Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik Kínát ismernétek el ?

Melyik Kínát ismernétek el ?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben azon törtem a fejem , hogy most akkor a Kínai Népköztársaság az igazi kína vagy a Tajvanon 1911-ben kikiáltott Kínai Köztársaság az amelyik arra lenne jogosult , hogy egész kína területét magába foglalja (picit hülyén fogalmaztam , de remélem átment). Én szerintem Kínának jobb lenne , hogyha nem is parlamentáris , de legalább köztársaság lenne

2021. máj. 2. 13:47
A kérdező szavazást indított:
Kínai Köztársaság
Kínai Népköztársaság
31 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Taiwan is elég durva diktatúra volt a 80-as évekig, csak nem kommunista, hanem fasiszta.


Amerikai nyomásra lettek parlamenti demokrácia, de amúgy egy önmagában nagyon erőtlen területről beszélünk, ami gazdaságilag a Népköztársaság és Japán köldökzsinórján lóg, főleg mióta a 90-es évek vége felé bezárták a gyáraikat, mert már nem tudtak olcsóbban gyártani, mint a Népköztársaság.



Ezzel szemben a Kínai Népköztársaság egy önálló, független, nagy területű ország. Ott él a kínaiak többsége, nagyhatalom éa Taiwan-t is a területének tartja.


A Népköztársaság kulturálisan is kínai, míg Taiwan-on a kínai kultúra keveredik a helyi hakka népcsoportéval és a szigetre nagy hatást gyakorló Japánéval.


Így én a Kínai Népköztársaságot ismerem el az "igazi Kínának."

2021. máj. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Mindkettőt. Vagyis Tajvant külön országként, ha cserébe lemond minden szárazföldi követeléséről. Attól függetlenül, hogy nagyon nem szimpi a kommunista Kína, a Tajvani kormány évtizedeken keresztül kicsit sem puhább diktatúrát gyakorolt a szigetlakók fölött, úgy, hogy nem a szigetről származnak, és azok nem választották őket, jóformán "megszállták" csak a szigetet stb.

Tetszik vagy sem, a szárazföldi Kínában a kommunista párt van hatalmon, ezt nem elismerni lehet, csak épp értelmetlen. És mint mondom, alapvetően a Tajvani kormány sem jó fiukból állt, csak pár évtizede kezdett el relatív demokratikus lenni.

2021. máj. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit? Én mindkettöt elismerem! Mindkettö van és létezik, akkor kit érdekel, hogy te, vagy én melyiket ismerjük el? Egyáltalán van-e TÉNYLEGES jogunk erre?????
2021. máj. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Sokat röhögtem azon, hogy Vatikán (ami egy kész vicc) nem ismeri el független országnak a világ második legerősebbik országát. Lehet, hogy a tajváni politika sokkal közelebb áll hozzánk mint a népköztársaságé, de ilyen alapon elutasíthatjuk pl. Szaúd-Arábia, Irán vagy Afganisztán függetlenségét is. Természetesen a népköztársaságot ismerném el (pedig hiszek a nyugati eszmékben)
2021. máj. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Mindkettőt. Tajvan simán lehet külön ország ha lemondana a Mainland területekről.
2021. máj. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt.


Tajvanon egyre jobban növekszik a függetlenséget támogatók aránya, jelenleg ez már majdnem a 40%-ot is eléri. Hosszútávon is ez várható. Egy idő után Tajvan le fog mondani minden követeléséről (kb 10 évvel ezelőtt ismerték el például Mongóliát független államként, mert "Külső-Mongólia" néven az is a kínai császárság része volt) és független állammá fognak válni. Hogy Kína erre hogy fog reagálni, az kérdéses.

2021. máj. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"Tajvan simán lehet külön ország ha lemondana a Mainland területekről."

Mi sem áll távolabb a valóságtól. Területi igénytől függetlenül, Kína nem engedi hogy Tajvan szuverén államként legyen elismerve, nekik ez a rögeszméjük. Kína az agresszor, mindenki tudja hogy Tajvan úgyse lenne képes elfoglalni a mainland-et.


#6

Előbb fogja Kína elfoglalni Tajvant.

https://www.youtube.com/watch?v=qsjJ5QvNmd8

2021. máj. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MolotovPunk ***** válasza:
43%

/Előbb fogja Kína elfoglalni Tajvant./


USA meg Japán nem fogja hagyni azt.Tajvan önálló ország és kész.Tajvan pedig örül,amíg nem tartozik nagy Kínához.

2021. jún. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom ugyanezt gondolod Dél-Koreáról és a többi "szuverén" államról.
2021. jún. 30. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!