Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az átlagos német ember jobban...

Az átlagos német ember jobban elfogadja az LMBT-ket, mint a magyar?

Figyelt kérdés
Tehá, ha mittudomén a BMW gyárban egy takarító, vagy egy volt NDK-s faluban a közért pénztárosának a fia bejelenti a családnak, hogy meleg, akkor toleránsabban kezelik, mint egy magyar szülő?

2021. ápr. 9. 16:28
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
90%

Nem egy országban éltem már külföldön, ott is jártam egyetemre, de kösz az ajánlást...


Persze, ott is jó volt, de azt állítani hogy mindenki paraszt ithon enyhén szólva csúsztatás, általánosítás és ennél fogva egy érvelési hiba.


Mint mondtam, tapasztalatom alapján akikkel problémám volt azok az olyan rinyagépek akik szerint itt minden és mindenki sz.r, és ennek megfelelően itthon úgy rúg bele mindenkibe ahogy nem szégyel.


És ők is azok akik minden magyart úgy utálnak mint a rákfenét...


Ezeket az embereket leszámítva, szerintem nincs különbség a "külföldi" és a magyar viselkedés között azt a pár kulturális dolgot leszámítva.

2021. ápr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
9%

21


Ilyen esetekben trendekről beszélünk, nyilvánvaló, hogy a kontextusban nem 100%-ról beszélünk. Nincs érvelési hiba, csak nálad felfogási.


Azt sem mondtam, hogy mindenki, azt írtam, hogy "tömve van az ország". Ha már érvelési hibákat emlegetsz, legalább ne próbálj meg a számba adni szavakat. Nem utálom a magyarokat, meg van az oka annak, amiért itthon az átlag egy retardált szintjén viselkedik. Így ránézésre te se vagy sokkal jobb, mondjuk megnézném azt a külföldi egyetemet, ilyen értelmezési képeségekkel kétségeim támadnak a valóságtartalmáról.


Ha szerinted nincs különbség, akkor te vagy totálisan vak vagy, vagy egyszerűen hazudsz. A másodikra tippelek

2021. ápr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
21%

"Nem csak a pénz miatt, hanem azért is, mert rájön, hogy itthon tömve van az ország elviselhetetlen parasztokkal, meg barbát suttyó állatokkal. Ez van, kész. Ilyenek vagyunk"


Az "Ilyenek vagyunk." felkiáltással vagy magadat teszed bele a "barbát suttyó állatok" kategóriába (megjegyzem, helyesen) vagy pedig "itthon tömve van az ország elviselhetetlen parasztokkal, meg barbát suttyó állatokkal. Ez van, kész. Ilyenek vagyunk" általános jellemzést adsz az országra és a magyarokra, és mint magyar számolod magad bele. Tehát általánosítasz, ami igenis érvelési hiba, ugyanis a "barbát suttyó állatok" egy szubjektív jelző, nem definiáltad hogy mire érted. Így abból tudok kiindulni, ahogy én ismerem a szókapcsolat használatát, és így ez nem igaz, a magyarok tapasztalatom alapján nem ilyenek. Ezzel nem mondom, hogy nincsen "barbát suttyó állat" magyar, de a TAPASZTALATOM alapján nem sok.


Ha pedig az előbbi volt, hogy csak magadat számolod bele a "barbát suttyó állatok" kategóriába, akkor pedig elnézést, igazad van.



"Ha szerinted nincs különbség, akkor te vagy totálisan vak vagy, vagy egyszerűen hazudsz."


Csodálatos érvelés. Ehhez már hozzászólni sem tudok.


(Megjegyzés: Akkor szokott az ember személyeskedni a vitapartnerével amikor kifogyott az érvekből avagy érzelemből érvel. De persze, lehet hogy tévedett a retorika tanárom és te vagy az új etalon a vitakultúrában.)

2021. ápr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
26%

Mert általánosan ilyen. Nem mindenki, általánosan. Mondom én, felfogási, és érteknez~si zavaraid vannak.


Nem tudom, lehet a magad fajtát nem veszed észre, te dolgod. Mi, akik életvitelszerűen élünk kint látjuk a helyzetet, egyébként nem véletlen az sem, hogy külföldön a magyar kerüli a magyart. Tudnék mesélni, de nem tartalak érdemesnek a további energia befektetésre.


Nem vagyok etalon, viszont szarok az olyanra, aki olyan álláspontot akar védeni, amit nagyon sokan tapasztalatainkkal cáfolni tudunk.

2021. ápr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
21%

"Mert általánosan ilyen. Nem mindenki, általánosan. Mondom én, felfogási, és érteknez~si zavaraid vannak."


Tehát mostmár elismered, hogy általánosítasz, ami továbbra is érvelési hiba. Haladunk.


"Nem tudom, lehet a magad fajtát nem veszed észre, te dolgod. Mi, akik életvitelszerűen élünk kint látjuk a helyzetet, egyébként nem véletlen az sem, hogy külföldön a magyar kerüli a magyart."


Mi számít életvitelszerű kintlétnek? Csak mert a "Mi"-vel kizártál, így az egyetem nyílvánvalóan nem. Esetleg amikor még előtte a szüleimmel laktam külföldön pár évig?


Amúgy valóban, külföldön én is kerülöm az olyan magyarokat, akik olyanok mint te, elég nagyívből.


"Tudnék mesélni, de nem tartalak érdemesnek a további energia befektetésre."


Értem. Már nem csak totálisan vak vagy hazug vagyok, de még fárasztó is, mert rámutatok a hibás érvrendszeredre, illetve annak nem létezésére.


"Nem vagyok etalon, viszont szarok az olyanra, aki olyan álláspontot akar védeni, amit nagyon sokan tapasztalatainkkal cáfolni tudunk."


Akkor ez a nagyon sok ember pontozta le a 22-es válaszodat is 0-ra, ugye?


Egyébként ha a magyarok - átlagosan, mint megtanítottad - olyan szörnyű "barbát suttyó állatok", akkor hogy lehet hogy itt vagy? Ennyire jó kint hogy elhozod a megvilágosodást ezeknek a "retardált"-aknak?

2021. ápr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
11%

Nem, majd neki állok személyenként elemezni a magyar lakosságot, úristen


Kit érdekel egyébként hányan pontoznak le ott, ahol a kommentek 85%-a homofób, hagyjál már...


újra elmondom, nem érdemelsz energiát.

2021. ápr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
90%

"újra elmondom, nem érdemelsz energiát."


De azért mégis válaszolsz. 😂

2021. ápr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
6%
1 sor nem energia. ne told fullba a kretént, please
2021. ápr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
83%

"1 sor nem energia. ne told fullba a kretént, please"


Oh, mégis csak megérem az energia befeccolást. Megvagyok hatva. 🤭

2021. ápr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Továbbra sem energia 1 sört lepötyögni. Te csak virulj az országban, ahol, ha mosolyogsz az utcán a következő kérdések érnek


Bolond vagy?

Elvesztetted a szűzességed?

Nyertél a lottón?

2021. ápr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!