Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valóban egyre inkább polarizal...

Valóban egyre inkább polarizalodik a világ és Európa vagy ezt csak én érzem így?

Figyelt kérdés

Hatalmas vélemény különbségek vannak kelet és nyugat között mind életformaban mind filozofiaban mind politikailag gondolok itt

Usa EU vs Oroszország de legfőképpen Kína szerepere



És ez a törés az EU belül is létezik van egy szivárványos migránsokal teli határozatlan burokratikus nyugat benne az lmbtq val és a black liveses meter nyíltan feher ellenes fekete raszistaival



És vannak a kelet európai tagállamok ahol a demokrácia másmilyen nagy a korupcio de legalább valamelyest védelmezik a régi rendet.


Natanjehu, Trump bolsenaro, Putyin Orbán salvini képvisel egy irányzatot

Kína egy külön másik irányzat

Biden és az europai "libernyak"ok egy másik kategória a néppárt joreszevel együtt.



2021. júl. 5. 09:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 anonim ***** válasza:

Én a populista intézkedések helyett (adóvisszatérítés, babaváró és társai) konkrétan nem csinálnék semmit. A populizmus olyan, mintha beígérném a gyereknek, hogy minden nap csokit ehet kólával. Egészségtelen és fenntarthatatlan, de ha már egyszer odaadtuk, nagyon nehéz elvenni, és az lesz a rossz, aki elveszi.


Én ezek helyett végre megcsináltam volna a piszkos munkát. Ahogy mondtad, megszorítást bevezetni politikai öngyilkosság. Aki bevállalja, elviszi a rossz zsaru szerepét, utána jön a korábbi ellenzék, megnyeri a választást és learatja, amit a megszorító kormány elvetett.


Na most erlőször a rendszerváltás óta volt egy jól szervezett, erős és homogén párt, bármiféle politikai ellenszél nélkül, kétharmados többséggel, bőséges EU-s pénzek mellett, 11 év világgazdasági pörgés közepén. Úgy gondolom, ennyi idő és erőforrás elég lehetett volna egy lassú, de tartós reform elindítására úgy, hogy még ők maguk learathatták volna az eredményt.


Ha belegondolok, mennyi mindent legalább útjára lehetett volna indítani 11 év alatt, hogy mekkora lehetőség ment el, könnybe lábad a szemem. Belekezdtem egy csomó dolgot leírni, amit én megpróbáltam volna a helyükben, de mindig belebonyolódtam, oldalakat meg nem akarok írni.

2021. júl. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/89 A kérdező kommentje:

Csak úgy nagyvonalúan mi a fő dolog amiben le vagyunk szerintetek maradva a nyugatol?

A béren kívül

Mi az ami szerintetek a legfontosabb az ország szempontjából nem az egyéni szempontotok szerin.


Igazából ezt egy külföldi tudná megmondani vagy egy politikailag semleges nem jobbos nem balos nem lmbtq és nem kisebbségi ember aki elfogultan tudná megmondani mi rossz ott és mi rossz itt.

2021. júl. 7. 13:23
 33/89 anonim ***** válasza:

#30

#28 vagyok.


"A többi döntés helyet ti mit javasoltok az oktatás és egesegugy csak a pénzt viszi ezeken a területeken valóban sok a hianyosag,"

Na, pont ez a tévedés.

A finnek is szegények voltak a '60-as években, de összehoztak egy nagoyn jó oktatási reformot és amiatt lettek gazdagok.

Pont az oktatás az, ami egy ország számára hosszútávú és stabil fejlődést tud elhozni.


Illetve nálunk nem csak a színvonallal vannak problémák, hanem jelenleg a megszűnés felé halad a terület.

A tanárok 50%-a 50 év feletti vagyis olyan 10 éven belül a tanárok fele nyugdíjas lesz, ami azt jelentené, hogy a teljes oktatási rendszerünk megszűnne, mivel nem lenne elég tanár kb. sehol.


Ami a mostani rendszert illeti, a legtöbb dolgot megszüntetném. A támogatások nem családi alapon kellene járniuk, hanem rászorulás szerint. Jelenleg egy 3-4 gyerekkel rendelkező milliomos is megkapja a támogatásokat, de egy szegény, kevesebb gyerekes család nem vagy csak kisebb mértékben.

A kedvezményeket mondjuk ételekre adnám. Pl. egészségesebb étel olcsóbb meg ilyenek.

Lehetne még sorolni, de az nagyon hosszú kommentet eredményezne, ha van terület, amire konkrétan rá akarsz kérdezni, akkor mond és arról lehet beszélgetni.

2021. júl. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/89 anonim ***** válasza:

"Csak úgy nagyvonalúan mi a fő dolog amiben le vagyunk szerintetek maradva a nyugatol?"


Oktatás színvonala, életszínvonal tervezhetősége, gondolkodásmód - külön hangsúly az utolsóra.


"Mi az ami szerintetek a legfontosabb az ország szempontjából nem az egyéni szempontotok szerin."


Az, hogy a húzóembereket itthon tudjuk tartani, vissza tudjuk csábítani.

2021. júl. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/89 A kérdező kommentje:

Gondolkodásmódon mit értesz mi az ami zavar?


Mi sosem leszünk hollandok vagy amerikaiak.

A belső széthúzás zavar?

Nem baj szerintem ha más a filozófiánk miért kéne a nyugatot majmolni?

Mi alapján fontos el mi a jó és mi a rossz?

2021. júl. 7. 13:49
 36/89 A kérdező kommentje:
"dontod
2021. júl. 7. 13:50
 37/89 anonim ***** válasza:

#35

"Szerintem a dögöljön meg a szomszéd tehen is", illetve "nekem mindenhez közöm van, de neked semmihez" mentalitásokra gondol.

Rettentően paraszt a magyarok hozzáállása más emberekhez, más ember sikereihez, illetve mindenbe bele akarok szólni, akkor is ha nincs hozzá körük, akkor is, ha nem értenek hozzá stb.


Ez amúgy engem (#28) is zavar, csak szerintem a legtöbb dolog az oktatásból eredeztethető.

2021. júl. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/89 A kérdező kommentje:

Az a baj a main stream média is pont úgy megváltoztatná az emberek gondolkodását mint te


Ezért megy az erzekenyites minden sorozatban és filmen és ezért minden zöld ami színes és fekete

És minden piros ami nemzeti


Lehet ott van ez a dac a magyarokban azért mert büszke nép vagyunk mint a lengyelek.es nyakas vitatkozos típus

Bár ezt nem lehet általánosítani.


De ne akarjatok megváltoztatni az embereket!!! Vagyunk amilyenek vagyunk

2021. júl. 7. 14:40
 39/89 anonim ***** válasza:

#38

Itt mit értesz mainstream média alatt? Ami a legtöbb pénzt kapja? Mert az a fidesz médiája, ott nyilván az megy, amit ők akarnak. Vagy a független médiára gondolsz? Mert ott meg a hírek mennek.


Pl. most miért cikkez mindenki a melegekről? Mert a fidesz beemelte megint a közbeszédbe az új törvényével, akkor nyilván mindenki írni fog róla.

De ha megnézed, hogy mi volt 2 hónapja, féléve, akkor alig láttál erről cikkeket.


Illetve mit értesz "érzékenyítés" alatt? Azt, hogy az emberek megtanulják, hogy nem kell agyonverni a másikat, mert más a szexuális orientáció? A gyerek meg nem lesz öngyilkos, mert másnak érzi magát? Ha igen, akkor igen, el is várom, hogy ezek tudatosuljanak az emberekben.


A magyar sehol nem büszke nép. Kevés szolgalelkűbb nép van, mint a magyarok.


"De ne akarjatok megváltoztatni az embereket!!! Vagyunk amilyenek vagyunk"

Akkor sosem lesz nyugati életszínvonal vagy jobb itt. Akkor tudunk úgy fejlődni ahogy, ha az emberek hozzáállása megváltozik.

Lehet, hogy neked jó, hogy egy rothadó országban élsz, de más ezt egyáltalán nem szeretné.

2021. júl. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/89 A kérdező kommentje:

Te is azért elfogult vagy nagyon a BBC és a CNN nyíltan tramp ellen kampányolt őket se mondanám objektívnek ahogy a többi nyugati médiát se én arra gondoltam.

Facebook és Twitter se partatlan


De a fidesz médiában igen meg kormány eltetes megy ez is igaz.

2021. júl. 7. 16:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!