Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a kinaik ugy dontenek...

Ha a kinaik ugy dontenek megtamadjak tajvant az usa merne beavatkozni ? Lehetseges egy a delkinai tengeren folyo tengeri haboru usa es kina kozot atom nelkul?

Figyelt kérdés

Ugy olvastam kina egyre jobban keszul tajvan viszavetelere a helyi legibazisokat eroditik, felujitjak es allandoan gyakorlatoznak es a politikai nyilatkozatok is egyre durvabak

( egyertelmu miert surgos. felvezeto chip hiany a vilagban amibol tajvan gyart legtobbet 🙂)


Tajvan nem akar csatlakozni ujra kinahoz a vegsokig harcolna ezt kijelentetek.

Szoval a kinai nepkoztarsasag es a kinai koztarsasag kozott elkepzelheto egy totalis konfliktus.


Usa mit lepne? eu es nato csatlakozna usahoz?


Oroszok kinanak segitenenek ?


Lehetseges 2 szuperhatalomnak ugy haboruzni hogy nemvagnak egymashoz atomot ?

Gondolok itt egy inkabb legi es tengeri haborura.



2021. okt. 15. 19:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Semmilyen veszélyt nem jelent Kínára az , hogy Tajvanon demokrácia sőt liberalizmus van már az átlag ázsiai országokhoz képest. Ha valaki Kínában akarna mondjuk demokratikus szerveződést az állam ellen akkor nagyon gyorsan lekapcsolná azt a Kínai titkosszolgálat. Egyszerűen presztízsveszteség lenne Kínának , ha nem olvasztanák be maguk közé mivel már vagy 30-40 éve azt szajkózzák a lakosságnak , hogy ez befog következni.
2021. okt. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Azert kina egy ideologiai harcot is folytat meg akarja mutatni hogy az o ujfele reformalt szocializmusuk jobb mint a nyugati rendszer eszak koreat es a teokratikus rendszereket kiveve most nincs alternativaja a nyugati demokracianak legfeljebb a katonai diktaturak de azok ideiglenesek igyis ugyis.
2021. okt. 15. 23:41
 13/19 A kérdező kommentje:
+ nemtudom hogy putyin es orban fele oligarhizmus az meg nyugati demokracia vagy mar joboldali diktatura ?
2021. okt. 15. 23:44
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Tömören, egy sorban válaszolva a kérdésedre:

Az USA addig a pillanatig a világ vezető hatalma, amíg Kína nem irányítja Tajvant. Vicces, de ezen a 1/3 magyarországnyi szigettől függ, hogy ki lesz a világ legerősebb nagyhatalma.


Hosszan válaszolva a kérdésedre::



Először is, óvatosan, kritikusan kell olvasni az újságokat, amik Kínáról írnak.


Másodszor, az csak propaganda, hogy nem akar csatlakozni. Tajvanon Han kínaiak laknak, akik kínaiul beszélnek. A tajvani politika azon törésvonalon megy, hogy mi a helyzet a szárazföldi Kínával, ki hogy viszonyul hozzá. A bal-jobb oldali ellentét csak ezután jön. 2 fő vonal megy: a függetlenség párti, ők vannak jelenleg kormányon, ezért olyan rossz a viszony Kínával, és olyan jó az USA-val. Vannak, akik jelenlegi status quo-t akarják fönntartani (tehát, hogy hivatalosan Kína része Tajvan, de amúgy szuverének, saját kormánnyal, hadsereggel, valutával, de Ők elfogadják hogy Kínaiak. Na és persze ott a harmadik csoport, akik azt mondják, hogy mi Tajvaniak Kínaiak vagyunk. Az első, függetlenség párti csoport nyilván sokkal de sokkal nagyobb hangot kap a nyugati médiában, hiszen az USA-nak az ő hatalmon tartásuk az érdeke.


A Kínai Kommunista Párt uralmára semmi sem veszélyes, az emberek imádják, és jogosan. Gondolj bele, milyen életszínvonal volt ott 65, 35 éve, és mi van most. Pár évtized alatt jobban él az ottani középosztály, mint Európa fele. A világ vezető technikai hatalma lettek. Ki csinálja a romtered otthon? Milyen alkatrészek vannak a telódban? A fém hozzá honnan van?

Az emberek szeretik a pártot. Nincs okuk nem szeretni. Kína belülről sokkal demokratikusabb, mint azt az itteni újságok láttán akarják, egy különbség van, a párt legfölső vezetését a párt választja meg, és nem az emberek. V


Válaszolva a kérdésedre:

Kína megtámadhatja-e Tajvant? Elvileg meg, de szerintem nem fogja. A kínaiak nagyon békés ország, a történelmük során nem nagyon hódítottak. Polgárháború volt sok, és az is ez lenne, de azok sem voltak nagyon véresek.

Az usa jelenleg körbezárja Kínát. Alulról ott Vietnám, akik az USA szövetségesei. Északon ott Dél-Korea, ami konkrétan amerikai bábállam. Keleten ott Tajvan és Japán.

Ha Tajvan szuverenitása sérül, ez a sok fönti ország mind elkezd közeledni Kínához, és a Kínaiak gond nélkül kijárhatnak a Csendes óceánra.

Az ura addig a világ vezető hatalma, amíg Tajvan független. Kérdés, meddig.

2021. okt. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Szoval inkabb bekes egyesulest tartotok valoszinunek?

Kina tenyleg sose volt hodito nemzet ez teny akkora teruletet orultek hogy egyben tartanak.


Europa ezert mas mert kis terulet rengeteg nep es nyelv = rengeteg haboru

De ezek miatt fejlodot nalunk jobban minden egeszen a vilaghaborukig.


Kina elobb ismerte a puskaport leigazhata volna a vilagot mint a britek spanyolok stb de megse talalta ki a puskat.

2021. okt. 16. 12:48
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy békés egyesülés lehetséges. Vannak olyanok Tajvanon akik támogatnák ezt de nagyon kevesen vannak. Én nem hiszek abban , hogy a valóságban katonai erő nélkül valaha Tajvan Kína része lenne. Én a Kínai technológiai fejlettséget is megkérdőjelezném. Nem azt mondom, vannak olyan területek ahol fejlesztenek és például a hiperszonikus fegyverekben jelenleg Amerikát is megelőzik csak kérdés, hogy a valóságban ezek a technikák milyenek. Kína nem olyan régen már a második űr rakétája felett vesztette el az irányítást ami azért sokat elárul szerintem hogy egyszer oké de 2X már gáz a SpaceX is bakizott de nem élesben. A telefonokba az alkatrészek Kínában gyártódnak de például a Xiaomi telefonokba a Qualcomm Snapdragon processzora van és a Qualcomm egy Amerikai cég. A Huawei kameráit amik most elvileg a legjobbak a Leica csinálja ami egy német cég . Bizonyos területeken valóban erős Kína de azért még messze van attól, hogy ő diktálja a világ fejlődését de jönnek fel ez tagadhatatlan tény.


"Ha Tajvan szuverenitása sérül, ez a sok fönti ország mind elkezd közeledni Kínához, és a Kínaiak gond nélkül kijárhatnak a Csendes óceánra."

Ezzel a mondattal egyáltalán nem értek egyet viszont . Ha Tajvan egyesül Kínával akkor az összes fent említett ország (Japán, Vietnám, India, Ausztrália) még inkább elkezdenek fegyverkezni ,mert azt fogják feltételzni, hogy Kína veszélyt jelent rájuk. Eddig is ezt gondolják az után meg pláne

2021. okt. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

14) vagyok. Picit összecsapva írtam amiket írtam, elnézést miatta, nagyon sok aspektusa van, és nagyon szeretem a témát, nem tudtam hol kezdjek neki.


"Szoval inkabb bekes egyesulest tartotok valoszinunek?"

Egy darabig biztosan. Amit a cikkek találgatnak, hogy Tajvan partjainál megjelenik sokszázezer kínai katona partraszálló járműveken és hadihajókon, szerintem a közeljövőben elképzelhetetlen.


A haditechnikához nem értek, hogy esélyt tudjak latolgatni, de a térség poltikai viszonyait elég jól ismerem, és a jelenlegi status quo igazából jó mindenkinek. Kínának is, az USA-nak is, és csóri Tajvaniaknak is.


A tajvani gazdaság, bár hiába van most reflektorfényben a chip hiány miatt, folyamatosan veszít a jelentőségéből, és legfontosabb partnere, Japán is rossz ívben halad, ezért szerintem mire úgy áll a helyzet, hogy a két Kína egyesül, már olyanok lesznek a poltikai viszonyok Tajvanon is, hogy bőségben lesznek az ezt a folyamtatot támogató erők is.


Az ázsiai poltikai egyik jellemzője, hogy nem csinálnak titkot abból, hogy a gazdasági elit hogyan befolyásolja az adott ország poltikai viszonyait. A tajvani nagytőke elképesztő mértékben össze van fonódva a kínaival, a tajvani FDI 60%-ban Kínába megy. Ezek a csoportok sem fogják hagyni, hogy 2 ország komolyan egymásnak essen.

2021. okt. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Szoval ez is olyan konfliktus mint az eszak del korea nagy a fustje de nincs langja

Kicsi nagyon az esely egy haborura?

2021. okt. 16. 17:32
 19/19 kretens ***** válasza:
Hát nem tudom hogy milyen forgatókönyv szerint történnének az események.Például mikor az oroszok annektálták a Krim félszigetet senki nem csinált semmit persze tudni kell hogy jó pár sz-300 és sz-400-as légvédelmi rendszert vontak össze a háttérben.Ugyan ez könnyen megtörténhet Tajvannal is mert Kinát hagyományos fegyverekkel nem tudná az Egyesült Államok visszaszoritani csak rakétákkal tehát ez az egy fegyvernem van amivel terrorizálni tudnák egymást viszont csak idő kérdése hogy mikor lőnék egymást interkontonentális atomtöltetü rakétákkal.Az a baj hogy egy ilyen háborúban egyik fél se hátrálna meg és totális atomháborúvá válna.
2021. nov. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!