Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Derek Chauvin (aki Floyd...

Derek Chauvin (aki Floyd nyakán térdelt) 22 és fél év börtönt kapott. Megérdemelte?

Figyelt kérdés
Ennyire félnek a zavargásoktól Amerikában? Mert szerintem börtönt érdemelt volna, de olyan 6-10 évet maximum. Mivel a norvég tömeggyilkos Breivik például 21 évet kapott. Vagy az én értékrendemmel van a probléma?

2021. jún. 26. 10:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

[ma 21:32]: Egyrészt, mint már feljebb írtam, Amerikában elég szigorúan büntetik a dolgokat.


Másrészt a rendőr az államot képviseli, jogszerűen kell eljárnia. A jog ebben az értelemben nem nagyon ismeri a többszörösen bűnöző fogalmát (más értelemben persze igen), mindenkivel szemben szabályszerűen kell eljárni. Nincs olyan, hogy most visszaesővel szemben jársz el, és ezért szadizhatsz. Az nem megy, hogy az adófizetők pénzén pisztolyt kapsz, sokkolót, bilincset, és akkor ezzel visszaélve szadizol. Se visszaesővel, se tiszta előéletűvel szemben.

2021. jún. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
33%

#10

Az, hogy bűnöző volt feljogosít bárkit is arra, hogy meggyilkolja?

2021. jún. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
+ Chauvin sokkal nagyobb bűnözővé vált!
2021. jún. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
60%
#9 Megtörténtek, de ha george floyd nem fogyasztott volna drogot, nem döglött volna meg. Tehát Derek Chauvin ártatlan.
2021. jún. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
34%
[ma 09:40]: Arra próbálok célozni, hogy: ha elhiszed a hivatalos jelentéseknek azt, hogy volt egy Derek Chauvin nevű rendőr, aki eljárt egy George Floyd nevű feketével szemben, aki az eljárás közben meghalt, elhiszed, hogy Floyd korábban büntetett előéletű volt, elhiszed, hogy azért hívták ki a rendőröket, mert gyanús volt, hogy hamis pénzzel akart fizetni, elhiszed, hogy a rendőr rátérdelt, stb. akkor a hivatalos jelentések közül az orvosi szakvéleményeket miért vonod kétségbe? Miért pont azt? Mi alapján válogatod ki? Nem logikusabb a hivatalos álláspontot ától cettig elfogadni, vagy azt mondani, hogy az egész sztori baromság?
2021. jún. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
81%
Egyrészt mert az orvosok nem mertek mást mondani, nehogy agyonverjék őket a niggerek. Másrészt a drogok nélkül nem döglött volna meg a nyakra térdeléstől sem, és az orvosi "szakvélemény" sem állítja ennek az ellenkezőjét.
2021. jún. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
36%

[ma 12:15]: "Egyrészt mert az orvosok nem mertek mást mondani, nehogy agyonverjék őket a niggerek."

- Most ezzel lehet, hogy újat mondok, de amikor igazságügyi orvosszakértők egy-egy kritikus eset kapcsán a halál okát megállapítják, az esetek többségében nem állapítanak meg gyilkosságot. Olyankor nem félnek a niggerektől?


"Másrészt a drogok nélkül nem döglött volna meg a nyakra térdeléstől sem (...)"

- Ebben miért vagy ennyire biztos? A két orvosszakértői vizsgálat egyike állította azt, hogy a nemrég elfogyasztott drogok növelték a halál valószínűségét. De a fő mindkét vizsgálat alapján a fojtás volt. Hogy drogok nélkül nem halt volna meg, azt nem állította egyik sem (de hát mit értenek ők hozzá? :D). Mindkét vizsgálat megállapította az emberölést. Még az is, amelyik a nemrég elfogyasztott drogokat és azok esetleges szerepét sem söpörte a szőnyeg alá.


"(...) és az orvosi "szakvélemény" sem állítja ennek az ellenkezőjét."

- Cukiság. Az orvosi szakvélemény még nagyon sok mindennek nem állítja az ellenkezőjét. Ennyi erővel azt is hihetnéd, hogy a hétfejű sárkány létezik, mert az orvosi szakvélemény annak sem állítja az ellenkezőjét.

2021. jún. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"Most ezzel lehet, hogy újat mondok, de amikor igazságügyi orvosszakértők egy-egy kritikus eset kapcsán a halál okát megállapítják, az esetek többségében nem állapítanak meg gyilkosságot. Olyankor nem félnek a niggerektől?"

Nem, mert vagy nem nigger az áldozat, vagy nem kap ekkora médiavisszhangot az eset.


"Ebben miért vagy ennyire biztos? A két orvosszakértői vizsgálat egyike állította azt, hogy a nemrég elfogyasztott drogok növelték a halál valószínűségét. De a fő mindkét vizsgálat alapján a fojtás volt."

Nem george floyd az egyetlen bűnöző, akivel ezt csinálták a rendőrök, mégis csak ő döglött bele. Tegyük fel, hogy te allergiás vagy a mogyoróra, de én nem tudok róla. Én meghívlak magamhoz vacsorára, és mogyorót teszek az ételbe. Te jóízűen megeszed, és meghalsz tőle. Meghaltál volna, ha nem eszed meg? Nem. Tehetek róla, hogy meghaltál? Nem. Ugyanez a helyzet Chauvinnel.


"Ennyi erővel azt is hihetnéd, hogy a hétfejű sárkány létezik, mert az orvosi szakvélemény annak sem állítja az ellenkezőjét."

De nem a hétfejű sárkány létezését akartad cáfolni az orvosi szakvéleménnyel.

2021. jún. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
36%

[ma 14:23]: "Nem george floyd az egyetlen bűnöző, akivel ezt csinálták a rendőrök, mégis csak ő döglött bele. Tegyük fel, hogy te allergiás vagy a mogyoróra, de én nem tudok róla. Én meghívlak magamhoz vacsorára, és mogyorót teszek az ételbe. Te jóízűen megeszed, és meghalsz tőle. Meghaltál volna, ha nem eszed meg? Nem. Tehetek róla, hogy meghaltál? Nem. Ugyanez a helyzet Chauvinnel."

- Aki nem allergiás a mogyoróra, annak semmi baja nem lesz attól, ha mogyorót eszik. Ellenben az mindenkire rossz hatással van, ha percekig térdelnek a nyakán. A kábítószert szóvá tevő orvosi jelentés nem azt mondta, hogy drog nélkül Floyd nem halt volna meg, hanem azt állította, hogy a drog növelhette a halál bekövetkezésének valószínűségét. Az fel sem merült, hogy egy nem drogos gyanúsított biztosan nem halt volna meg, ha percekig térdelnek a nyakán.


Mellesleg Floyd jelezte, hogy nem kap levegőt. Ha te áthívsz magadhoz, mogyoróval kínálsz, én jelzem, hogy allergiás vagyok rá, de te kényszerítesz a mogyorófogyasztásra, és úgy halok bele, akkor az emberölés. Floyd jelezte, hogy nem kap levegőt. Ennek ellenére további percekig térdelt rajta Chauvin. Aki nyilván tudta, hogy ha valaki percekig nem kap levegőt, akkor az meg fog halni.


Chauvin nem szándékosan ölte meg Floydot. Valószínűleg csak annyi volt a fejében, hogy szadizik egy kicsit a nigával, aki amúgy is egy zűrös alak. Ez tragédiába torkollt.


Hadd írjak egy analóg történetet én is, ami talán jobban hasonlít, mint a mogyoróval kínálás. Szívatni akarlak egy kicsit, ezért megmérgezlek egy lájtosabb gomba mérgével. Sajnos májbeteg vagy, amiről én nem tudok, ezért ahelyett, hogy három napig fosnál-hánynál, meghalsz. Meghaltál volna, ha nem eszed meg a gombamérget? Nem. Tehetek róla, hogy meghaltál? Naná.

2021. jún. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
47%

"Aki nem allergiás a mogyoróra, annak semmi baja nem lesz attól, ha mogyorót eszik. Ellenben az mindenkire rossz hatással van, ha percekig térdelnek a nyakán."

Lehet, hogy rossz hatással van, de más mégsem halt bele.


"Mellesleg Floyd jelezte, hogy nem kap levegőt."

Ja, még azelőtt, hogy rátérdelt volna a rendőr a nyakára. Ebből is látszik, hogy nem emiatt döglött meg. Abban a helyzetben egy bűnözőtől ezt egyébként sem vette volna komolyan senki.

Amúgy meg a magadfajta szélsőségeseken kívül mindenkinek nyilvánvaló, hogy koncepciós eljárásról van szó.

2021. jún. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!