Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Élnétek Új-Zélandon? Mit...

Élnétek Új-Zélandon? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Amit eddig hallottam róla, nekem nagyon tetszik.


Olyan, mint a vidéki Magyarország a 60-as években, alig van ember, mindenhol közel az óceánpart, és érdekes állatok élnek pl. papagáj, kiwi.


Lehetne egy kertes házad nagy udvarral, sok tyúkkal, akár emuval is, ismerősökkel csere-beréled a háztájit, alig kell pénzt költeni.



2021. jún. 4. 21:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%
#9: Nem mindegy, hogy honnan jönnek a bevándorlók. Én sem Eritreából, vagy Szomáliából mennék.
2021. jún. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
48%
#6 Sehol? Nem emlékszel pár éve a csávóra aki élőben közvetítette a mészárlását a mecsetekben? Na az új zélandon volt
2021. jún. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
89%

"Olyan, mint a vidéki Magyarország a 60-as években"


nem.


"alig van ember"

ez a vidékre igaz, a városokra meg nem, ahogy mindenhol máshol


"mindenhol közel az óceánpart"

Kinek mi a közel. Van aki 100km-re lakik tőle, annak nincs közel.


"érdekes állatok élnek pl. papagáj, kiwi"

az érdekes állatokat akkor látod, ha kimész a természetbe, egyébként szarvasmarha van meg birka jobbára


"Lehetne egy kertes házad nagy udvarral, sok tyúkkal, akár emuval is"

Az emut nem hiszem, hogy tarthatnál, de lehet, sose próbáltam. Nagy kertes ház nagy udvarral olyan helyen van ahol általában nincs nagyon munka, a városokban nem jellemző, csak ha milliomos vagy.


"ismerősökkel csere-beréled a háztájit, alig kell pénzt költeni."

na ja, mert az így megy. NZ nagyon drága ország, még az itt élőknek is az.

2021. jún. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 hypno ***** válasza:
56%

#11


Miért, mi a különbség? Esetleg más a bőröd színe, de még az sem biztos.

2021. jún. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Egzotikus madarak...


Az szerintem már inká valamicske óceáni éghajlatú vidék lehet...

2021. jún. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Hello. Mikor én ott jártam nekem nagyon tetszett. 2019ben voltam

Nekem a Déli sziget jobban tetszett, az Északin már elég sokan laknak. A Déli szigeten viszont elég kevesen, annak is a nagyrésze Christhchurchben vagy Dunedinban. Na azon a vidéken tényleg élnek még olyanok (amúgy elég sokan), akik farmokon laknak és kB havonta kétszer járnak be a legközelebbi "városba" vásárolni. A miénkhez viszonyítva tényleg elég nyugodt és lehet valakinek unalmas is az élet. A déli sziget déli részén mikor voltam, a szállásom egy icipici kB 150 fős faluban Kingston-ban volt, és a falu szélén volt a Lake Wakatipu legdélibb partja. Minden éjjel kiültem a tó partjára és néztem az eget. Tiszta csillagos volt, olyan amilyet Európában egyre kevesebb helyen látni. A szállásnál az esővizet inni lehetett olyan tiszta volt (na jó csak majdnem de az ittenihez képest kB). Nekem tetszett. Én kiköltöznék bármikor.

2021. jún. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 hypno ***** válasza:
63%

#16


Ez így elég ingerszegénynek tűnik. Ilyen helyen üdülni jó nem élni...de azért egyszer kipróbálnám.

2021. jún. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
#17 nekem pont megfelelő volt.
2021. jún. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
95%

az esővizet ihatod nyugodtan és sok patak vize is iható, különösen a természetvédelmi területeken, ahol nincs a közelben marha farming, ami nagyon nem tesz jót a természetes vizeknek.


egyébként nem "farmon laknak" hanem farmerek, a déli szigeten hatalmas farmok vannak, az ilyesmit mezőgazdaságnak hívják, főleg tejmarha és birkatartás van, de akad tenyésztett szarvas is, meg húsmarha. NZ mg-i termékeinek nagyrészét exportálja.

2021. jún. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Élnék-e? :D Élek. :) Nem bántam meg, hogy ide jöttem, a legjobb hely az egész világon! :)
2022. nov. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!