek teszel fel ilyen kérdést, ha egyáltalán nem vagy vevő, még csak kísérletet sem teszel rá, hogy megértsd a mi szemszögünket?

Te csak provokálni akarsz, jelentsétek minél többen ezt az embert hátha törlik...

2021. márc. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 A kérdező kommentje:

25

Nem fognak törölni megnyugodhatsz, mivel semmilyen szabályt nem sértettem. Arról nem tehetek, hogy ténybeli tévedések tömkelegével jöttek itt egyesek, amiket kénytelen voltam kijavítani.

2021. márc. 28. 18:08
 27/55 anonim ***** válasza:
75%

26

Hát persze, nyilvánvalóan mindenki hülye csak a te világnézetednek van alapja...

Egyszer, ha majd bölcsebb leszel, tedd fel magadnak a kérdést, hogy nem-e véletlen te haladsz menetiránnyal szemben azon az úgy nevezett autópályán...

A bölcs ember az mindig kételkedik, igyekszik mindig kitekinteni a kis véleménybuborékjából, na ez az ami rád egyenlőre nem jellemző.

Bár a szívem mélyén még mindig reménykedem abban, hogy csak egy troll vagy, aki valamilyen perverz módon élvezi, ha az embereket provokálhatja, ez lenne az esetedben a jobb variáns.

Én szívesen leírnám az érveimet kulturált módon, de igy nem lehet hogy teljesen ignorálod, az érveket és csak a magadét hajtogatod, igy az istenhátamögötti Bivalybasznád település sarki kocsmájában vitáznak, az élettől megkeseredett emberek.

2021. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 A kérdező kommentje:
A sok picsogás helyett inkább el kellene ismerned, hogy igazam van. Biden azoknak akar szavazati jogot adni, akik már ott élnek és dolgoznak. Orbán olyanoknak adott, akik sosem fognak ebben az országban lakni.
2021. márc. 28. 19:25
 29/55 anonim ***** válasza:
75%

28

Nem értem, miért kell egy Bidenről szóló kérdéshez, hozzákeverni Orbánt meg a külhoniakat, de legyen reagálok rá, nem miattad, hanem ha valaki idetévéd, aki hajlandó tágítani a világképét vagy nem rendelkezik elegendő információval, annak ez segíthet.


Én is egy vagyok azok közül az emberek közül, akinek szavazati joga van, külhoni magyar állampolgárként, szóval ha valakitől, tőlem biztos autentikus választ fogsz kapni az állitásaidra.

Abban tévedsz, hogy ezek az emberek nem soha nem fognak Magyarországon lakni, nincs egy olyan magyar ismerősöm sem, akit nem lehet valamilyen módon Magyarországhoz kötni, szinte minden ismerősöm ott dolgozik, ott tanul, ott kezdett új életet.

A szavazati jogról annyit: A magyar állampolgársághoz, MINDEN esetben, hozzátartozik a szavazati jog, hacsak nincs közügyektől eltiltva, ha azt mondod, hogy ne legyen szavazati joguk a külhoniaknak, azt is mondod, hogy ne legyen állampolgárságuk, ehhez a véleményedhez természetesen minden jogod megvan, de a többségnek nincs ellenvetése az állampolgárság ellen.

A szavazati jog ellen az anyaországiaknak az szokott lenni a kifogása, hogy ez tartja hatalmon a Fideszt.

Cáfolat: Ha felmész a választások.hu-ra megkaphatod azt az információt, hogy valójában mennyit is segít ez a Fidesznek, segítek semmit, ha a 2018-as választásokból indulunk ki, akkor a külhoniak szavazata 0 azaz NULLA mandátumot adott a jelenlegi kormánypártnak. Ha kivétel nélkül minden választásra jogosult külhoni szavazna, amire semmi esély sincs az is legfeljebb 2 mandátumot jelentene, annak a pártnak, akire szavaznánk. Arról természetesen nem is beszéltem, hogy tekintve, hogy a többségnek nincs magyarországi lakcíme, igy a szavazata csak fele annyit ér mint, aki ott lakik.

Az is ellenérv szokott lenni a külhoniak szavazata ellen, hogy rájuk amúgy sincs hatással a magyar választási eredmény.

Cáfolat: Ez sajnos egyáltalán nem igaz, én délvidéki magyar vagyok és túlzás nélkül állíthatom, hogy a magyar választási eredmény és a magyar kormány sokkal nagyobb hatással van az életemre mint a szerb választások eredménye. Hiszen Délvidék talán 100 év után most van a legjobban összekötve Magyarországgal gazdaságilag. Pl: Az itt megtermelt mezőgazdasági termékek mind Magyarországra mennek, ahol a magyar állam áron alul megvásárolja azt, ezzel szerintem az adózás kérdése is lezártnak tekintem, mi is befizetünk a magyar közösbe, csak ezt nem adónak hívják. Ne gondold azt, hogy mi a két szép szemünkért kapjuk azokat a támogatásokat Magyarországról, ezek a támogatások mind visszakerülnek idővel a magyar közösbe kamatostul. Egyébként sincs semmi sem ingyen az életben ez ezekre a ,,támogatásokra" is igaz.

Ha van valami kifogásod ezek után is én szívesen reagálok rá, elvégre a média ezeket az információkat nem közli, függetlenül attól, hogy melyik oldalon is áll, igy nem okolható egy magyar sem, ha ezekkel a dolgokkal nincs tisztában.

2021. márc. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 A kérdező kommentje:
2021. márc. 28. 21:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!