Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valóban egyre inkább polarizal...

Valóban egyre inkább polarizalodik a világ és Európa vagy ezt csak én érzem így?

Figyelt kérdés

Hatalmas vélemény különbségek vannak kelet és nyugat között mind életformaban mind filozofiaban mind politikailag gondolok itt

Usa EU vs Oroszország de legfőképpen Kína szerepere



És ez a törés az EU belül is létezik van egy szivárványos migránsokal teli határozatlan burokratikus nyugat benne az lmbtq val és a black liveses meter nyíltan feher ellenes fekete raszistaival



És vannak a kelet európai tagállamok ahol a demokrácia másmilyen nagy a korupcio de legalább valamelyest védelmezik a régi rendet.


Natanjehu, Trump bolsenaro, Putyin Orbán salvini képvisel egy irányzatot

Kína egy külön másik irányzat

Biden és az europai "libernyak"ok egy másik kategória a néppárt joreszevel együtt.



2021. júl. 5. 09:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 anonim ***** válasza:

#63

"Szóval visszatérve szerintetek egy nagyon hatékony oktatás kb mindenre megoldás?"

Nem teljesen, de a legtöbb dologra igen. Nagyon sok mindenre elég lenne egy jó oktatás. Lásd finnek.


"Ezt amúgy hogy gondoljátok felnőtt képzésben vagy általános oktatásban?"

Gyakorlatilag mindenhol.

Már kis gyerekeknek érdemes lenne elkezdeni bemutatni a világot, hogy később ne lepődjenek meg, ne alakuljon ki ellenérzés, félelem az ismeretlennel szemben.


"És mivel motiválnatok azokat akik nem akarnak oktatást?"

Mármint? Aki oktatáson kívül van és nem akar oktatást? Vagy itt arra kell gondolni, aki benne van az oktatásban, de nem akar tanulni.

Az előbbi annyira nem szempont, ha a többség akar egy jó oktatást.

Az utóbbi meg ritkán fordul elő egy jó oktatásban. Egy jó oktatás érdekes, az ember pedig elég kíváncsi, így megfelelő tanárral, tantervvel a gyerek érdeklődni fog.

Nyilván nem fogja érdekelni őket, ha a feladat 10 oldal bemagolása lesz.


"És ugye tudjátok hogy ez hosszú távú dolog még 10 év múlva se biztos hogy megtérül addig mit csináljanak az emberek?"

Ez nem úgy kell elképzelni, hogy mindent eldobunk, amíg nem működik az új rendszer.

Másrészt, a jelenlegi helyzethez képest már az is jó lenne, ha csak stagnálna a színvonal.


#65

"liberalizmus se az ember eredeti termeszete

Ellenben a "fasizmus" és formai egy rossz eszme de ez az ember eredeti termeszete!"

El kell dönteni, hogy miként akarunk élni. Állatokként vagy sem.


#67

"A liberális demokrácia sose lett volna képes ilyesmire főleg akor nem amikor már romokban az országod."

Mármint mondjuk az USA, ami liberális demokrácia létére létrehozta az atombombát?

Sőt, Németországban bizonyos anyagok szerint egyes kutatások lassabban is mentek, mivel a tudosók ideológiailag nem értettek egyet a vezetéssel, ezért nem dolgoztak.


"Az "illiberális" demokrácia rövid és középtávon jó ösztönzi a munkahelyek letrejotett és próbál kedvezni a számára hasznos csoportnak és kisebb nagyobb kedvezményekkel csábít."

Nem jó, attól függ kinek jó.

Ha kiszolgáltatja a dolgozókat, hogy a munkáltatók többet dolgoztassák az embereket, akkor az a munkáltatóknak jó, de az embereknek nem.


#69

"Jakab Petire fogadok hogy ő lesz Orbán kihívója neki is van a legtöbb esélye legyőzni őt"

Kétlem.

Karácsony pont azért számít jó jelöltnek, mert mindenki tudna rá szavazni, ezért képes ő megszólítani a legtöbb embert.

Jakab a baloldaliak egy részét nem tudja megszólítani, ahogy Dobrev a jobboldaliakat, és itt nem csak a személyükről, hanem ideológiájukról is beszélek.

Viszont Karácsony a kettő között van, vagyis képes lenne jobb- és baloldaliakat is megszólítani.


#70

"A szép lassú liberalizálodas ami 2 évszázada megy talán jó ahogy van.

Talán a 2 oldal nem megosztani kéne egymást hanem kiegészíteni"

Elég irreális, hogy ez legyen.

Ha nagyobb távlatokban gondolkodsz, akkor már több száz éve tolódunk szépen balrább. Pl. régen a gyerekeket is lehetett dolgoztatni, nem oltak munkás jogok stb. Ezek mind baloldaliak.

Ahogy a következő évtizedekben is baloldali eltolódás a reális.


Ha a robotizáció, mesterséges intelligencia elkezd terjedni, akkor nagyon sokan vesztik el a munkájukat, és lehet, hogy lesznek új munkahelyek, de oda már nem egy szakmával rendelekző személy kell, és valaki 40-50 évesen már kétlem, hogy egyetemre vagy valami hasonló képzésre elmenne.

Ezzel kapcsolatban merült fel az alapjövedelem gondolata.


"Talán egy hatékony társadalomban lehetne szélsőjobbos a katona és a rendőr, libsi a valakizo és szoci a munkás"

Irreális, mivel később pont ezek lesznek azok, amiket cserélni fognak. Már most is létezik drón támadás, szóval ezek a munkahelyek is valószínűleg megszűnnek a legtöbb esetben.

2021. júl. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/89 A kérdező kommentje:

A balra tolodas egyértelmű minden értékűnk szempontjából

Munkajog, nők helyzete,kisebbségekkel való bánásmód,erőszak mentes gyereknevelés stb


Talan a nagy ellenállás ellenére az alapjövedelem is be lesz vezetve előbb utóbb bár ez érdekes játszma lesz. Talán 50 év múlva.


Most az alacsonyabb iskolaztatotsagu népcsoportokat és emberek között ez kb azt jelenti majd hogy nem kell dolgozni.es korlátlanul lehet gyermeket vállalni.

Ugyanis ez az ország nem Svédország vagy Norvégia különösen a keleti országrészben hatalmas problémák vannak kialakulóban

2021. júl. 12. 16:43
 73/89 anonim ***** válasza:

#72

Milyen ellenállásról van szó?

2016: 76% támogatná:

[link]

2020: 80% támogatja:

[link]


Arról nem beszélve, hogy az Orbán kormány MI stratégiája szerint kb. 1 millió munkahely megszűnik/átalakul a mesterséges intelligencia miatt.

Én azt gyanítom, hogy ezek többsége alkalmatlan lesz az átképzésre, szóval ha nem akarnak több százezer munkanélkülit, akkor valamit kezdenek velük.

(Mellesleg a rossz oktatással ez is jár, nem igazán lehet átképezni a dolgozókat.)


Amúgy a korlátlan gyerekvállalás nem lesz reális. Az alapjövedelem tényleg egy alap lesz, még később is inkább arról lehet majd beszélni, hogy meg lehet élni belőle, de nem leszel dús gazdag.

A mostani ötletek is hasonló elképzeléssel működnének csak alacsonyabb lenne a kapott összeg.

2021. júl. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/89 A kérdező kommentje:

Amúgy se a gazdagoknak van sok gyereke ezt ved figyelembe.


Kis dűlő ingatlanokban vagy tanyákon élnek nekik csak áram kell és kaja éhez az életszínvonal hoz amit élnek


Nemtudom de Ense dolgoznék 40 évet ha lenne alapjövedelem.

Házra összegyűjtenem a pénzt addig dolgoznék.aztan ha lenne alap jövedelem hülye lennék hajnalban kelni robotolni vagy tanulni.

Isten háta mögötti helyeken még mindig lehet venni olcsó ingatlant szerinted ha lenne alapjövedelem mennyire esne vissza a munkakedv meg akor is ha csak 60 70 e Ft lenne?


Bár nemtudom osszinten milyen összegre kéne gondolni szerintem 20 30 e Ft semmit se jelentene 90 100 lenne az ideális szerintem.


így belegondolva én is akarom konzervatív radikális ként mert eltudnek vonulni a libsi vilagotokbol, egy zárt isten háta mögötti helyre és a családommal ugyan úgy élni mint őseink.a régi szabályok szerint.

Amúgy is ezt terveztem de nyugdíj után ami nekem kb 40 év de így jóval előbb.

2021. júl. 13. 03:33
 75/89 anonim ***** válasza:

#74

"Isten háta mögötti helyeken még mindig lehet venni olcsó ingatlant szerinted ha lenne alapjövedelem mennyire esne vissza a munkakedv meg akor is ha csak 60 70 e Ft lenne?"

Nem tudomm, ha nem lenne pénzed, hogy finanszírozd a hobbid és egésznap otthon kéne csendben ülnöd, akkor megtennéd? Ha nem lesz arra pénzed a haverjaiddal elmenj egy étterembe?

Amikor nincs másra pénzed, akkor az vedd szószerint, nem fogsz tudni mit csinálni, mert nem tudsz könyvet venni, nem tudsz szórakozó helyeken fizetni, nem tudsz fenntartani egy számítógépet.


"Amúgy is ezt terveztem de nyugdíj után ami nekem kb 40 év de így jóval előbb."

Áh, csak szeretnéd ha 40 év lenne. Egyáltalán nem reális, vagy még tovább kitolódik vagy valamilyen formában átalakul.

Ma úgy a legérdemesebb számolnia egy 35-40 év alatti embernek, hogy úgy sem kap majd nyugdíjat.

2021. júl. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 A kérdező kommentje:

De legalább kiszakadnek a kapitalizmusbol is.

Termelnek valamennyi ételt így maradna pénz az alapjövedelem ből amiből áramot azért kifozetnem esetleg ha marad akor mást is összesporolnek.


Asszonyomal költöznek meg esetleg kéne egy kis árva cseledlany is xd


Akor lenne ez a 2 asszony( egy idősebb egy fiatalabb) lenne jó pár gyermekem egy kis gazdaság akor nemfeltetlen kell szórakozó hely esetleg bor és internet meg ami kenne.

Bort elő lehet állítani szintén.

Egy zárt közösség lenne végül is de a gyermekeim szabadon dönthetnek hogy itt akarnak lenni vagy a libsi kapitalista világban.

Ki is próbálhatják aztán vissza is jöhetnek ha akarnak.


Ez lenne a személyes földi mennyország számomra napjainkban


Ókori Róma ha nem voltál rabszolga szintén isszonyat jó lehetett.

Pont azért mert a rabszolgák minden vagyadrol gondoskodtak legyen az munka, házimunka ,szexuális vágyak stb,

Persze gondolom nem voltak olcsók szóval a legszegényebbeknek nem voltak.


Vagy a feudalizmus is ha nemes voltál.

Külön nemes kek veru fáj.xd

2021. júl. 13. 10:51
 77/89 anonim ***** válasza:

#76

"libsi kapitalista világ"

Az még mindig konzervatív. A liberalizmus azt mondja, hogy vannak elidegeníthetetlen jogaid. A kapitalizmus azt, hogy nincsenek, ezeket meg lehet venni.


Nem véletlenül vadkapitalista a republikánus párt Amerikában.


"egy kis gazdaság"

Csak ezt fenn kell tartani. Pl. miből veszel új eszközt, ha elromlik valami? Továbbá a vízfelhasználásod is nagyobb lenne, szóval olyan sokat nem fogsz tudni félretenni.

Ha pedig rendesen akarsz gazdálkodni, akkor valamivel a föld termékenységét is növelned kell, ami megint pénz.

2021. júl. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/89 A kérdező kommentje:

Nem komplett onelatasrol beszéltem erről lemondtam mert nem működik. ezért kell az alapjövedelem vagy nyugdíj.

Ha kap az ember min 60 e fordított az kajára ha O főz bőven elég

Ha meg van egy pár tyúk tojásra és levágni egykét kecske sajtnak és egykis krumpli kukorica és zöldségek

Sokat megtudsz spórolni mamám kb 90 e kapott nyugdíjat Papam nyugdíjazása előtt kb 2 ével már nem talált munkát mégis megéltek és kocsira is futotta.( Mármint üzemanyag ra gondolok és biztosítás

)


Ez olyan relatív kinek mennyi pénz elég asszonyom nővére Svájcban el kettejük együtt kb másfél milliót keres de mégis hónapról hónapra élnek mert minden penzt elköltenek

Minőségi autó telefon ruha ételek szórakozás stb aztán hónap végén már szukolkodes.


Ez a fogyasztó társadalom! Aminek legkevese se vagyok a híve meg a liberalizmusnak vannak elméleti jó oldalai de a vadkapitalizmusnak-kapitalizmusnak nemhiszem.

Fogyasz és költs korlátlanul mert ez a boldogság mércéje?


Amúgy ezt pl a nőkben se értem azért velük peldalozok mert ők jobban anyagiasok.

Nem értem a bevásárlás számukra miért öröm?

Miért egyenértékű szórakozás?


Én elmegyek sétálok túrázók valahol akár Pesten a városi terepen, akár erdőkben hegyekben vagy elmegyek kajakozni a dunara.

Inkább ott nézelődők mint egy zsúfolt bevásárló központban azért hogy pénzt költhesek.


Meg azt nem értem ha pl van egy ruha amit veszel a Kínaiban ugyan úgy néz ki majdnem ugyan úgy melegít és kényelmes

Akor mi a fenének fizetnek egy adidas vagy bármilyen márkás cuccert dupla vagy megtobb pénzt?

Ennek mi értelme? Nem a funkció a lényeg csak a nagyzolas a társadalom felé?

2021. júl. 13. 12:13
 79/89 anonim ***** válasza:

#78

"Ha meg van egy pár tyúk tojásra és levágni egykét kecske sajtnak és egykis krumpli kukorica és zöldségek"

Én is ugyanerről beszéltem, az állat eszik valamit, ahogy a növénynek is vannak igényei.

És emellett, megint, a dolgok tönkremehetnek. És itt nem csak arról beszélek, hogy mondjuk eltörik egy ásó, hanem teljesen tönkremehet az autód is.


"Aminek legkevese se vagyok a híve meg a liberalizmusnak vannak elméleti jó oldalai de a vadkapitalizmusnak-kapitalizmusnak nemhiszem."

Az előbb is ezzel volt problémám, hogy megint próbálod összekötni a liberalizmust a kapitalizmussal, miközben a liberalizmus miatt mehetsz te erdőbe túrázni, míg a másik a plázába.


A kapitalizmushoz a konzervativizmus kapcsolódik, és érdekes módon azzal nincs bajod, de a liberalizmussal, aminek nincs köze hozzá, azzal van.


"Nem értem a bevásárlás számukra miért öröm?"

Amúgy mindenki számára öröm. Ezt kutatások bizonyítják, hogy vásárláskor endorfin szabadul fel, vagyis boldogabbnak érzed magad.

[link]


A nők esetében pedig arról van szó, hogy társadalmilag az az elfogadott, hogy nekik kell jól kinézniük, követni a divatot stb.

Így a társadalom - ki nem mondva - rákényszeríti őket, hogy mindig próbáljanak új, szép dolgokat venni.

(Még egy dolog, ami a konzervativizmus hagyott itt nekünk.)


"Én elmegyek sétálok túrázók valahol akár Pesten a városi terepen, akár erdőkben hegyekben vagy elmegyek kajakozni a dunara."

Áh, szóval élsz az általad gyűlölt liberalizmus adta jogaiddal.


"Meg azt nem értem ha pl van egy ruha amit veszel a Kínaiban ugyan úgy néz ki majdnem ugyan úgy melegít és kényelmes"

Mondjuk nem tart ugyanaddig. Ezt én is tapasztalom amúgy.

Pl. a cipők elég gyorsan szétmennek, ami miatt már nem a legolcsóbbat veszem, de még nem is a legdrágábbat, de így se tart nagoyn sokáig.

Telefonoknál szintén ezt tapasztaltam. Ott is megjelenik a minőség.


"Akor mi a fenének fizetnek egy adidas vagy bármilyen márkás cuccert dupla vagy megtobb pénzt?

Ennek mi értelme? Nem a funkció a lényeg csak a nagyzolas a társadalom felé?"

Lényeg a kinézet is, ahogy már írtam.

A másik szempont a státusz szimbólum, ami megint a konzervativizmusból maradt velünk. Ha van pénzed az iphone-ra, akkor a többség megveszi, hogy megmutassa, hoyg neki erre van pénze. Autónál szintén ez a helyzet.


Ez az annyit érsz amennyid van felfogás a konzervativizmusból jön, ahol a státusz elég fontos szerepet játszik.

2021. júl. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/89 A kérdező kommentje:

Szerinted akor minden rossz a konzervatív felfogasbol jonn?


Ugyan úgy mint ahogy meg előbb írtuk hogy az ember eredeti termeszete inkább fasiszta jellemzőket mutatt

Gazdasági oldalon pedig eredendően kapitalista az ember valamit valamiért elv.


Ezeket az alap ossztonoket ami igazából régen a túlélést segítette soha nem fogjuk túllépni legfeljebb korlátok közé szabni.


Komcsik se tudták az ember alap természetett megváltoztatni meg erőszakos eszközökkel se.

Kínában pedig a kommunizmus lett kapitalista azért hogy fennmaradjon a rendszer.

2021. júl. 13. 13:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!