Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valóban egyre inkább polarizal...

Valóban egyre inkább polarizalodik a világ és Európa vagy ezt csak én érzem így?

Figyelt kérdés

Hatalmas vélemény különbségek vannak kelet és nyugat között mind életformaban mind filozofiaban mind politikailag gondolok itt

Usa EU vs Oroszország de legfőképpen Kína szerepere



És ez a törés az EU belül is létezik van egy szivárványos migránsokal teli határozatlan burokratikus nyugat benne az lmbtq val és a black liveses meter nyíltan feher ellenes fekete raszistaival



És vannak a kelet európai tagállamok ahol a demokrácia másmilyen nagy a korupcio de legalább valamelyest védelmezik a régi rendet.


Natanjehu, Trump bolsenaro, Putyin Orbán salvini képvisel egy irányzatot

Kína egy külön másik irányzat

Biden és az europai "libernyak"ok egy másik kategória a néppárt joreszevel együtt.



2021. júl. 5. 09:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 anonim ***** válasza:

#10

A közbeszédet a fidesz züllesztette le. Érdekes módon az ellenzékiek le tudnak egymás közt ülni és tudnak vitázni, nem személyeskedni, ahogy a fidesz csinálja.

2021. júl. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/89 anonim ***** válasza:
Igen. Remélem idővel a keleti ideológiák mind megszűnnek.
2021. júl. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 A kérdező kommentje:

Orbánt az ellenzékiek gyűlölik

A hívei imádják


Az a baj konkrét párbeszédre a fidesz és az ellenzék mindig képtelen lesz mert teljesen más a világlátás szinte minden kérdésben


Talán ha valami külső támadás lenne vagy természeti katasztrófa össze lehetne fogni de amúgy sose tudnam elképzelni.

Főleg amennyi sérelem van mind kett oldalon és előítélet (Gyurcsány,VS Lőrincz)

2021. júl. 5. 15:29
 14/89 anonim ***** válasza:
100%

"Az a baj konkrét párbeszédre a fidesz és az ellenzék mindig képtelen lesz mert teljesen más a világlátás szinte minden kérdésben"


Az a durva, hogy szerintem még csak ez - mármint a különböző nézetek - sem jelentenének problémát. Egyszerűen Orbán Viktor egy olyan típusú vezető, akinek a harc a mindene, és fanatizálja a híveit. Ráadásul minél élesebb a frontvonal, annál kisebb az átjárás a két oldal között, ami most abszolút nekik kedvez, mert a többség Fidesz szavazó.



A legtöbb konzervatív ismerősöm sokkal toleránsabb, mint amilyennek elsőre gondolnánk, csak éppen faszán fel vannak hergelve a torzított féligazságokkal. Így elvi kérdés számukra, hogy a Fidesz kell, hogy maradjon kormányon, mert a másik oldal pedofilokkal, illegális bevándorlókkal fogje elárasztani az országot pusztán azért, mert nekik erre áll fel.

2021. júl. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/89 A kérdező kommentje:

Jó azért az ellenzék se hajlandó sok esetben a fideszel érdemben tárgyalni.

Azért letettek valamit az asztalra én nem vagyok fideszes de sok munkahelyet teremtettek és sok jóléti intézkedést is hozták ezt szerintem nem érdemes vitatni


Nem volt minden döntésük rossz a 11 évben mégha akadtak is hibák és korupcio.

2021. júl. 5. 16:55
 16/89 anonim ***** válasza:

El nem vitatom tőlük, hogy kormányozni tudnak, azt sem, hogy hoztak jó lépéseket - bár a körülményekhez képest keveslem az eredményeket -, de a pofátlanságuk már túllépte a tűréshatáromat.


Én alapvetően egy jól működő Fideszt szeretnék, de egyszerűen a dühkitörés és a hányinger versenyzik bennem attól, amit csinálnak.

2021. júl. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/89 A kérdező kommentje:

Orbán Viktor pedig ki utálja ki nem de O történelmi személyiség 16 év miniszterelnökként

Kádár Jánoshoz vagy Horthy Miklós hoz mérhető az országra gyakorolt hatása


Pofátlanság prostizas dorbezolas és pazarlás az megy de Mátyás udvarában talán nem?

2021. júl. 5. 17:19
 18/89 anonim ***** válasza:

Orbán Viktor szerintem is egy lenyűgöző politikus és vezető, korszakos ember. Pontosan ezért borulok ki, mert nem lesz még egy ilyen még sokáig, és mire használta a nagy tehetségét? Meleg törvényekre, focitámogatásokra, gyűlöletkeltésre, populizmusra, tahóságra.


Miközben akárhogy csűrjük-csavarjuk, áttörést nem hozott, holott sem a világgazdaság, sem politikai ellenfelek nem akadályozták. Vannak jó lépései (családi adókedvezmény, KATA, stb), de ilyen feltételek mellett, 11 év alatt ez szinte semmi.


Amit viszont én soha nem fogok neki megbocsátani az az, hogy kétharmados kormányzása alatt nemhogy egyesítette volna, hanem végzetesen megosztotta az országot. Egyszerűen a pofám leszakad, hogyan lehet valaki ennyire gátlástalan és beszűkült. Hallod, én a prostizást, meg a dorbézolást viccen kívül leszarnám, de tényleg. Na jó, nem szarnám le, de tolerálnám, ha egyébként működnek a dolgok, de ezt a jelenlegi állapotot nem.


A helyzet az, hogy Orbán Viktor egy Fidel Castro. Zseniális stratéga, elképesztően tud Dávidként Góliátok ellen harcolni, de békét, összefogást építeni nem képes. Akkor is ellenséget keres magának, ha már mindet kiütötte. Legyőzte a szocikat, erre elment Brüsszelbe verekedni. Bunyó közben ő maga minden pofon után feláll, minél jobban ütik, annál jobban verekszik, és ahogy egyre fanatikusabbá válik, úgy felejti el azokat, akiknek a vezetésére amúgy megszavazták.


Én sajnálom a legjobban, de mennie kell...

2021. júl. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/89 A kérdező kommentje:

Gazdaságilag befektetésre alkalmas környezetet teremtett sok multi céget idevonzottak ez által mivel sima betanított munkás se volt elég feljebb mentek a bérek egész a covid ig.


Ha nem lenne ez a brutális infláció ami nemzetközi szintű akor az hogy egy sima betanított melós is tud túlórákal igaz rabszolga meloval 300 nettot hazavinni szerintem jó.


Azért mondom mert a mi környékünkön Komárom Tatabánya Győr térsége sok ipari park van és sok ismerős dolgozik ezekben különböző munkákat.

És az hogy versenyeztek az emberekért a multik nagyon jót tett a béreknek.


Igaz hogy ezek a cégek kiviszik a hasznot kihasználják a dolgozókat a végsőkig de magyar cégnél nemtud a lakosság többsége dolgozni és a többség nem diplomás


A nert hétig azért építi ki Orbán hogy legyen egy magyar tőkés réteg akik utána porgetik a gazdaságot és csökkentik az ország nemzetközi függését

Nem buta emberol beszélünk mindent okal történik és Mészáros is a terv része.


A baloldal nemtudom mit tervez a multikal de azt hogy más milyen munkahelyeket kell teremteni stb dumát szerintem felejtsék el

Multik nélkül a szegényebb nem állami szféras réteg ehenhal

2021. júl. 6. 06:02
 20/89 anonim ***** válasza:

Igen, értem amit mondasz, én is örömmel láttam, hogy emelkednek a bérek, mégsem tudom valahogy egyértelműen jó szívvel nézni. De igazából ezt nagyon hosszú monologizálásban tudnám csak kifejteni. Eleve nem gondolom, hogy ez feltétlen Fidesz érdem lenne, nem inkább a munkaerő kiáramlása és a gazdasági fellendülés együtt okozza. Ami leginkább zavara az a populista felhang, de ezt tényleg hosszan tudnám csak kifejteni.


Egyúttal azt is hozzátenném, hogy én Szegeden élek, ami Dél-Alföld, egyúttal ellenzéki város, szóval itt hogy is mondjam... nem ennyire zöld a fű. Errefelé kis túlzással vagy az IT szektorban dolgozol (és akkor marha jó életed van), vagy közalkalmazott vagy. Akinek ezek nem fekszenek, azok elhúznap BP-re, vagy külföldre.


A NER-rel kapcsolatban sem értek teljesen egyet. Nem azért építi a NER-t, hogy legyen ilyen tőkés réteg, hanem hogy legyen egy őhozzá politikailag hű tőkés réteg. Valóban nem hülye, látja hogy pl az USA-ban szinte nagyobb a cégek hatalma, mint a politikusoké, ezért ő magához hű gazdaségi csúcsragadozókat idomít. Ez az ő szempontjából teljesen érthető, ugyanakkor számunkra nem feltétlenül sok jót jelent.


DE! Legfőképpen a pozitívumok sajnos semmit sem befolyásolnak a kiábrándultságomon, maximum még fájóbbá teszik azt. Én 2010-ben egy új korszakot reméltem, ahol végre hátrahagyhatjuk a kommunistázást, meg hogy ki mit csinált a múlt rendszerben, meg az elmúlt négy évben. Reméltem egy fehéredő gazdaságot, szupportívabb ellenőrző rendszerrel, lassú, de eredményes oktatási és egészségügyi reformot.


Ehelyett köpködés, b*zizás, gyurcsányozás, állami vagyon kiszervezése, megosztás, brüsszelezés, sorosozás, bevándorlózás az egyik oldalon, néhány korrekt lépés a másikon. 11 évig, akadály nélkül...

2021. júl. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!