Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem akarom elfogadni a tényt,...

Nem akarom elfogadni a tényt, hogy II Erzsébet királynő egyszer meg fog halni, de ugye az aggodalmam alaptalan, mert ugyebár a halála után is minden ugyanolyan lesz, mint eddig és remek uralkodó követi őt?

Figyelt kérdés

Állandóan az jár a fejemben, hogy II Erzsébet királynőnek nincs párja és a halála után semmi sem lesz ugyanaz, de ilyenkor próbálom tudatosítani magamban, hogy ez nem így van.


Ugye a félelmem alaptalan és II Erzsébet királynő utódja is fantasztikus lesz és minden ugyanolyan lesz az uralkodása alatt, mint II Erzsébet királynő uralkodása alatt?


Lehet csak II Erzsébet királynő halálától félek? Nem bírom elfogadni a gondolatot, hogy ő egyszer meghal, rettegek. A férje halála óta pláne.


2021. dec. 26. 19:08
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
73%

Igen, egyszer meg fog halni. És biztos, hogy egy korszak fog lezárulni. Ilyen hosszú uralkodásnál ez nem is lehet másképp. Az öröklést meg nyilván megoldják. Hivatalosan Károly herceg, de ő akár le is mondhat a fia javára.

Én is kedvelem egyébként II. Erzsébetet, bár ilyen kiállású államfője lenne Magyarországnak is. De hát erre születni kell és tanulni, meg készülni rá éveken át. És nem úgy, hogy pár év alatt Orbán a feneke alá pakol mindent... Na mindegy, ez már egy másik kérdés.


"Én azt nem értem, hogy, ha II Erzsébet nagybátyja azért mondott le a trónról, mert egy elvált nőt vett el, akkor Károly hogy lehet benne az öröklési sorrendben, miután elvált Dianatól?"

Mert Diana már nem él, tehát már nem számít elváltnak, hanem özvegynek (egyházjogi értelemben). Azért özvegy, mert úgy tudom, hogy nem volt egyházi házasságkötésük Camillával.

2021. dec. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Nem vált el Károly és Diana még Diana halála előtt? Vagy rosszul tudom?


Mondjuk én is elég buta vagyok, hogy azért kérdőjelezem meg Károly alkalmasságát az uralkodására, mert elvált.


De őszintén, Károlyt némiképp idegennek érzem oda. Ő a gyerekkorára is panaszkodik, hogy nehéz volt a királynő gyerekének lenni, közben Anna az ellenkezőjét mondja.

2021. dec. 27. 11:07
 23/30 anonim ***** válasza:
0%

Elváltak, aztán egy évre rá halt meg Diana.

Szerintem Károly stílusa Fülöpére hasonlít. Mond fura dolgokat és megbotránkoztatja néha az embereket, de kitartásról tett tanúbizonyságot. Az nyilván nem lehetett könnyű, hogy gyerekkorától arra nevelték, ő lesz a király. Aztán 73 éves, és még mindig nem király.

Anna valóban alkalmas volna királynőnek. De hát ő született később.

2021. dec. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem nagyon szép gesztust tett most a királynő .


Hogy azt a brosst tette fel a karácsonyi beszédekor amit a nászútján meg a gyémánt lakodalmán viselt Fülöppel .


ÉS hogy akkor a bal oldalon hordta az ékszert , most hogy Fülöp már nincs a jobb oldalára tűzte a mellének .


Szeretem mikor ilyen üzeneteket küld.

2021. dec. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 MDaniel98 ***** válasza:
91%
Kérdező próbálj belenyugodni, mert pár év és meg fog történni, de az biztos, hogy a királynő már most beírta magát a monarchia történetébe, ha mással nem akkor az uralkodásának hosszával mindenképpen.
2021. dec. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
3%
De utálom ezt a sok "adófizetők pénzén el" szöveget. Annyira proli istenem:D
2022. jan. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
95%
Attól még igaz.
2022. jan. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
100%
Na hogy viseled a hírt kedves kérdező?
2022. szept. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog válaszolni, törölve van a fiókja.
2022. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
80%
En a 14-es vagyok es szomorkodom. Epp sikerult eljutnom vegre Londonba. Es akkor hunyt el. :(
2022. szept. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!