Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most a palesztin-izraeli...

Most a palesztin-izraeli háborúban ki a jó és ki a rossz ? Egy izraeli színész miért szomszédozta le Izrael szomszédját ? Ez a hollywoodi színésznő utálja a palesztinokat ?

Figyelt kérdés
Én mint magyar nem értem miről szól a harc.

2021. máj. 18. 17:55
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Wikipédia szerint abban az országban 7 millió zsidó van míg itthon 100 ezer Magyarországon. Nem jegyeztem meg usa ban több millió aszem 10 milliót írt
2021. máj. 18. 21:05
 12/15 anonim ***** válasza:
50%

Az elején a héberek/zsidók éltek Izrael területén nomád törzsként. Majd volt egy kis nézeteltérésük az egyiptomiakkal, rabszolgák lettek, de onnan kitudtak jönni és visszavándoroltak, mint izraeliták. Volt 12 törzsük, akik felosztották egymás között a területet.

Közben Egyiptom tovább háborúzott más népekkel, de érkezett egy új nép, akik legyőzték az Izraeltől északra élő népeket, és Egyiptomnak is okoztak gondot. Ők a "pelistim" nép, görögösen filiesztusok. Ez a nép beszivárgott a zsidók közé is. Majd jöttek a rómaiak, akik elkergették onnan a zsidókat, a területen maradtak a pelistim-ek, emiatt lett az az új neve a helynek, hogy Palesztína.

Aztán persze a terület sosem tudott független lenni. A zsidók szép lassan hazatértek/visszatértek, erre rátett egy hatalmas lapáttal a zsidók üldöztetése. Létrejött Izrael, mint önálló állam, azóta pedig folyamatos a háború, mert az araboknak ez nagyon nem tetszett.

Ez 4000 év története pár sorban.

2021. máj. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem az nem tetszik hogy valaki aki nem ott él és nem éli át ezeket minek szól bele az ottani dolgokba. Ha annyira hithű izraeli (és ráadásul katona is volt) akkor menjen fogjon egy fegyvert és harcoljon az országáért. A 10 ezer km-re lévő hollywoodi luxusvilla kandallója mellől könnyű okosnak lenni, csak nem túl hiteles.

A zsidók meg a palesztinok meg sose fognak leállni, két ostoba, erőszakos nép.

2021. máj. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
“gal gadoton kívűl egy izraelit sem tudok mondani aki ott született de átment az usa ba.” Natalie Portman neve nem mond semmit? Ő is onnan vándorolt ki, még kisgyerekként. Ő most nem szólalt meg a témában ezért ki kellett kapcsolnia Instagramon a kommentelést mert sokan támadták őt ezért.
2021. máj. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha a palesztinok nem akarnák megdönteni Izrael államot, akkor ott csend és béke lenne.
2021. máj. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!