Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok normálisan...

Miért nem tudok normálisan beszélni? Mivel lehet gond? Veletek volt hasonló?

Figyelt kérdés

Igazából mindig is csendesebb lány voltam, nagyobb társaságban nem beszéltem, a szűk baráti köröm előtt meg nem izgatott hogyan beszélek.

Viszont most, hogy felnőttem és egyre több interakcióm van az emberekkel jobban elkezdett zavarni és nem tudok változtatni rajta.

Írásban nagyon jól kitudom fejezni magam, ám beszèdben alig. Az 1-3 szavas válaszoknál, mondatoknàl nincs gond, viszont ha mesélnem kell valamit, akkor mindig összezavarodok, megakadok, nem tudom hol tartottam. Vagy "megszalad" a szám és kissé dadogok, duplán mondom a szótagokat. Szóval egy összefüggő szöveget nem tudok normálisan, folyékonyan elmondani és ez borzasztóan zavar. Idegenekkel, vagy azokkal akik nem jó barátaim, többször előjön ez, ilyenkor rà is görcsölök és mégtöbbet hibázom. Inkább nem is kezdek bele sokszor, nem mesélek inkább csak kérdezek emberektől. Félek, hogy emiatt unalmasnak tartanak.olyan mintha nem forogna úgy az agyam, ahogy kellene. Egyébként általában fáradtnak is érzem magam, kevés az energiám. Vérvizsgàlatból semmi hiány nem jött ki ezért mentális dologra gondolok. Volt veletek hasonló? Hátha találok itt magyarázatot. 23n


2020. okt. 3. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Szorongás, stressz
2020. okt. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Én is ilyen vagyok
2020. okt. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Én is ilyen vagyok sajnos, ezen változtatni lehet. Egyértelműen a szorongás miatt van.
2020. okt. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pedig probàlok nem szorongani. Ez hülyén hangzott, de tényleg dolgoztam rajta. Régen remegett a kezem ha màsok előtt kellett csinálnom valamit, màra ez a munkám miatt is eltűnt és próbálok laza lenni de sokszor nem megy. Ha munka miatt idegennel kell ülnöm már nem remegek de azon jàr a agyam hogy na vajon mit és hogyan mondjak.

De sokszor a barátok előtt is összekad a nyelvem és hulyen beszélek, pedig előttük nem kellene szoronganom.

2020. okt. 3. 15:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Még rosszabb is volt nem kell megijedni. Gyakorolj akár otthon egyedül. Pl ha előadást vagy megbeszélést kell tartanom mondig végig gondolom fejben mit akarok elmondani. Az sem baj ha elpróbálod. Barati beszelgetéseknél is lehet. Aztan belejössz és már nem kell a próba
2020. okt. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudatosan figyelj arra, hogy lassan beszélj, gondold át mit szeretnél mondani és figyelj a másikra.

Gyakorolhatsz egyszerre csak egy emberrel is először.

2020. okt. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!