Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valóban egyre inkább polarizal...

Valóban egyre inkább polarizalodik a világ és Európa vagy ezt csak én érzem így?

Figyelt kérdés

Hatalmas vélemény különbségek vannak kelet és nyugat között mind életformaban mind filozofiaban mind politikailag gondolok itt

Usa EU vs Oroszország de legfőképpen Kína szerepere



És ez a törés az EU belül is létezik van egy szivárványos migránsokal teli határozatlan burokratikus nyugat benne az lmbtq val és a black liveses meter nyíltan feher ellenes fekete raszistaival



És vannak a kelet európai tagállamok ahol a demokrácia másmilyen nagy a korupcio de legalább valamelyest védelmezik a régi rendet.


Natanjehu, Trump bolsenaro, Putyin Orbán salvini képvisel egy irányzatot

Kína egy külön másik irányzat

Biden és az europai "libernyak"ok egy másik kategória a néppárt joreszevel együtt.



2021. júl. 5. 09:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 anonim ***** válasza:

#80

"Szerinted akor minden rossz a konzervatív felfogasbol jonn?"

Inkább azt mondanám, hogy nem jó, de nem feltétlenül rossz/káros.

De igen, többnyire a konzervativizmusból semmi nem jött. Arról nem beszélve, hogy már annyira megváltozott, mivel alkalmatlan a fennmaradásra, hogy számtalan dolgot átvett a liberalizmusból és ennek ellenére is azt támadja.


"Ugyan úgy mint ahogy meg előbb írtuk hogy az ember eredeti termeszete inkább fasiszta jellemzőket mutatt

Gazdasági oldalon pedig eredendően kapitalista az ember valamit valamiért elv."

De attól még nem lesz valami jó. Igen, az ember állati vonásai ezeken az ideológiákon, eszméken alapulnak, de azért kezdtünk el pl. szabályokat hozni, törvényeket, hogy ne állatként éljünk, és a fejlett intelligenciánk pont ezt teszi lehetővé.


"Komcsik se tudták az ember alap természetett megváltoztatni meg erőszakos eszközökkel se."

Bocs, de ez fordítva pont ugyanúgy igaz. A náci és fasiszta rendszerekben sem éljenzett mindenki.

Ha erőszakos a rendszer, akkor nem fog változni.


Érdekes módon a legliberálisabb/baloldalibb rendszerekbe a legboldogabbak az emberek.

2021. júl. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/89 anonim ***** válasza:

"Szerinted akor minden rossz a konzervatív felfogasbol jonn?"


Ez egy tök érdekes kérdés, jókat szoktam filozofálni a téma körül. Meg úgy általában azon, hogy mi a konzervatív felfogás. Amit sokan - köztük te is - konzervatív gondolkodásnak tartanak, az egyfajta hagyománytisztelet; felnézni a dicső őseinkre, és követni a bölcsességüket. A te szemedben a liberalizmus tiszteletlenség: csak úgy élni a világban és szarni bele mindenbe, elherdálni az örökséget.


Objektíven szemlélve a konzervatív szemlélet azt jelenti, hogy ellenállunk a változásnak. Ennek hatalmas előnye a stabilitás, hiszen a konzervatív ember számára adott egy készen kapott értékrend, ami jó volt a nagyapámnak, az apámnak, így nekem is jó lesz, a fiamat is erre fogom nevelni. Emiatt a konzervatív ember stabil, és magabiztos, mert úgy véli, pontosan tudja, mi a helyes. És ez tök jó.


A konzervatív ember ugyanakkor elfelejti, hogy az ő évszázados értékrendje valójában folyamatosan változik, csak ő nem tud róla. A nagyanyám számára bűnös dőzsölésnek számított, amikor kapott egy automata mosógépet. A feleségem számára az automata mosógép már nélkülözhetetlen, de a mosogatógép luxus. Ő most akkor most tipikus fogyasztó, vagy konzervatív? 30 éve az előbbi, most az utóbbi.


És szerintem ez itt a csapda. A konzervatív ember számára létezik egyetlen helyes értékrend, a többi abnormalitás. Ugyanakkor azzal nincs tisztában, hogy ezt csak azért gondolja így, mert ebbe az értékrendbe született, és nem látott mást. Pl azt mondod, az öneltartás nem működik? A feleségem nagyapja erre annyit mondana, hogy a mai fiatalok lusták dolgozni.


Márpedig az, hogy az emberek azt gondolják, hogy amit ők csinálnak, az az egyedüli jó dolog, beláthatóan melegágya sok rossz dolognak.


A gyönyörű az egészben, hogy

az általas sokat szidott fogyasztói társadalom pontosan a konzervatív elvek miatt működik: "így szoktuk".

A konzervativizmus egyik tartópillére a közösségi megfelelés: ha mindenki így csinálja, akkor neked is így kell, különben kilógsz, és kinevetnek, kiközösítenek. Az emberek pontosan azért vásárolnak, mert úgy érzik, ezt várják el tőlük. Azért vesznek drága dolgokat, és teszik fel fb-ra, hogy bizonyítsanak.


A liberáilis felfogás pont arra nevel(ne), hogy mindenki döntse el belátása szerint, hogyan akar élni, amíg mást nem zavar. Ha neked kevesebb pénzed van, olcsó telefonod, kínai ruhád, vagy éppen kecskéket tartasz és önellátó vagy, a te dolgod, és ezért senki nem szólhat meg téged.


A másik vicc, hogy pont a liberális fiatalok között egyre több olyan van, aki megy ki kecskéket tartani, agrárkodni mert így szeretne élni. A konzervatív ismerőseim közül csak az csinál ilyet, aki eleve tanyán nőtt fel, a többi magától sosem menne ki, él úgy, ahogy a szülei.

2021. júl. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/89 A kérdező kommentje:

Szóval ha inkább magamnak való vagyok ha nem szeretem úgy élni az életem mint a többség és ha nem igazán érdekel a társadalmi státusz akor igazából a gondolkodásmódom inkább liberális ?


Ez elgondolkodtató mégis a konzervatívizmus annak is a radikális formai fogtak meg

Valahogy abból erőt lehet meríteni akor is ha amúgy rosszak a dolgaid.

Mármint a fanatizmusra gondolok


Sajnos van egy bizonyos élethelyzet évek óta körülöttem amibol nem tudom a kiutat hazudnék ha azt mondanám hogy nem gondolkodtam el meg az öngyilkosságon is egy időben.


És igazából mondjuk ki ez a szélső jobbos kultúra a nemzeti radikális zene eszmeiseg

És még Hitler 30 40 As évekbeli feliratkozott beszédei is ( amiben hihetetlen érzelmi erő van még napjainkban is)

Hihetetlen lelki erőt tud adni egy isszonyatosan kilátástalan helyzetben amikor nem látsz mást csak szenvedest. talán úgy mint egy vallás

Meg akor is ha egy jó része nem igaz.

2021. júl. 14. 13:49
 84/89 anonim ***** válasza:

#83

"Szóval ha inkább magamnak való vagyok ha nem szeretem úgy élni az életem mint a többség és ha nem igazán érdekel a társadalmi státusz akor igazából a gondolkodásmódom inkább liberális ?"

Az egyértelműen liberális, hogy ezeket a dolgokat vallod.


"Ez elgondolkodtató mégis a konzervatívizmus annak is a radikális formai fogtak meg"

De követed is ezeket? Mert a leírtak alapján még ha a konzervativizmus is tetszik neked, mégis liberálisabban viselkedsz.

Mégha nem is tudatosan.

2021. júl. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 A kérdező kommentje:

Végül is a jobboldal katonai szemlélete vagy hogy nevezem millitarizmusa fogott meg ebből merítettem lelki erőt amikor kellet.


De pl Észak Koreában is van ez a fajta millitarizmus amiből szintén nagy erőt lehet meríteni és szerintem merritenek is a helyiek

Hisz kell ahhoz hogy évtizedekig kitartsal a szenvedések éhezés közepette.


Sejted azért miről beszélek? Tudom ez inkább már nem is politika hanem érzelem de pl a muszlim fanatikus vilagszemlelet is az mégis elterjedt a világon.



Szóval lehet akor igazából klasszikus értelemben nem vagyok jobboldali ez igaz lehet.

2021. júl. 14. 14:25
 86/89 anonim ***** válasza:

#85

"De pl Észak Koreában is van ez a fajta millitarizmus amiből szintén nagy erőt lehet meríteni és szerintem merritenek is a helyiek"

Kétlem, főleg, hogy a katonaság fosztogatja az ott élőket.

Csak az ott élők nem tudnak mit tenni, mivel nem náluk a fegyver, illetve simán elképzelhető ,hogy elhiszik, hogy rosszabb a világ többi részén élni, mint ott.


"Sejted azért miről beszélek? Tudom ez inkább már nem is politika hanem érzelem de pl a muszlim fanatikus vilagszemlelet is az mégis elterjedt a világon."

Az sem terjedt el, csak a média torzít. A média nem azt hozza le, hogy békésen él 2 milliárd muszlim, hanem azt, ha épp 1 felrobbant valamit.


2015-ös adat szerint 1.8 milliárd ember muszlim, a világ 24%-a.

Az FBI pár évvel ezelőtti becslése szerint 200 ezer muszlim terrorista van.

Vagyis kevesebb, mint a muszlimok 0.0002%-a terrorista.


Ha a muszlimok tényleg olyan fanatikusok lennének és ez el is terjedt volna, akkor már rég kiirtották volna azokat, akik nem muszlimok.

2021. júl. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/89 A kérdező kommentje:

Közöttük és közöttünk is vannak szélsőségesek akik az adott eszmeert vallasert bármire képesek

Ahogyan a világ minden részében még Izraelben is van mind vallási fanatizmus mind majdnem náci nacionalizmus a palesztinok ellen.


Pedig mint nép ők tudják a legjobban ez milyen.


Amúgy az emberek 99 százaléka nem radikális sehol se


Szerintem az igazi fanatizmus kialakulásához nem elég a politikai eszme hanem valami egyéni lelki sérülés is kell.

Mármint a halálig tartó egy adót eszmeert meghalni képes ember kialakulásához.


Az a rossz helyzet ha két eszme vagy vallás szélsőségesei találkoznak az borítékolható vérfürdő.


A Politikai muszlim pl a muszlim testvériség vagy erdogan ők a mi jobboldalunknak felelnek meg?


Ellenben taliban al qaida isis al shahab ok egy teljesen korán alapú rendszert akarnak

Az a törés ami itt nálunk politikai alapon van még ott vallási ezért érdekes.

Szóval ami itt a szélső jobb az Afganisztánban egyenlő a taliban?

2021. júl. 14. 20:52
 88/89 anonim ***** válasza:

"Szóval ha inkább magamnak való vagyok ha nem szeretem úgy élni az életem mint a többség és ha nem igazán érdekel a társadalmi státusz akor igazából a gondolkodásmódom inkább liberális ?"


Azt hiszem, ez egy kulcskérdés a témában: igen, szerintem így van. Neked van egy elképzelésed arról, hogy hogyan szeretnél élni, ami eltér a sztenderdtől, de nem erőlteted másra. Az értékrended konzervatív, de a gondolkodásmódod liberális. Jól tükrözi ezt az is, hogy ebben a topikban is képes vagy nyitni a más vélemény felé.


Én világéletemben liberális embernek tartottam magam. Teljesen elfogadó vagyok, az lmbtq céljaival is egyetértek - az eszközein vitatkoznék. Lázadó természet vagyok, meggyöződésem, hogy kontraproduktív büntetni, erőltetni. Vezetőként a vezetői stílusom is inkább értékek közvetítésére, és visszajelzésre alapul, mint szabályokra és számonkérésre. Számomra nincs olyan, hogy "normális", csak olyan, hogy "én így szeretem".


Ugyanakkor egyszer egy haverom jegyezte meg teljesen általánosan, hogy ő nem olyan konzervatív, mint én, amin tök meglepődtem, pedig igaza van. Igazi lokálpatrióta vagyok, a megyén kívül még nem éltem. A nagyszüleimtől örökölt gazdaságot megtartottam, és műveljük a feleségemmel, pusztán azért mert számomra a földmunka egy misztikusan gyönyörű dolog. A feleségem diákszerelemből alakult jóban-rosszban felállás. A munkahelyemen többnyire a konzervatív srácokkal haverkodom.


Szerintem ez a kettő nem üti egymást, csak minden fogalom keveredik már mindennel.

2021. júl. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/89 A kérdező kommentje:

Engem konzervatív szemléletben elég szigorúan neveltek apám rendőrtiszt anyám állami hivatalnál dolgozik

Néha egykét pofon is elcsattant nekem még a testvéreimnek de főleg nekem mert testvéreim jobban szabalykovetok én mindig fekete bárány voltam némileg mindenhol renegat azt hittem azért mert vérszerint nekem más az apám anyám első férje de őt nem ismertem,nevelő apám nevelt kiskoromtol.


Értékrendet tőlük tanultam de én mesze nem vagyok és nem is leszek vaskalapos ha van egy munka vagy feladat azt a saját módszerekkel a saját technikámal szeretem megoldani nem szeretem ha azt is megmondja valaki "hogyan csináld" ha valamit nemtudok úgyis rákérdezek

Nem szeretem a szorszal hasogatast.

Azt hogy csak úgy jó ahogy mutatjak mert az esetek 90 százalékában nekem úgy nem jó nem mint a többségnek.



Persze a rendetlenség vagy a káosz se jó pl amit párom képvisel hogy ide rakom oda rakom semminek nincs rendszere ahogy esik úgy pufan össze vissza amihez kedve van stb

( De ő ezt tanulta otthon)


Azért szeretem ha van a napnak egy felépített menete és vannak elvárások pl takarítás stb főleg miotta gyerek van mert kell ez a keret a mindennapos rutin.


Szóval legyen rend de apróságokon ne kötekedjunk mint a szüleim mert abol csak a vita kiabálás stb alakul.

2021. júl. 15. 12:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!