Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van ennyi oroszimádó...

Miért van ennyi oroszimádó itthon?

Figyelt kérdés

Itt gyakorikérdéseken is van egy elég nagyszámú réteg akik nagyon oroszpártiak. Mi ennek az oka? Ezek az emberek már mind elfelejtették a rengeteg borzalmat amit az oroszok okoztak nekünk? (1848-49, 1945, 1956)


PL: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..



2021. dec. 19. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%

Nem oroszimádók.

Viszont felfogják, hogy mit művel Amerika és az USA.

Egyelőre addig vagyunk biztonságban, amíg nincs orosz-usa háború,

amit persze megint itt vívnának meg, Közép-Európában.

2021. dec. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Nem oroszimádó van itt, hanem jű pártkatona, aki nem gondolkodik, hanem követi vezérét. Amíg van. Utána összezavarodik.
2021. dec. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
1956 lassan 70 éve volt, és nem az oroszok, hanem sztalinista kommunisták voltak az szabadságharcosok ellenfelei, akik mindenféle nemzetiségűek voltak (urkánok is, magyarok is stb). Ha összeszámolod, ki mindenki ellen voltunk háborúban az utóbbi 1000 évben, mindenkit gyűlölnünk kéne. A modern Oroszország eléggé más, mint az 50-es évekbeli SZU.
2021. dec. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 meszike91 ***** válasza:
41%
Szerintem olyan hülyék hogy elhiszik hogy Putyin visszaadná Erdélyt és csak ezért imádják az oroszokat. Ha ismernék a történelmünket akkor tudnák hogy sok jót nem köszönhetünk az oroszoknak. Az se véletlen hogy a lengyel barátaink ilyen oroszellenesek.
2021. dec. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ennek több oka is van. Például:


1, Sokan úgy gondolják Nyugatról már csak a szenny és aberráció érkezik felénk.


2, Szintén sokan úgy gondolják az EU tagság valójában csak a Nyugatnak jó igazán, nekünk meg csak a morzsák jutnak emelett az önállóság jelentős csöknnésével.


Én meg azt mondom egy olyan kis országnak mint Magyarország mindefelé kell "barátkozni". Az egyoldalú függés kis országoknál nem szerencsés.

2021. dec. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem meg inkább a nagy ruszkizás meg oroszellenesség megy Magyarországon.

Mondom ezt úgy, hogy Szerbiában nőttem föl.

Egyáltalán nem látok semmiféle russzofiliát Magyarországon.

Gyere el Szerbiába, na ott tényleg oroszimádat van. És a szó valós értelmében, nem a ballib értelemben ahol már akkor is oroszimádónak bélyegeznek ha nem támogatod az lmbtq-t vagy nem vagy elvakult nato soviniszta

2021. dec. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
11%
Ezekekől már senkinek sincs konkrét élménye hiszen 56 óta is eltelt már rengeteg idő.Egyéb érveid nincsenek?
2021. dec. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
8%
Mert a szovjetek édestestvéreink.
2021. dec. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
40 év alatt a nyaláshoz is hozzá lehet szokni, utána már hiányolja az ember...
2021. dec. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Mert a felcsúti KISZ titkár most orosz imádó, és hívei bárhova követik. 2008 környékén még oroszellenesek voltak.


Nosztalgia. 40 év "megbonthatatlan szovjet magyar testvériség" nem múlt el nyomtalanul.

2021. dec. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!