Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van az, hogy az UK...

Miért van az, hogy az UK feketék tudnak normálisan beszélni, miközben a US feketék nem?

Figyelt kérdés
Amerikában az összes fekete egy teljesen külön akcentusban beszél, ami alig érthető, miközben az angol feketék valahogy meg tudták tanulni a nyelvet.

2021. máj. 1. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Hány feketével beszéltél Amerikában?
2021. máj. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1: Csak a stream -eket hallgatom.


Ez a legbetegebb példa:

https://www.youtube.com/watch?v=lG7a7T_vgWg

2021. máj. 1. 18:30
 3/6 A kérdező kommentje:
Míg az amerikai nézők kedvéért kitették a feliratot.
2021. máj. 1. 18:31
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az amerikai feketék a '70-es évekig effektíve teljesen szegregált, másodosztályú állampolgárok voltak. Ezáltal, mind szinte minden angol nyelvű viszonylag zárt közösségben, kialakult náluk is egy sajátos dialektus, az úgynevezett African-American Vernacular English. Fontos megjegyezni, hogy ez a nyelvjárás nem abból ered, hogy a feketék "nem tudták megtanulni a nyelvet", hanem ez a déli rabszolgatartó államok dialektusaiból fejlődött ki. Ha meghallgatsz egy idős, déli rednecket, egy déli feketét, meg egy kaliforniai fehéret, akkor a déli redneck és a déli fekete dialektusa jóval közelebb lesz egymáshoz nyelvészetileg, mint a két fehér dialektusa.


Az Egyesült Királyságban nem volt ennyire erős szegregáció, az ottani feketék beintegrálódtak a helyi munkásosztályba. Angliában az is fontos tényező, hogy ott a dialektusoknak nemcsak földrajzi, hanem társadalmi határai is vannak. Míg pl. Texasban a gazdag és a szegény is ugyanolyan texasi dialektusban beszél, Manchesterben a felsőbb osztályok teljesen más dialektust használnak, mint a munkásosztály. Az angliai bevándorló feketék általában felvették a helyi munkásosztály dialektusát, illetve a középosztályosodás során áttértek a "posh" akcentusokra. Ennek elsősorban az az oka, hogy Anglia a mai napig is egy elképesztően megosztott társadalom, ahol a társadalmi osztályok közötti kulturális és nyelvi különbség jóval nagyobb, mint sok más helyen. A különböző társadalmi osztályok között viszonylag magas szintű a szegregáció, szinte minden értelemben, de ezek az osztályok egy földrajzi térben laknak. Az USA-ban a szegregációnak egy igen erős földrajzi karakterisztikája is van: a fehér középosztály nagyrészt a külvárosban lakik, míg a szegényebb feketék pedig a belvárosban, és a két csoport ritkán vegyül egymással.

2021. máj. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.


Egyébként kérdező az általad linkelt példa szerintem egyáltalán nem extrém. Habár nyilvánvaló, hogy a csávó dialektusban beszél, azért ez szerintem még simán érthető, én is értem hogy mit mond. Egy glasgowi vagy mondjuk egy erősebb ír akcentushoz képest ez semmi.


Példa: [link]


[link]

2021. máj. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
a britt és az amerikai angol is teljesen más kiejtésű.
2021. máj. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!