Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vannak konkrét elképzelések...

Vannak konkrét elképzelések az Európai Egyesült Államok kapcsán?

Figyelt kérdés

Legutóbb a DK-tól hallottam, hogy USE-al kampányolt és az érdekelne, hogy van-e egységes elképzelés egy ilyen állam felépítésére a javaslat támogatói részéről?

Én bevallom őszintén elég szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. Ha az OMM-t se sikerült egybe tartanunk nem hinném, hogy mégtöbb nemzetiséggel sikerülne, de érdekel az ellenoldal véleménye is és jó lenne tudni ők hogy képzeli ezt el.



2021. máj. 22. 22:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Itt van pár elképzelés.


Elég nagy hiba az EU-t diktaturákkal összehasonlitani mint pl az OMM. Az OMM belső erők által volt együttartva. Az osztrákok elnyomták a többi nemzetett. Ezzel ellentétben az EU jelenleg teljesen demokratikus és minden ország rendelkezik vétó joggal. Ez mellet külső erők a legnagyobb motiváciok. Kina India Brazilia USA stb országok mellet a kicsi europai országok nemfognak labdába rugni. Német ország és Francia ország pedig szinte biztos nem fog csak úgy lemondani a nagyhatalmi szerepéről. Ez pedig az emlitett hihetetlen gyorsan fejlődő monstrumok mellet lehetettlen.


Sokan emlegetik a külömbőző kulturákat is, de a valoság az hogy minimálisak a külömbségek. Bárhova mész europában hasonló életvitelt fogsz tlálni. Föleg annak fényében milyen gyorsan amerikanizálodik mind. Mindenhol ugyan az szol a rádioban. Az utobbi időben több amerikai ünnepent átvettünk és magyart elhagytunk.


Az emlitett dolgok mellet nézdmeg a történelmet. 80 éve világháboruztúnk. Ehhez képest jelenleg Közös külső határok, szabad pénz és árúmozgások, szabad munkaerő áramlás. Közösen választott vezetők. Folyamatos jogharmonizácio.


Én nem látok semmilyen erőt ami megakadályozná hosszútávon az EEÁ létrehozását.

2021. máj. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Akkor mondok egy közelebbi példát. Nagy-britanniát és Spanyolországot is egyre nehezebb egybentartani a skót, walesi, ír illetve a katalán és a baszk függetlenségi mozgalmak miatt. Továbbá Mo-nak nem érdeke benne lennie egy ilyen államban, mert veszítene jelentőségéből.
2021. máj. 23. 22:06
 13/15 anonim ***** válasza:

ezek mit változtattnak azon amit írtam??? Az emlitett példáidban a többség elnyomja a kissebséget ami ellen lázadnak. Amúgy az emlitett országokban is jelentős EU támogatottság van. Nagy Britannia is ha jól emlékszem 1 % lépet ki, többségében az öregeb korosztály által támogatva a kilépést. Ami jelenleg gazdasági lassulás, vissza esés miatt valoszinüleg magasabb támogatottságot kapna az EU.


Most komolyan azt állitod hogy MO azzal hogy belépet az EU-ba vesztett a jelentőségéből???

2021. máj. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Azt állítom hogy a jelenligihez képest csökkenne a befolyásunk egy EEÁ-kban.
2021. máj. 23. 22:33
 15/15 anonim ***** válasza:
59%
Ez akár igaz is lehet ha csökken a vétojogung, de ez jelenleg megjosolhatattlan, és én nem látok semmi erre utaló jelett. De ha igyis lesz az se változtatt továbra se semmit azon amit írtam. Az EU semmikép nem fog megmaradni azon a szinten amin most van. Számomra minden tényező a további szorosabb együtmüködés felé mutatt.
2021. máj. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!