Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lesz transz nő súlyemelésnél...

Lesz transz nő súlyemelésnél az olimpián. Továbbra is csak egy szélsőséges példa?

Figyelt kérdés

Egy Új-Zélandi transz nő aki korábban férfi ágon versenyzett most női mezőnyben indul. Az OLIMPIÁN.


Továbbra is csak szélsőséges példa? Ez továbbra is "normális"?



2021. jún. 28. 03:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
24%
Eleve nem látom értelmét ebben a sportágban női mezőnynek? Nem az lenne a cél, hogy minél többet emeljen mindenki? A nők meg sose fognak annyit, mint a férfiak, ráadásul el is torzítja őket...
2021. jún. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
81%
Undorító dolognak tartom. Legszívesebben kivégezném a legkegyetlenebb módszerekkel azokat, akik ezt jóváhagyták. Nők ezreinek az élete munkáját semmibe venni ilyen módon… szörnyű belegondolni is.
2021. jún. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy érdekes, transznemű nőférfi nem akar a férfiak között indulni..🤷‍♂️
2021. jún. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:
74%

#9 "a transznemű nők izom- és csonttömege azonos legyen a cisznemű nőkével"

Akkor tegyük tisztába a dolgokat!

NEM VAGYOK CISZ NEMŰ NŐ!

Nő vagyok és ennyi.

Aki meg átoperáltatja magát, hormonokat szed vagy bármit is tesz magával az meg NEM LESZ SOHA NŐ!

Ez nem egy orrplasztika, hogy most nagy az orrom, holnap meg már a piszeorrúak közé tartozom, vagy egy fogyókúra, hogy ma még kövér vagyok, de megyek zsírleszívásra meg beszedek egy rakat fogyitablettát és máris a soványokhoz tartozom! Valaki vagy nőnek születik, vagy nem, nincs tovább!

Kínlódhattok a szavakkal ahogy akartok, de rám nem akasztotok mindenféle jelzőt. ÉN nő vagyok, az meg egy férfi aki átoperáltatta vagy hormonkezeltette magát, netán még ennyit sem, csupán rózsaszínbe bújt és kitépkedte a szemöldökét.

2021. jún. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
91%

Nem tesztoszteron szinthez van kötve a női mezőnyben indulás?

Alapvetően elég liberális vagyok, és az az alapelvem, hogy ha szeretnél valamit, és azzal nem ártasz másnak, akkor csináld, és a transz emberekkel sincs bajom, de az, hogy a női mezőnyben versenyezhetnek, az nem hiszem, hogy megfelel a második kitételek🤷

2021. jún. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
21%

Mint valaki, akit teljesen hidegen hagy amúgy a sport minden fajtája:


Sok transz nem ért egyet ezzel és gatekeeping-nek neveznék de szerintem, ha egy transz nő részt akar venni stoprendezvényen, kötelezőnek tartom a hormonterápiát. A hormonterápia hatása nagyjából 5 év alatt fejti ki teljes hatását, onnantól kezdve már nem nagyon van változás, így én jóindulatúan 3, logikusan 5 év hormonterápiához kötném a részvételt.


"...transgender women in female sports categories by reducing testosterone levels to well below the upper tolerated limit, evidence for loss of the male performance advantage, established by testosterone at puberty and translating in elite athletes to a 10–50% performance advantage, is lacking." ( [link] ) Bizonyított tény, hogy a hormonkezelés után elveszíti az egyed a természetesen fakadó még férfi korából eredendő előnyeit, kisebb izommennyiség, csontsűrűség csökkenése, test-alkat felépítés.


Transznemű férfiak pedig feltehetőleg azért nem versenyezhetnek, mert ők hormonkezelésre tesztoszteront kapnak ami feltételezem doppingolásnak számít, de nem értek a sporthoz.


Szerintem a legjobb megoldás még mindig az lenne, ha az egyenlőség zászlaja alatt betiltanánk minden megkülönböztetést a sportban. A legegyenlőbb az ember az ember elleni felállás függetlenül attól, hogy kinek milyen a bőrszíne, életkora, magassága, vagy neme. A világ kegyetlen, és egyenlőtlen amúgy is.

2021. jún. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
87%

#17 Értem. Szóval az egyenlőség nevében egy tollvonással megszüntetnéd az összes nő győzelmi esélyeit bármilyen sportban is akarnának szerepelni.

Tudod hol nincsen szerepe annak hogy nő vagy férfi az illető?

A sakkban.

Pont.

2021. jún. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:
76%
12: TILTSUK BE A NEMEKET AZONNAL!!!!! Aki férfiként vagy nőként hivatkozik magára, BÖRTÖNBE VELE!!!!! VÉGET KELL VETNI A KIREKESZTÉSNEK!!!!
2021. jún. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 raccthefish válasza:
25%
ha megfelel a feltételeknek, akkor nincsen semmi baj. A nevezés tesztoszteronszinthez van kötve, és a transznemű nők tesztoszteronblokkert szednek. pár év hormonkezelés után észrevehetetlen a különbség izomtömegben mint a cisznemű nőknél. nagyon szeretitek nyomni ezt a transzfób szöveget, hogy "tesztoszteront termel a teste" de nem történik ez. Ha ez történne, nem engednék az olimpiára. Maximum annyi előnye lehet a cisznemű nőkkel szemben, hogy mivel férfi pubertása volt (ez sem biztos, mert a pubertás alatt is lehet szedni hormonblokkert, de ez nem gyakori), ezért lehet kissé magasabb mint a cisznemű nők átlagban. De a sport sosem az átlagról szólt, van sok magas cisz nő is, ez nem változtat semmin. a hormonszintjeik pontosan figyelve vannak orvosok által, örülök, hogy ti jobban értetek hozzá. Nem engednék versenyezni, ha nem lenne fair
2021. jún. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
92%

#21 "Nem engednék versenyezni, ha nem lenne fair"

Nyisd már ki a szemedet!

Konkrétan engedik őket versenyezni és konkrétan nem fer módon, mert esélytelenné válnak azok velük szemben akik korábban a valódi nők között a legjobbak voltak!

hagyd már abba ezt az ostoba "cisz nő" szöveget! Nők és transzok, ennyi!

2021. jún. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!