Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tényleg igaz, hogy az angolok...

Tényleg igaz, hogy az angolok nem dolgoznak vagy csak egy buta demagóg közhely?

Figyelt kérdés

[link]


Azért kérdezem, mert soha nem voltam Angliában. Mi a valódi igazság?



2021. okt. 6. 18:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nagyon lusták
2021. okt. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 BeefEater ***** válasza:
88%

Angliában élek. Az összes melós aki mostanában jött hozzám angol volt, legyen az gázszerelő vagy takarító.

A taxisok nagyon sokszor indiaiak, arra azt mondanám, hogy ott alulreprezentáltak az angolok. Inkább kisebb-nagyobb klikkek szoktak kialakulni, mert sok bevándorló tényleg nem tud angolul és így előbb-utóbb lesznek "lengyel gyárak" vagy "magyar gyárak" ahol a legsűrűbben beszélt nyelv nem az angol.

A mezőgazdaság erősen alapozott az ideiglenes külföldi munkaerőre, ott nagyok a problémák. Van már, ahol heti £1000 a fizetés a brokkoliszedőknek, csak valaki szedje le mert elrohad. Hasonló problémák vannak a vágóhidaknál, igaz ez utóbbinál egy angol vezető tényleg azt nyilatkozta, hogy teljesen mindegy, hogy mekkora fizetést ajánl, az angolok nem akarnak vágóhídon dolgozni.

A kamionsofőrökből is hiány van, de ez nem azért van, mert az angolok nem akarnak kamion vezetni. A fizetés hatalmas, viszont a Covid óta nem régen indult újra a vizsgáztatás, plusz a Brexit miatt európai cégek már nem segíthetnek csak úgy be. Erre rájön az, hogy sok külföldi kamionsofőr hazament és bár jogosult lenne itt dolgozni, semmi oka sincs rá, mikor Lengyelországból Németországba fuvarozva hasonlóan keres mint UK-ból Németországba járva.

A kormány (és leginkább Kwasi) próbálják az "amit nem tudsz megoldani pénzzel, oldd meg sok pénzzel" módszert alkalmazni, csak az a baj, hogy nincs annyi megfelelő képesítéssel rendelkező ember amennyi kellene.

2021. okt. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
64%

Az 5-ös írta a legfrankobbat

5 éve dolgozom konyhán alig volt angol munka társam ez idő alatt ha volt is nem sokáig..

Szóval jah...

2021. okt. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
78%

A boltban ahol dolgozom van kb 6 takarító mind Angol kivéve a főnökük ő kínai.

Az én részelegem vagyunk kb 15 en és rajtam meg egy Filipino csajon kívül mindenki Angol.

Szóval nem.

2021. okt. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Igaz. Éltem Londonban 7 évet.
2021. okt. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!